Liebherr LTM 1350-6.1

Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Liebherr LTM 1350-6.1

Post autor: Maks »

Witam!
Obrazek
Liebherr LTM 1350-6.1 (3) by Maks, on Flickr

Prezentuję pierwszą ze swoich prac na forum :). Jest to mój najnowszy MOC, "do internetu" poszedł 30 czerwca. Patrząc na dźwig nietrudno zorientować się, czyje prace były inspiracją. Od kilku lat podziwiałem MOCe Longera i zawsze chciałem zbudować coś podobnego.
Ten konkretny model zajął mi miesiąc, jednak nie było to takie budowanie po półgodzinki dziennie, czasami siedziałem po 5 godzin, żeby go należycie dopracować. Żuraw jest w skali 1:40, budowany z rysunkami technicznymi, żeby mieć pewność, że wszystkie proporcje są zgodne. Carrier szeroki na 9 studów. Na początku chciałem upchnąć w nim jakieś funkcje, idąc śladem Longera, wyposażyłem go w skrętne koła.
Ruchome są dwie pierwsze, i dwie ostatnie osie. Niestety, przez obecność podpór, nie udało mi się tych tandemów połączyć, no i skręt został pozorowany. Może w następnym dźwigu się uda :).


Obrazek
Liebherr LTM 1350-6.1 (2) by Maks, on Flickr

Model waży około 1kg. Wysięgnik udało mi się zrobić niestety tylko dwusekcyjny. Na pewno dałoby się więcej, ale chciałem, aby był on ładnie zaokrąglony. Po rozsunięciu dysponuje i tak sporą wyokością około 70cm. Niestety, zdjęcia rozłożonego dźwigu pozostawiają nieco do życzenia, ale był to mój debiut w fotografowaniu tak dużej konstrukcji. No cóż, miejmy nadzieje, że następnym razem będzie lepiej ;p.
Kiedy opublikowałem modelik, Longer wytknął mi kilka wad, i ja sam odzyskałem "chłodną głowę", więc wprowadziłem małe poprawki w tym żurawiu(m. in. felgi w kolorze dbg, uporządkowałem kolorystycznie kabiny, nieco przebudowałem podpory), których zdjęcia postaram się zrobić przy foceniu jakiejś następnej konstrukcji.

Obrazek
Liebherr LTM 1350-6.1 (1) by Maks, on Flickr


Kwestia oryginału ? Żuraw sześcioosiowy z wysięgnikiem teleskopowym. Jak z nazwy można wywnioskować, jego udźwig to 350 ton. Mój model jest w malowaniu prawdziwej niemieckiej firmy, świadczącej usługi transportowe. LTM 1350 w ich barwach prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek

Uff, chyba tyle.
Aha, więcej zdjęć można zobaczyć w galerii Brickshelf

Dziękuje za uwagę! Prezentować model na forum złożonym z takich legowych sław to czysta przyjemność ;p.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Liebherr LTM 1350-6.1

Post autor: glaz_pimpur »

Jest zajefajny, zwłaszcza że nie cały żółty.
Fajnie, że do nas wpadłeś Maks.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2013 22:26 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11895
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Liebherr LTM 1350-6.1

Post autor: Kris Kelvin »

Naprawdę przepiękny, a jak na tę skalę to mistrzostwo. Ale nie będę ukrywał, że ten mniejszy żółty jest chyba ładniejszy choć z zasady nie lubię żółtych dźwigów/żurawi.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Liebherr LTM 1350-6.1

Post autor: rutek »

Przepiękny. Rośnie Karwikowi konkurencja...
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liebherr LTM 1350-6.1

Post autor: Amal »

Cudeńko ! odzwierciedlenie oryginału, szczegóły, dobór kolorów - piękna rzecz !!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: Liebherr LTM 1350-6.1

Post autor: Maks »

glaz_pimpur pisze:Jest zajefajny, zwłaszcza, że nie cały żółty.
O tak, strasznie ciężki i przytłaczający by był w żółci.
Kris Kelvin pisze:Naprawdę przepiękny, a jak na tę skalę to mistrzostwo. Ale nie będę ukrywał, że ten mniejszy żółty jest chyba ładniejszy choć z zasady nie lubię żółtych dźwigów/żurawi.
Dzięki! To fakt, że na zdjęciach lepiej mi wyszedł żółty(którego wrzucę tu jutro). Ale kiedy stoją obok siebie na półce, to o wiele bardziej mi się podoba 1350 :).
rutek pisze:Przepiękny. Rośnie Karwikowi konkurencja...
Wiedziałeś, jak pochwalić :p. Ale do Karwika jeszcze wiele brakuje.
Amal pisze:Cudeńko ! odzwierciedlenie oryginału, szczegóły, dobór kolorów - piękna rzecz !!
Bardzo dziękuje za ciepłe przyjęcie.
glaz_pimpur pisze: Fajnie, że do nas wpadłeś Maks.
Ja też się cieszę, super, że nie macie ograniczenia wiekowego :D.
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2013 20:57
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Kontakt:

Re: Liebherr LTM 1350-6.1

Post autor: pitrek02 »

Zapiera dech w piersiach! Niesamowicie dobra konstrukcja.
ODPOWIEDZ