Return to the Space Age

Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Return to the Space Age

Post autor: Johan »

Obrazek

Mój pierwszy zestaw wydany przez LEGO Ideas od wczoraj w sprzedaży (na razie tylko dla VIPów, od 8 maja dla wszystkich): 21340 Tales of the Space Age Z tej okazji upubliczniam trzy nowe obrazki w tym samym stylu. No, bardziej w stylu mojego oryginalnego zgłoszenia niż zestawu wydanego przez LEGO, choć różnice są subtelne a dostosowanie w jedną i drugą stronę możliwe.

Tym razem zastosowałem trochę dyskusyjnych technik, i to w każdym z tych trzech obrazków. Najbardziej widoczne jest chyba mocowanie - a raczej jego brak - dolnych krańców flexów w obrazku żółtym. Natomiast uważam że w każdym przypadku techniki te są uzasadnione efektem jaki dzięki nim uzyskałem. Co dla mnie ważne, wszystkie trzy obrazki są równie solidne jak ich poprzednicy i równie dobrze mogą wisieć na ścianie, choć ja je ustawię na półce w witrynie.

Czerwony obrazek używa paska w dawno wycofanym kolorze Sand Red. Niestety, jest na tyle mało odcieni czerwonego w LEGO, że wybór był między tym, a którymś różowym. Zarówno Dark Pink jak i Bright Pink jakoś tam pasują, ale moim zdaniem Sand Red wygląda najlepiej. Na szczęście to tylko 10 klocków, więc udało się je stosunkowo tanio upolować.

Instrukcje do wszystkich są dostępne na moim profilu REBRICKABLE. Zapraszam do komentowania i budowania ;)
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Return to the Space Age

Post autor: tybort »

Co najmniej tak samo dobre jak pierwsza seria. Zachwycam się :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Return to the Space Age

Post autor: Jaskier »

Bardzo ładne.
Żółty podoba mi się najbardziej, nawet licząc pierwsze cztery. ;)
Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Re: Return to the Space Age

Post autor: Johan »

Bardzo się cieszę że żółty obrazek jest doceniany, bo włożyłem w niego najwięcej pracy spośród wszystkich siedmiu modeli i nadal mam najwięcej wątpliwości do tego czy działa. Ale skoro się podoba to chyba działa ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Return to the Space Age

Post autor: Jaskier »

Działa. ;)
Awatar użytkownika
zago
Posty: 65
Rejestracja: 09 gru 2020 12:31
Rok urodzenia: 2008
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Return to the Space Age

Post autor: zago »

No i już mamy kandydata do przyszło rocznego zestawu ideas.
_______________________________________________________________________
"Bez pracy nie ma kołaczy"
ODPOWIEDZ