Zwycięska idea debiutu B2 na B4

Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11909
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Zwycięska idea debiutu B2 na B4

Post autor: Kris Kelvin »

To jest wpis z wpis z bloga.Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

„Przedmiotem mojego wykładu jest zwycięska idea debiutu. Co to takiego, proszę Państwa, jest debiut i co to takiego, proszę Państwa jest idea? Debiut, proszę Państwa, to „Quasi una fantasia”. A co to takiego, proszę Państwa, znaczy idea? Idea, proszę Państwa, – to myśl ludzka, obleczona w logiczną formę szachową.”
Tymi oto słowami wielki wizjoner szachów Ostap Bender rozpoczął spotkanie z obywatelami Wasiuków .

Wspaniała wizja Bendera stworzenia z Wasiuków cywilizacyjnego centrum wszechświata („Z Wasiuków polecą sygnały na Marsa, Jowisza i Neptuna.”) spaliła na panewce. Kołtuństwo, głupota i zacofanie mieszkańców Wasiuków pozbawiło ich tego niewątpliwego zaszczytu.
I nie ma tu nic do rzeczy to, że Ostap Bender rozegrał symultaniczny pojedynek na 30 szachownicach znając tylko jedno szachowe posunięcie, a mianowicie B2 na B4. I nie ma tu nic do rzeczy, że wszystkie te partie przegrał.

Drogi Ostapie to dla Ciebie.


Obrazek

Brickshelf

Flickr

Wielkie podziękowania dla Zgredka i Glaza za pożyczone części i dla Sariela za fantastyczne zdjęcia :)

Krótka historia:
W zasadzie zbudowanie szachów z Lego zawsze było moim marzeniem, a że idee są nieśmiertelne to w końcu się udało. Miałem je zbudować na poprzednią wystawę w Warszawie jako szachy grunwaldzkie. Już miałem zrobioną skrzynkę, ale mnie odeszło.
Największym problemem było oczywiście zrobienie figurek w bieli, gdyż ilość broni czy nakryć głowy w tym kolorze jest mocno ograniczona. No ale jakoś się udało.
Styl "ninja" wyszedł tylko dlatego, że na Eurobricks pojawił się konkurs o tematyce Pharaoh/Ninja/Atlantis. A że jak wiadomo jestem łasy na nagrody to tak wyszło :D


Aha.
Jeszcze tylko:
Obrazek

Obrazek

Jest to oczywiście "chomik szachowy" poruszający się ruchem "chomika szachowego" czyli chaotycznie, z dziką wściekłością we wszystkie strony, atakując figury wszystkich kształtów i kolorów, które posiadają jakiekolwiek ziarna i pestki. Czyni to z niego niezwykle groźnego, ale też nieobliczalnego przeciwnika i sojusznika.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zwycięska idea debiutu B2 na B4

Post autor: Amal »

Do którego zestawu Lego dodają tego chomika ?
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Zwycięska idea debiutu B2 na B4

Post autor: hippotam »

Uwaga - w dziale "Nasza Twórczość" komentarze widać na stronie - są publicznie dostepne. Usunąłem posty Havoca i Jeraca.
ODPOWIEDZ