Unimog U400

Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Unimog U400

Post autor: Maks »

Witam!
Obrazek
Unimog U400(1) byMaks, on Flickr
Dziś chciałbym Wam zaprezentować mój najnowszy model.
Nieco już modeli w temacie Unimoga stworzyłem, niechaj więc to będzie ukoronowanie tej długiej linii, korzeniami sięgającej do 2010 roku. Od zawsze bardzo podobał mi się Technicowy zestaw o numerze 8110, ale jako że na pewno nigdy nie wejdę w jego posiadanie, to postanowiłem sobie zbudować jego mniejszą kopię. Oczywiście, Legowy set ma pewne umowności w konstrukcji, np. nigdzie nie spotkałem się z podobnymi podporami w prawdziwych Unimogach. Dlatego też kilka detali jest zmienionych, celem większego realizmu :).

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Dzięki za uwagę, pozdrawiam!

PS. Linki już działają, dzięki za zwrócenie uwagi Jerac!
Ostatnio zmieniony 30 lip 2013 16:33 przez Maks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Unimog U400

Post autor: Jerac »

Gdzieś tam na górze pojawiają się głosy, że przez przypływ nowych młodych użytkowników robi nam się tu przedszkole; ale jak tak ma wyglądać przedszkole to chce być znowu dzieckiem :D

Super jest. Odrobinkę przeładowany detalami z przodu przez co marnie przechodzi test zmrużeniowy (tj, ciężko przy zmrużonych oczach zobaczyć w nim unimoga z przodu - ale już z boku czy z tyłu - świetnie), ale to kwestia gustu.

Powiedz mi, z czego u licha zrobiłeś "kołpaki"? Widziałem już wszystko, ale to dla mnie nowość. Magnesy....? Chociaż nie, za grube, no i ma inną fakturę.

Wiesz co - weź spróbuj zdjąć lusterka i te lampy z przednich słupków? Mam wrażenie że wtedy będzie z niego taki unimog że... że aż.

A przy okazji galeria Ci się chyba spsuła, albo linki, bo żaden nie działa.
Szarnywirk
Mr. Klasa
Posty: 171
Rejestracja: 28 lip 2013 15:52
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Luboń koło Poznania
Kontakt:

Re: Unimog U400

Post autor: Mr. Klasa »

Bardzo mi się podoba, wygląda jak prawdziwy. Lusterka według mnie nie przeszkadzają. Jak zrobiłeś błotniki?
Powodzenia przy następnych (mam nadzieję) unimogach.
A mi wszystko działa.
Flickr

Mr. Klasa
Awatar użytkownika
Bricksley
Posty: 78
Rejestracja: 24 lip 2013 18:49
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Unimog U400

Post autor: Bricksley »

Jak dla mnie, to z każdej strony jasno widać, że to Unimog. Fajne maleństwo, aż chciałoby się mieć je na półce :)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2013 16:59 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Bricksley :)
Facebook Flickr YouTube
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Unimog U400

Post autor: hippotam »

Fantastyczny. Z czego są zrobione siłowniki?
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Unimog U400

Post autor: Thietmaier »

O widzę, że w końcu pomarańczowy, super! :)

Jerac ma rację z lusterkami, ale ja bym zostawił lampy. Jest to dla mnie tak charakterystyczny element Unimogów, że muszą zostać. I wywaliłbym w kosmos tę wyciągarkę. Po co ona tam? Lepiej zostaw pusty, ale ładnie wymodelowany zderzak :)

Dobrze widzę, 3 oponki na koło? :D Kto da więcej? :D

Aha, bardzo ładny HDS, naprawdę ładny :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Mr. Klasa
Posty: 171
Rejestracja: 28 lip 2013 15:52
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Luboń koło Poznania
Kontakt:

Re: Unimog U400

Post autor: Mr. Klasa »

Wiesz, jakie oponki? I z czego są kołpaki/felgi?
Flickr

Mr. Klasa
Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: Unimog U400

Post autor: Maks »

