[MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2023 16:46
Rok urodzenia: 1981

[MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

Post autor: darksavant »

Witam :)

Jako swoją pierwszą pracę na forum chciałbym pokazać wykonany w Stud.io MOC wzorowany na miedziorycie Albrechta Dürera "Rycerz, Śmierć i Diabeł". Dzieło jest raczej znane, ale na wszelki wypadek poniżej prezentuję jak to wygląda w oryginale.

Obrazek

A poniżej efekt kilkugodzinnej zabawy w Stud.io

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze sprawca całego zamieszania solo. Mistrz Albrecht Dürer we własnej osobie.

Obrazek

Kilka uwag na koniec.
1. Drzewa powinny być bez liści, ale postawiłem na zdecydowanie jesienny anturaż.
2. Jeżeli chodzi o diabła, to pierwotnie chciałem mu wstawić głowę Kranxx'a (#85948pb01) z serii Space Police, ale nie mogłem się tej części doszukać w stud.io.
3. Zamiast czerwonego węża powinna być jaszczurka, ale takiego elementu także nie mogłem się doszukać.
4. Śmierć powinna mieć brodę (#6132), ale z tą częścią raz, że obrót głowy byłby niemożliwy, a dwa śmierci byłoby widać tylko oczy, więc z niej zrezygnowałem.

edit 8.02
Poniżej kompozycja z połączonymi obiema podstawkami i poprawioną kopią rycerza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: [MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

Post autor: parsom »

Bardzo przyjemne, chętnie bym zobaczył z żywych klocków.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2023 16:46
Rok urodzenia: 1981

Re: [MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

Post autor: darksavant »

Pięknie dziękuję za uznanie. Ja sam chętnie przekuję tą scenkę na fizyczną formę. Pewne kroki nawet poczyniłem. Śmierć już mam, ale będzie mieć inne włosy, bo te z prezentacji powyżej nie występują w białym kolorze). Diabła w zasadzie też - nie mam włosów, ale być może jegomość wystąpi z główką Kranxx'a jak miałem pierwotnie w zamyśle. Z rycerzem nie będzie problemu, bo tu akurat mam z czego wybierać. Zwierzaki są. Z postaci zostaje mi tylko Albrecht, no i sam krajobraz. W wolnej chwili muszę przejrzeć co w pasujących kolorach posiadam w swoich zapasach, a potem już tylko dokupić co tam będzie potzeba i poskładać całość do kupy. Efektem finalnym na pewno się pochwalę.
ODPOWIEDZ