Integracja Łódź

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: glaz_pimpur »

Czekamy na foty z tej jakże pouczającej imprezy
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: jetboy »

Sirius pisze:Święto było, więc pewnie dlatego kasy nieczynne. W takim układzie u kierownika pociągu pewnie można było kupić i przez neta.
Przez neta nie było można, bo trzeba to zrobić z dużym wyprzedzeniem jeśli się chce mieć miejscówkę, a w tym pociągu trzeba mieć.
A świeto świętem, ale skoro pociągi działają, to i kasa powinna - przynajmniej jedna.

Impreza jak to zwykle u Waldka, była znakomita! Bardzo dziękuję Jarkowi za gościnę, i miłą podróż.

Zdjęcia robił głównie Waldek, ale ja też mam jedno, o ile crosslinking z FB działa:

Obrazek
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: Szczepan »

Jerac pisze:Kto robił zdjęcia to wrzucać! Warszawska integracja w Łodzi była całkiem spoko... (itd.)
Czyli to, co składałeś jak wychodziłem to była szubienica? Tak się właśnie zastanawiałem... Co do czerwonego budynku - koszmarnie się to odszyfrowywało ze zdjęć, zwłaszcza, że poprzetykany był niebieskim. Ale LEGO nie jest po to, żeby było łatwo, czyż nie? No i wypraszam sobie - złożyłem też jeden całkiem szary jeździk z obrotowym silnikiem rakietowym (obrotowym dość oryginalnie, bo wokół osi ciągu), więc nie Jetboy jedyny :D No i nie zapominaj o białym latadle z celowo wygiętym klockiem.
Ogólnie - trzeba to powtórzyć! (Może jakoś wcześniej niż w przyszłym roku.)
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: Amal »

Na początku chciałbym bardzo podziękować wszystkim integrującym się. Była ciepła pizza i zimna Cola, giełda oraz budowanie makiety, do której zagoniłem uczestników. Mieliśmy w planie zrobić to:

Obrazek

przystąpiliśmy do pracy...

Obrazek
Obrazek

i oto efekty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No owszem - było trochę ciemno... Jestem juz po rozmowie z elektrykiem...

Pozostaje mi teraz dokończyć rozgrzebaną makietę :)
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: Jerac »

Nie potrzebujesz elektryka tylko kursu do najbliższego leroy merlina / ikei / etc, wyboru lampy i 4+ żarówek.

Rozmontowałeś przyczepkę. Moja radosna twórczość rozumiem nie przeszła certyfikacji Classic Space?

A to białe to nie miała być szubienica, tylko most do drzwi. Tylko że materiału brakło, więc chciałem sprawdzić ile mam zapasu i czy by się udało, potrzebowałem więc dołożyć trochę masy żeby sprawdzić jak się to zachowuje. Smok był akurat. Ogółem jednak dupa z tego by była bo miałem ledwie 80-100cm zapasu, a brakowało minimum 2.5 metra.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: Amal »

Jerac pisze:Rozmontowałeś przyczepkę. Moja radosna twórczość rozumiem nie przeszła certyfikacji Classic Space?
Rozmontowałem, gdyż w Idei Book jej nie przewidzieli :) Poza tym bałem się, że Bazyl ją uruchomi, pojazd wyjedzie i będę go szukał np. w Brzezinach :)
Teraz generalnie będę musiał posiedzieć z latarką i lupą by to wszystko posklecać.
Miałeś racę, co do bocznego otwierania szyby w pojeździe. Doszedłem do tego gry chciałem tam wepchnąć kierowcę. Bez otwarcia z jednego boku się po prostu nie da.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: Jerac »

W ogóle to jakby następny raz był jakoś niedługo, to można by pojechać do mnie na okopową - tam są świetne warunki do budowania, tylko trzeba by przewieźć klocki.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: Integracja Łódź

Post autor: Lordofdragonss »

Bardzo miło było się z wami wszystkimi spotkać <3

Kiedy znów można wpadać Amalu?
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: Amal »

Lordofdragonss pisze:Kiedy znów można wpadać Amalu?
Jak tylko znów uda mi się zagiąć czasoprzestrzeń :)
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Integracja Łódź

Post autor: Szczepan »

Jerac pisze:(...) Szczepan budował bodajże jedyny czerwony budynek z classic space (...)
Na Bricksecie pojawiły się skany Idea Booków (w tym ten, z którego budowaliśmy) i stwierdzam z lekkim niepokojem, że jest więcej czerwonego w kosmosie. Nie wiem tylko, czy ta psychodela podchodzi ciągle pod Classic Space. Waldek - opinia eksperta?
space.png
space.png (156.33 KiB) Przejrzano 2955 razy
ODPOWIEDZ