Tea Book

Awatar użytkownika
MikiK
Posty: 25
Rejestracja: 21 lut 2018 13:06
Rok urodzenia: 1990

Tea Book

Post autor: MikiK »

Witam!

Przybywam z nowym projektem.

Jak zwykle najpierw mała dygresja o natchnieniu :)

Dostałem w prezencie herbatę w ciekawym opakowaniu.

Obrazek

Opakowanie - książka. Hmmmmm.... Widziałem ostanio MOC'a z kategorii book nook tzn. taki wypełniacz międzyksiążkowy.
Dodałem dwa do dwóch i zacząłem kombinowąć.

kilka różnych koncepcji oraz prób się przewinęło, ale ostatecznie wyszło coś takiego:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo jestem ciekaw opinii, rad i krytyki , gdyż to piewszy tego typu MOC z mojej strony :))
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 75
Rejestracja: 20 paź 2020 14:09
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Tea Book

Post autor: bigfig2000 »

Dioramka ładna i przyjemna, natomiast mam problem, z tym że nie wykorzystałeś swojego świetnego pomysłu(!) Niestety tak obudowałeś połówkę książki, że nie widać, że to ksiązka... Wygląda jak diorama obok której postawiono jakiś billboard lub winietę. Zredukowałbym tą dioramę do rozmiarów wewnętrznej ramki książki i byłoby pięknie.

W ogóle podoba mi się wybór motywu herbaciarni czy procesu parzenia i picia herbaty. Jest w tym coś egzystencjalnego :D
Konto na Flickr: https://www.flickr.com/photos/191902850@N06" target="_blank
Instagram: https://www.instagram.com/bigfig2000/" target="_blank
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2538
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tea Book

Post autor: Toltomeja »

Fantastyczny pomysł. Praca ma ładnie zgrane kolory i widać w niej dużą głębię.

Łączenie klocków z innymi przedmiotami to bardzo ciekawy, a bardzo mało rozpoznany temat. Jeśli masz więcej pomysłów na takie MOCe, mogłaby z tego powstać bardzo udana seria.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Tea Book

Post autor: Jaskier »

Fajne.
A pewnie jak pachnie! :D
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tea Book

Post autor: LePrzemo »

no nie znowu .....
Obudowałeś pudełko po herbacie
Zrób książkę całą z klocków. Bez dorzucania nie klockowych rzeczy
Już jeden na tym forum próbował ...
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
MikiK
Posty: 25
Rejestracja: 21 lut 2018 13:06
Rok urodzenia: 1990

Re: Tea Book

Post autor: MikiK »

Przede wszystkim bardzo dziękuję za odzew :) To bardzo ciekawe sugestie i punkty widzenia i uważam że każdy po trochu ma rację.

Bigfig2000 - coś w tym jest... sam projekt mi trochę "wypączkował" w taką formę. Oryginalnie w miejscu górnego dachu były szare łuki a prawy bok nie był "zagięty" i zabudowany. Po tych sugestiach zastanawiam się czy nie zredukować roślinności oraz zabudowy prawej strony na rzecz wyglądu w formie bardziej book nook'owej.

Toltomeja, Jaskier - dziękuję za pozytywny vibe i feedback. Pomysł powstał pod wpływem chwilowego natchnienia i bardzo doceniam że ktoś wczul się w moją sytuację. Wiem że to nie jest MOC najwyższego lotu, ale jednocześnie jest to pierwszy projekt w stylu diorama. Mam nadzieję że w przyszłości uda mi się lepiej i efektywniej budować:)

LePrzemo - jak pisałem: konstruktywna krytyka zawsze buduje. Rozumiem "zarzuty" i poniekąd przyznaje rację. Wiem że stosowanie nie-LEGO'wych elementów morze mierzić lub burzyć czyjeś poczucie estetyki i w pełni to rozumiem. Domyślam się zresztą o jaki temat i posty chodzi, ale zapewniam że nie zamierzam podążać tą drogą.
Niemniej jednak jak pisałem wyżej, to była chwilą natchnienia i wena więc taka forma wyszła ostatecznie.
Fakt, można by okładkę zbudować z LEGO, jednak na tą chwilę nie mam odpowiednich surowców do dyspozycji. Sam pomysł bardzo mi się podoba i myślę że to jest fajna modyfikacja tego MOC'a. Trzeba to rozważyć i pomyśleć o takim rozwinięciu.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Tea Book

Post autor: Mateusz92 »

Świetne i niebanalne połączenie świata rzeczywistego z tym klockowym, bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
zago
Posty: 65
Rejestracja: 09 gru 2020 12:31
Rok urodzenia: 2008
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Tea Book

Post autor: zago »

Według mnie tworzy mega klimacik.
_______________________________________________________________________
"Bez pracy nie ma kołaczy"
Awatar użytkownika
MikiK
Posty: 25
Rejestracja: 21 lut 2018 13:06
Rok urodzenia: 1990

Re: Tea Book

Post autor: MikiK »

Mały up. Chciałem przenieść na lepsze miejsce i niestety jak to zwykle bywa nieco się konstrukcja posypała :(

Zrobiłem Mały oszczędniejszy rebulid i tak to wygląda póki co:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okazało się że jednak nie wszystko było potrzebne xD

Obrazek
ODPOWIEDZ