Jerac pisze:Gdzieś tam na górze pojawiają się głosy, że przez przypływ nowych młodych użytkowników robi nam się tu przedszkole; ale jak tak ma wyglądać przedszkole to chce być znowu dzieckiem :D
Nie przesadzajmy, ja na przykład niedługo zaczynam kurs na prawko :P.
Jerac pisze:Super jest. Odrobinkę przeładowany detalami z przodu przez co marnie przechodzi test zmrużeniowy (tj, ciężko przy zmrużonych oczach zobaczyć w nim unimoga z przodu - ale już z boku czy z tyłu - świetnie), ale to kwestia gustu.
Nie mogę się nie zgodzić co do testu. Ta wersja Unimoga ma tak popaprany przód, jak to tylko możliwe.
Obrazek
Pozaokrąglany we wszystkich kierunkach... Do tego dochodzą cieńkie słupki i wypukła szyba.
Tak więc mój przód to najmniejsze zło, jakie udało mi się stworzyć :P. I jeszcze te lampki, które są za duże(mniejszych się chyba nie da, bo jak ? ) oraz czarne słupki, myślę, że gdyby dało radę się zrobić pomarańczowe, też nieco lepiej by wyglądał. Jedyna opcja to pociąć bary 4l, które i tak są w nie do końca odpowiadającym kolorze earth orange :P.
Powiedz mi, z czego u licha zrobiłeś "kołpaki"? Widziałem już wszystko, ale to dla mnie nowość. Magnesy....? Chociaż nie, za grube, no i ma inną fakturę.
Z... kapeluszy. Pomysł na felgi był impulsem do powstania modelu.
Wiesz co - weź spróbuj zdjąć lusterka i te lampy z przednich słupków? Mam wrażenie że wtedy będzie z niego taki unimog że... że aż.
Spróbuje dziś i zrobię test zmrużeniowy. Ja to nie mam wyczucia do detali, bo nigdy mi się nie uda trafić, albo przeładuje, albo model jest za łysy. Ale to przyjdzie z czasem jak sądzę.
A przy okazji galeria Ci się chyba spsuła, albo linki, bo żaden nie działa.
Już naprawione.
Mr. Klasa pisze:Bardzo mi się podoba, wygląda jak prawdziwy. Lusterka według mnie nie przeszkadzają. Jak zrobiłeś błotniki?
Karwikowa technika : To + to + tile 1x1. A wszystko przyczepione do pralki.
Mr. Klasa pisze: Powodzenia przy następnych (mam nadzieję) unimogach.
A mi wszystko działa.
No jakąś inną wersje kolorystyczną będę musiał zrobić, z uwagi na słupki i chęć sprawdzenia uwag Jeraca :P.
Karol pisze:Jak dla mnie, to z każdej strony jasno widać, że to Unimog. Fajne maleństwo, aż chciałoby się mieć je na półce :)
Dzięki, miło to słyszeć od technicowca :P.
Thietmaier pisze:O widzę, że w końcu pomarańczowy, super! :)

Jerac ma rację z lusterkami, ale ja bym zostawił lampy. Jest to dla mnie tak charakterystyczny element Unimogów, że muszą zostać. I wywaliłbym w kosmos tę wyciągarkę. Po co ona tam? Lepiej zostaw pusty, ale ładnie wymodelowany zderzak :)

Dobrze widzę, 3 oponki na koło? :D Kto da więcej? :D

Aha, bardzo ładny HDS, naprawdę ładny :)
Dzięki Thiet. Wyciągarka jest tylko dlatego, że 8110 ją ma. To taka zagrywka pod amerykańską publiczkę z flickra :D.

Oponki to:To+to + zwykła oponka z adventurers. A za felgę, jak już pisałem wyżej, robi kapelusz.
hippotam pisze:Fantastyczny. Z czego są zrobione siłowniki?
Dziękuje. Flex system. Czyli flex + cięgno od flexa. A po bricklinkowemu to.

Uff, po tym poście bricklink skill podskoczył mi o +50 :D

Dzięki wszystkim, cieszę się, że Wam się podoba.
Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 107
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa

Re: Unimog U400

Post autor: bonczyk85 »

Maks pisze:
Mr. Klasa pisze:Bardzo mi się podoba, wygląda jak prawdziwy. Lusterka według mnie nie przeszkadzają. Jak zrobiłeś błotniki?
Karwikowa technika : To + to + tile 1x1. A wszystko przyczepione do pralki.
A masz może jakieś zdjęcie, dzięki któremu ciemny lud w temacie budowania takich pojazdów (czyli ja), mógłby zobaczyć, jak całe takie połączenie wygląda? Od dawna byłem ciekaw, jak najlepiej oddać zaokrąglone błotniki, Tobie się świetnie udało z tyłu.
My sets:): http://www.brickset.com/search/?ownedBy=bonczyk85
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Unimog U400

Post autor: zgrredek »

Maks pisze:Z... kapeluszy.
Nie widziałem dotąd, żeby ktoś ich użył w taki sposób. Pomysł wart zapamiętania.
A model świetny. Lusterka mi nie przeszkadzają.
ODPOWIEDZ