Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: Kris Kelvin »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

W Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej Trialowej co tydzień ojciec Bazyli Skrzydło, duszpasterz środowisk trialowych odprawia mszę świętą w intencji udanych zawodów. Żeby kardan nie odpadł, żeby się zębatka nie złamała, żeby każdy samochód był wyposażony w fotele.

Wreszcie skończone. Kościółek miał stanąć na wzgórzu makiety kolejowej w Rzeszowie, ale może stanie gdzieś indziej. Się zobaczy. Jak widać żadnych szaleństw nie ma, budowane po bożemu (w końcu to kościół), klocek na klocku. Miało być bez ludzików, ale żeby Biedny Cieślak nie marudził ustawiłem jednego Sarielowego ludka. To miejscowy artysta Teofil Walendziak. Co on tam chce wymalować to diabli wiedzą, ale chcącemu nie dzieje się krzywda. Niech maluje. Kiedyś wymalował Matkę Boską tak podobną do Róży Luksemburg, że wszyscy komuniści zaczęli chodzić do kościoła.

Budowało się przyjemnie, a kościółek choć niewielki pochłonął tysiące płytek 1x2 dark red i reddish brown. Chciałem zrobić taki murek, ale bym zbankrutował więc mamy dark tan. Drzewa powstały z surowców wtórnych i tego co było pod ręką. Rusztowanie miało być całe szare z deskami, ale kupione bary okazały się białe, a szare nie zdążyły dotrzeć.

Zdjęcia to istna mordęga, najgorszy etap w tym całym hobby. Szczególne więc podziękowania dla Sariela za nieocenioną pomoc (oklaski) przy robieniu i obróbce zdjęć. Sam bym pewnie też dał radę, ale trwałoby to nie 4 godziny ale cztery dni, a zdjęcia byłyby pewnie marne. Więc jeszcze raz oklaski (oklaski).
Tradycyjne podziękowania dla Zgredka za pożyczki klocków i swoich i wspólnych.

W sumie to chyba tyle. Uprzedzę jeszcze tylko ewentualne pytania czy chomik spadł z rusztowania. Tak, spadł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Flickr
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: glaz_pimpur »

Czy mamy to od nowa komentować na tej stronie? A może skopiujmy komentarze z LUGPolu tutaj:)))
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: Amal »

Ja nie komentowałem tego dzieło na stronie Lugpolowskiej. Ameryki nie odkryję stwierdzeniem iż jest to arcydzieło klockowej twórczości.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: Kris Kelvin »

Komentujcie. Możecie komentować moje dzieła ile tylko chcecie. Mogą być zupełnie idiotyczne i wazeliniarskie teksty :)
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: hippotam »

Ja też nie komentowałem jeszcze tego kościoła. To jest bardzo dobra rzecz. Kolory typowo twoje, ja jakoś nie potrafię się przełamać i budować w ciemnym czerwonym. Bryła zacna, konserwatywna, choć czy ceglana wieża powinna stać na takich ażurowych podporach?
Swietny dach wieży, dziury w murze, fantastyczne rusztowanie.
Najwięcej traci ta praca na braku zycia. Tam nic się nie dzieje, wygląda trochę jak WIP. Sytuację ratuje chomik. Wpuść tam więcej ludzików, zrób coroczne święcenia trialówek albo coś..
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: Kris Kelvin »

A tam braku życia. Kościół jest kościół. Może sobie stać w samotności, stoi sobie w samotności i będzie stał w samotności.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: Havoc »

Kris Kelvin pisze:Komentujcie. Możecie komentować moje dzieła ile tylko chcecie. Mogą być zupełnie idiotyczne i wazeliniarskie teksty :)
W życiu nie widziałem piękniejszego MOCa. Po prostu arcydzieło światowej klasy, żeby nie powiedzieć wszechświatowej. A na serio to taki sobie :D
Mr. Klasa
Posty: 171
Rejestracja: 28 lip 2013 15:52
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Luboń koło Poznania
Kontakt:

Re: Bazylika Matki Boskiej Afolskiej

Post autor: Mr. Klasa »

Piękny kościół, a rozeta i rusztowanie rządzą.
Flickr

Mr. Klasa
ODPOWIEDZ