[MOC] Dr Killroy meets Dr Jones Senior

Awatar użytkownika
MikiK
Posty: 25
Rejestracja: 21 lut 2018 13:06
Rok urodzenia: 1990

[MOC] Dr Killroy meets Dr Jones Senior

Post autor: MikiK »

- Dr Jones I presume?
- Dr Killroy I presume?

Diorama powstała gdyż na urodziny dostałem od przyjaciela figurkę Dr Killroy'a a od Żony figurkę Dr Jones'a Seniora. Zaczęło się od pomysłu na habitat 8x8 dla dr Jonesa... niestety projekt zaczął "pączkować" aż przyjął taką formę:) oczywiście jestem otwarty na rady I krytykę gdyż to dopiero początki mojego MOC'owania w tym stylu :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Dr Killroy meets Dr Jones Senior

Post autor: Toltomeja »

Podoba mi się kompozycja tej pracy. Sama baza jest kwadratowa, ale wystająca ze wszystkich stron gęsta roślinność sprawia, że wygląda to bardzo naturalnie i tajemniczo.

W porównaniu do fantastycznej roślinności, piaskowa ścieżka wypada trochę słabo. Jest dość kanciasta, rodem z Minecrafta. Myślę, że wedge plate'y wyglądałyby tam o wiele lepiej.
Awatar użytkownika
MikiK
Posty: 25
Rejestracja: 21 lut 2018 13:06
Rok urodzenia: 1990

Re: [MOC] Dr Killroy meets Dr Jones Senior

Post autor: MikiK »

Dziękuję za miłe słowa:) koncepcję roślinności zmieniałem chyba z 5 razy, właśnie tak aby próbowała udawać wycinek dżungli lub buszu. Cieszę że że się udało:)

Co do ścieżki natomiast to nie sposób się nie zgodzić apropo jej wyglądu. Niestety nie posiadam (póki co:) ) odpowiednich elementów do jej przebudowy. Z drugiej strony dawne cywilizacje miały to do siebie że trochę "klockowo" tworzyły swoje budowle. Może gdyby spojrzeć pod tym kątem to ścieżka będzie razić mniej :)

Oczywiście mam w planie jeszcze kilka zmian, ale czekam na surowiec bo jak wiadomo: "Bez kamieni - nie ma budulca. A bez budulca - nie ma pałacu. A bez pałacu - nie ma pałacu." :)
ODPOWIEDZ