Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: Sirius »

Po burzliwych naradach, Kapituła dokonała wyboru zwycięskich prac!

1. Murator
The Watchtower - Lech Kulina

ObrazekThe Watchtower by Lech Kulina, on Flickr

2. Agrariusz
Venice - ctr_bricks

Obrazek

3. Kondensator
Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa kamiennego golema - Jaskier

Obrazek

4. Konstruktor
Złota Galera - Peter von Bricks

Obrazek

5. Modelator
U-boot typ VIIC 1/38 - Ciamek

Obrazek

6. Technik
Dressta TD-25M series-1 - Bricksley

Obrazek

Outsider
Dzielnica nr 1 - Neon 5

Obrazek

Wybraniec
Nagroda publiczności wędruje w tym roku do ctr_bricks!

Obrazek2k22 Survivors by CTR Bartosz, on Flickr

Nowa Nadzieja
Nagrodę dla najlepszego debiutanta zdobywa w tym roku MOCarny!

Serdecznie gratuluję zwycięzcom! Dziękuję Kapitule za wytężoną pracę.
Wręczenie statuetek odbędzie się podczas naszej nadchodzącej wystawy w Radomiu.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7075
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: Jaskier »

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!
Gratulacje dla Bartka, który zasłużenie zgarnął nagrodę Wybrańca. Pod względem tempa i jakości budowania nie masz sobie równych na naszym podwórku.

Dziękuję za wyróżnienie w kategorii Kondensator. :)

Poziom z roku na rok coraz wyższy, zgłaszane prace są niesamowite.
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: syzygy »

Gratulacje dla zwycięzców :) Jaskier ma rację - niesamowite prace.. ;)
Awatar użytkownika
Bricksley
Posty: 78
Rejestracja: 24 lip 2013 18:49
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: Bricksley »

Na wstępie chciałbym podziękować za docenienie mojej konstrukcji, jest mi tym bardziej miło, że to pierwszy start w tym konkursie :)

Chciałbym także pogratulować wszystkim nominowanym oraz wygranym! Ilość ciekawych, oryginalnych prac a przede wszystkim ich niebywały poziom jest czymś co naprawdę się docenia :) Kapituła z pewnością nie miała lekko ;)
Pozdrawiam, Bricksley :)
Facebook Flickr YouTube
Awatar użytkownika
MRT_Greg
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2022 16:07
Rok urodzenia: 1977

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: MRT_Greg »

Murator - byłoby dziwne, gdyby zwycięzcą tej kategorii był ktoś inny.

Agrariusz - ja cierpię dolę! Widząc na wystawie, myślałem, że to praca kilku osób a nie jednej. Spadłem z krzesła.

Kondensator - nic dodać, nic ująć. Już raz słodziłem. Praca godna prezesa.

Konstruktor - od chwili, gdy zobaczyłem tę pracę, pozostaję pod ogromnym wrażeniem.

Modelator - i można zbudować coś z ukazaniem wnętrza niż tylko SW? Można. Fajne.

Technik - zazdroszczę umiejętności

Outsider - nie wiem co to jest (w większej formie) ale wygląda zjawiskowo. Jest klimat.

Wybraniec - no nie dziwię się wyborowi - z dużymi formami za pan brat.

Gratuluję zwycięzcom - kupa świetnej roboty 😁
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 387
Rejestracja: 07 lip 2016 21:13
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań/Limerick

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: wallyjarek »

Gratulacje i dzięki jeszcze raz za nominacje.
Awatar użytkownika
meler
Posty: 107
Rejestracja: 26 lis 2016 12:20
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: meler »

Miałem przyjemność wziąć udział w tegorocznej edycji jako jeden z jurorów, czyli poznałem temat od kuchni. Zadanie wdzięczne, bo oglądać tyle ciekawych prac to przywilej i przyjemność, niestety po drugiej stronie szalki jest konieczność wyboru kilku prac z masy znakomitych MOCy. Moje 3 grosze:

Murator - Lechkulina - z daleka niepozorna wieża, acz solidna, z każdym przybliżeniem pokazującą coraz więcej szczegółów, technik i co mi się podobało - przebarwień, postarzania murów. Jak to u Lecha, wszystko idealnie spasowane, niemal jak w chińskim murze - gwoździa nie wciśniesz ;) Kategoria mocno obstawiona, podobały mi się również klimaty Wenecji Zapalskiego, jak i sala imperialna Cubeousa. A wygrał po prostu mur(ator) jak sie patrzy.

