Star Wars: W poszukiwaniu kryształów Kyber.

Moderator: nori

Którą z książek Star Wars najbardziej lubisz?

W poszukiwaniu kryształów Kyber
0
Brak głosów
Wybrańcy Mocy
0
Brak głosów
Kosmiczne Przygody
1
100%
 
Liczba głosów: 1
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Star Wars: W poszukiwaniu kryształów Kyber.

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Wydawca: AMMET
Rok premiery: 2017
Seria: Star Wars
Typ: Książka aktywizująca
Figurki: Żołnierz z Gwiazdy Śmierci
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 9788325325657
Cena: ok. 15 zł

To już ostatnia książka Lego za 15zł, na którą czekamy. Ostatnio dostaliśmy sporo tego typu perełek, a były to: Chaos w Gotham City, Atak Kamiennych Potworów i Ostrza Czasu. Tym razem dostajemy już trzecią tego typu książkę Star Wars. Poprzednie nosiły nazwy: Wybrańcy Mocy oraz Kosmiczne Przygody.

Myślę, że mogę sobie odpuścić dłuższe omawianie gazetki. Nie zachwyca, aż tak bardzo jak książki tego typu dotyczące Ninjago[/b ]czy Nexo Knights. Najprawdopodobniej jest tak dlatego, że w kioskach mamy o wiele lepsze, rzeczy dotyczące Star Wars jak Darth Vader: Wojna o Sho-Torun, wchodząca w skład serii Star Wars: Komiks (będącymi obok komiksów DC/Marvel oraz Ninjago najciekawszymi komiksami dostępnymi w kioskach!).

Gazetka dotyczy opularnego serialu Lego - Przygody Freemakerów. (wyraźne nawiązanie nazwy do apliakcji Force Build, a także gra słowna odnosząca się do jednej z podstawowych cech Lego). Może i sporo osób na tym forum nienawidzi tych seriali, lecz ogół fanów Lego zazwyczaj je lubi a TLG, jak widać stawie je w wersji zestawowej na równi, z tym dotyczącymi innych serii Star Wars. Serial zawiera też nawiązanie do Kronik Yody i ci którzy znają zrozumieją o co chodzi w gazetce. Koniec i bomba kto nie oglądał ten trąba. :)


Dodatek zwie się Żołnierz Gwiazdy Śmierci, a jego nazwa bierze się z tego, iż większość czasu spędza na wspomnianej wcześniej stacji bojowej, koordynując pracę nad panelami sterującymi głównym działem.

Obrazek

Minifig posiada charakterystyczne dla postaci licencjonowanych detale, jak choćby torsik nadrukowany dwustronnie. Część osób ma tak, że jeśli coś co jest fajne pojawia się często, to staje się standardem. Ja jednak będę starał się od takiego systemu odbiegać.

Postać dostaje blaster, który jest pełnoprawnym elementem a nie wyrzutnią studów. Ten drugi, mimo bawialności ma dyskusyjny kształt. Ciekawe jest, że nie jest to podstawowy blaser, lecz dość rzadka wersja krótka.

Postać posiada hełm znany w tej serii już wcześniej, lecz jak się przyjrzeć to widać, iż jest to nowsza, lepsza wersja. Przypomina mi ona lekko hełmy wojowników z First Order Battlepack choć ci mieli zasłonięte twarze, no i byli nie z Imperium tylko z[bNajwyższego Porządku
, a to istotna różnica.

Obrazek

Główka ku mojemu, miłemu zaskoczeniu jest dwustronna. Jedna twarz jest uśmiechnięta, a druga poważna.

Obrazek

Podsumowanie
+ Star Wars
+ Dobra okazja cenowa
+ Nowy hełm
+ Krótki blaster
+ Rozbudowuje kolekcje żołnierzy imperium
+ Dwustronna Główka

Minusy
- Brak
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: Star Wars: W poszukiwaniu kryształów Kyber.

Post autor: Vader »

Jako minus mógłbyś dodać cenę.
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Star Wars: W poszukiwaniu kryształów Kyber.

Post autor: Silverbrick »

Vader pisze:Jako minus mógłbyś dodać cenę.
Tutaj sprawa jest mocno osobista, więc niech każdy ma swoją opinię w swoich recenzjach, tym bardziej iż cena nie jest czymś co jes specjalnie dedykowane dla określonej grupy. Próbowałem obliczyć ile % z ceny gazetki to figurka ale nie da się. Jakby uznać, że cena gazetki = cena figórki, to równie dobrze można by było kupić Pojazd Zła Jestro dla samego Jestro, a później gadać, że Jestro kosztuje 250zł. Postać kosztuje ok. 26zł na Bricklink więc masz upust 11zł + gazetkę.

Jest w twoich słowach jednak ziarnko prawdy - kiedyś te gazetki kosztowały 11zł. Pewnie obecna cena wzięła się z tego, że o wiele więcej serii dostaje takie książeczki, więc to taka naturalna kolej rzeczy.

Z drugiej strony - różnica 4 zł to przecież nie majątek...
ODPOWIEDZ