Pałac w Mosznej

Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2538
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pałac w Mosznej

Post autor: Toltomeja »

Pałac w Mosznej jest położony w województwie opolskim. Został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku (a właściwie odbudowany, bo pałac stojący w tym miejscu wcześniej spłonął). Obecnie można go zwiedzić, co gorąco polecam - miejsce jest w istocie bajkowe, a wiele osób nie ma świadomości że mamy w Polsce taką perełkę.

O zbudowaniu pałacu w mikroskali myślałem od dawna, ale był to dość trudny obiekt, z uwagi na ogromną liczbę wież, wieżyczek i strome dachy. Dodatkowym utrudnieniem była kolorystyka: do niedawna naturalnym wyborem były kolory Dark Tan na ściany i Dark Red na dach (tak zresztą zbudował go Goldsun: link). Niestety wybór części w tych kolorach jest dość ograniczony.

W zeszłym roku, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, pałac przeszedł remont, dzięki czemu ściany przybrały dużo jaśniejszy kolor. Wciąż trudno znaleźć zdjęcia po remoncie, ale trochę jest w tym artykule. Postanowiłem więc zbudować ściany w kolorze Tan. W przypadku dachu, wybór padł na czarny. Co prawda nie jest czarny w rzeczywistości, ale Dark Red nie pozwoliłby na tak dobre odwzorowanie jego skomplikowanego kształtu.

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Więcej zdjęć: https://flic.kr/s/aHBqjAsD5D
Awatar użytkownika
MOCarny
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2021 12:33
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Katowice

Re: Pałac w Mosznej

Post autor: MOCarny »

Pałac zarówno w rzeczywistości jak i w wersji klockowej prezentuje się niesamowicie! Jak zwykle świetnie oddałeś większość detali występujących w prawdziwym pałacu. Piękna praca!
Kamil "MOCarny" Banasik
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Pałac w Mosznej

Post autor: Jaskier »

Świetne!
Dobrą reklamę zrobiłeś temu pałącowi, bo chyba się tam wybierzemy, gdy zrobi się ciepło. :D
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Pałac w Mosznej

Post autor: Mateusz92 »

Bardzo udany model, pomimo microskali jest monumentalny.
Jaskier pisze: 20 lut 2023 08:10 Świetne!
Dobrą reklamę zrobiłeś temu pałącowi, bo chyba się tam wybierzemy, gdy zrobi się ciepło. :D
Mam podobnie. ;)
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pałac w Mosznej

Post autor: Combo »

Pięknie zachowane proporcje! Aż chce się tam pojechać.
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Pałac w Mosznej

Post autor: Skowronek »

Pięknie zrobione! Mam sentyment do tego miejsca, bo mieliśmy tam sesję ślubną z żoną :) I musieliśmy jechać dwa razy, po za pierwszym razem tuż przed naszym przyjazdem były bardzo intensywne opady (od tamtej pory wiem, co to jest opad konwekcyjny) i cała wyprawa z Tarnowa się nie udała :P 4-5 godzin w jedną stronę...
ODPOWIEDZ