[MOC] Pocztówki od Janka G.

Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

[MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: Johan »

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Janek Grzmot, znany również jako Johnny Thunder, archeolog, awanturnik, globtroter, lider sześciu wypraw z sześciu rzutów serii Adventurers. W tym modelu chciałem nawiązać do jego przygód, może uczcić 25 lat wspaniałej serii, a na pewno ponownie spróbować swoich sił w Ideas. To ostatnie się nie udało, bo przejście ze zgłoszeniem przez moderację tym razem przerasta moje siły.

MOC ten jest pracą wspólną moją i mojej przyjaciółki Vanthiki, która zaprojektowała znaczki na tile'ach 2x3, przygotowała tła i wyrenderowała cyfrowe modele. Niestety, musieliśmy się ograniczyć do wersji cyfrowej - praktycznie każda pocztówka wykorzystuje kilka klocków, które w tym kolorze nie występują w palecie lego. Dało to dużą swobodę twórczą, ale żałuję że nie mogę wziąć modelu w ręce. Liczę że w przyszłości przynajmniej niektóre pocztówki staną się wykonalne.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: tybort »

Super są! Piramidami mnie od razu kupiłeś.
Szkoda, że kolorki nielegalne :(
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: Jaskier »

Rewelacja!
Piramidy i dżungla najlepsze.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: Thietmaier »

Sztos!
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: Mateusz92 »

Jestem po prostu zachwycony! Szkoda, że nie idzie ich zbudować na żywo bo bardzo chętnie postawiłbym lub powiesił sobie te pocztóweczki.
Awatar użytkownika
zago
Posty: 65
Rejestracja: 09 gru 2020 12:31
Rok urodzenia: 2008
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: zago »

Faktycznie piramidy świetnie wyszły ale ta świątynia też niczego sobie. Świetna robota!
_______________________________________________________________________
"Bez pracy nie ma kołaczy"
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2539
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: Toltomeja »

Prezentują się genialnie!

Trochę mi jednak przeszkadza fakt, że nie da się ich zbudować z prawdziwych klocków. Trudno mi to poprzeć obiektywnymi argumentami, bo oczywiście zakazu nie ma. Nie mogę jednak docenić tej pracy w kategorii MOCa - bardziej jako coś na pograniczu klocków i grafiki komputerowej. W tej drugiej kategorii wypada oczywiście znakomicie.
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 75
Rejestracja: 20 paź 2020 14:09
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: bigfig2000 »

Popieram zdanie Jaskra i Toltomeji :D Piramida i dżungla sztos, chu...wo, że w programie komputerowym... ale to w sumie nie Twoja wina, że LEGO nie nadąża z klockami :P
Konto na Flickr: https://www.flickr.com/photos/191902850@N06" target="_blank
Instagram: https://www.instagram.com/bigfig2000/" target="_blank
Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: Johan »

Dziękuję za miłe słowa.

Toltomeja, to jest ciekawa kwestia i moim zdaniem rozbija się o to jak kto rozumie "system" i zasady budowania, co jak wiemy jest mocno indywidualną kwestią. Można powiedzieć, że dla mnie System składa się z dwóch palet wypuszczonych przez lego: palety kształtów i palety kolorów. No ale rozumiem że niektórzy (zapewne Ty?) widzą jedną paletę: paletę połączeń kształt-kolor wyprodukowanych przez firmę. Na przykład przemalowanie fizycznego klocka na kolor (z palety lego) w którym nie występuje w zestawach jest dla mnie całkowicie dopuszczalne i mniej mnie boli niż choćby uzyskanie jakiegoś detalu wymyślną naklejką. To że tego nie robię częściej wynika tylko z tego że dużo z tym roboty. Więc w tym wypadku gdy już przy pierwszej pocztówce przedstawiającej piramidy okazało się, że musiałbym pomalować kilkanaście klocków, odpuściłem sobie próby zbudowania fizycznych wersji modeli. (No i gdyby udało się przez ideas przepchnąć, to dla lego przecież żaden problem wyprodukować odpowiednie recolory ;))
AdventurersAddict
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2023 00:59
Rok urodzenia: 1993

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

Post autor: AdventurersAddict »

Świetne prace! Szczególnie przemawia do mnie motyw Desert, ale widzę, że nie jestem jedyny. Drugie w kolejności są Indie. Fajnie, że ktoś próbuje wskrzesić coś w klimatach Adventurers. Te znaczki są fenomenalne, jeżeli jest szansa zakupu takich naklejek to jestem pierwszy w kolejce ;)
ODPOWIEDZ