Agrariusz - ctr_bricks - Uwielbiam rozmaitość w pracach i Wenecja Ctr_bricks zaspokaja potrzebę w 100%. Można spędzić dużo czasu oglądając zarówno scenki jak i doskonałe techniki, i się nie znudzić. Ponad wszystko jednak podoba mi się pastelowa kolorystyka i harmonia pracy - nie jest ani przeładowana, ani zbyt oszczędna. Nie jestem tylko pewien czy woda jest tak błękitna w zatłoczonym środowisku miejskim :) ale klimat pracy zachęca by koniecznie odwiedzić Wenecję. No i masa technik, szczegółów, detali - włoska uczta. Apropos uczty... Wśród Agrariuszy podziwiałem też Ucztę gnomów Jaskra oraz Karaiby Zapalskiego. Ogólnie temat "Gnome Feast" był reprezentowany przez 2 przepiękne prace wymienionych kolegów.

Kondensator - Jaskier - fajny, baśniowy klimat ubrany w klocki. Idealna ilustracja jakiejś niesamowitej historii, którą można opowiedzieć na dziesiątki sposobów. Jaskier jest mistrzem formuły: skondensowanej pracy na niewielkiej powierzchni, ale wielopoziomowej, urozmaiconej detalami, technikami, smaczkami. I tą pracą udowadnia to. 5/5.

Konstruktor - Peter von Bricks - wyjątkowo mocno obstawiona kategoria, kandydatów do podium wielu i łódź walczyła dzielnie. Pomysł i kostrukcja bardzo ciekawe, chociaż osobiście wolę skromniejsze (czyt. mniej ociekające złotem ;)) klimaty. Ale oczywiście plus, że operując praktycznie jednym kolorem, udało się uzyskać tak ciekawy efekt. Model wygląda jak misterna rzeźba znad Nilu, nic tylko postawić w muzeum. Brawo!

Modelator - Ciamek - Opus magnum, jak chyba gdzieś to napisał sam autor. Gdy zobaczyłem pierwszy raz, oniemiałem. W zderzeniu z taką łodzią, lokomotywy nie mają szans (czego było trochę żal, bo modele Mateusza, szczególnie czarna "Ludmiła", bardzo przypadły mi do gustu). U-boot byłby ozdobą muzeum Marynarki Wojennej służąc opowieściom o podłym życiu podwodniaka. Bez wątpienia faworyt swojej kategorii, który zatopił konkurencję ;)

Technik - Bricksley - solidny technic w wykonaniu weterana tej kategorii. Kategorii ciężkiej, bo maszyna do lekkich nie należy :) Porównywałem z ciekawości z oryginałem i praktycznie nie ma się czego czepić - wizualnie znakomicie, wykorzystano wszystkie możliwe elementy w kolorze żółtym :) Oprócz pełnego oświetlenia, siłowników, napędów i oprogramowania, nie wiem czy wszystkim wiadomo, że model potrafi wydawać dźwięki? Jedno z najlepszych odwzorowań spycharki z klocków Lego.

Outsider - Neon 5 - prace i prezentacja z cudownym klimatem. Przyglądałem się niektórym detalom i podobało mi się jak autor je zastosował, szczególnie w Dzielnicy nr 1. Warte zapamiętania, podobnie jak MOCe i autor, o którym pewnie nie raz usłyszymy.

Wybraniec - ctr_bricks - w pełni zgadzam się z opinią i wyborem publiczności :)

Gratuluję wszystkim uczestnikom, bo poziom był naprawdę wysoki. A zwycięzcom gratuluję podwójnie.
Awatar użytkownika
Ciamek
Posty: 21
Rejestracja: 01 kwie 2016 23:27
Rok urodzenia: 1982

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: Ciamek »

Gratuluję wszystkim zwycięzcom : o)

Bardzo dziękuję za głosy i uznanie.
Pozdrawiam,
Ciamek
Awatar użytkownika
MOCarny
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2021 12:33
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Katowice

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: MOCarny »

Niezwykle wysoki poziom prac, które wygrały. Gratulacje dla wszystkich nominowanych i zwycięzców.
Kamil "MOCarny" Banasik
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Złote Study 2023 - Ogłoszenie wyników

Post autor: jetboy »

Gratuluje wszystkim lauratom i pretendentom!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