T-34-85

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

T-34-85

Post autor: Jakeof »

Obrazek

T-34-85 jest prawdopodobnie najbardziej znanym sowieckim czołgiem z czasów drugiej wojny światowej i okresu powojennego. Zostało wyprodukowane ponad 80.000 egzemplarzy tego pojazdu w latach 1944-1957. Głównym uzbrojeniem była armata 85 mm (1943 D-5T/wz. 1944 ZiS-S-53). Załogę stanowiło 5 osób. Albo 4 i pies...;)
Od dawna chciałem zbudować ten czołg, i jakiś czas temu postanowiłem spróbować swoich sił. Moimi założeniami było, żeby model był solidny, i żeby w wieży było miejsce na dwie figurki, w razie gdybym chciał w przyszłości zaaranżować jakąś scenkę. Założenia udało mi się zrealizować, model jest solidny, łapiąc go nic nie odpada, i jak widzicie mieści dwie figurki w wieży.

Obrazek

Starałem się nie kopiować niczego z innych czołgów, które można odnaleźć w sieci. Największym wyzwaniem była oczywiście wieża, moja wieża jest zbudowana w dość prosty sposób, ale jest solidna, ma otwierane włazy i mieści czołgistów. Właz kierowcy jest również otwierany, na chropowatej powierzchni gąsienice się kręcą, wieża się obraca, jarzmo armaty opuszcza się/podnosi. Jestem bardzo zadowolony z tego, że wieża obraca się bez problemu w 360 stopniach - przedni zbiornik paliwa po prawej stronie nie przeszkadza w obrocie wieży. W środku można umieścić także kierowcę.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przygotowałem też krótki film:

Film


Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

To wszystko, dziękuję za uwagę, i do dzielenia się uwagami zapraszam ;)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: T-34-85

Post autor: Thietmaier »

Największy problem jaki mam z tym modelem, że to jest T34. Ich było już tyle zbudowanych, że trudno o coś nowego i odkrywczego. Nie ma zatem efektu wow, ale model jest jak najbardziej dobry, ale też trudno nie porównywać do innych.
Na pewno nie podobają mi się te schodki miedzy slopami w wieży. Jak pokazali inni - da się lepiej :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: T-34-85

Post autor: Jakeof »

Moje założenie przy budowie tego czołgu było takie, żeby nic nie odpadało przy przenoszeniu bądź nie ruszało się przy nawet lekkim trąceniu palcem. Efektem jest to że niektóre miejsca (jak np. boki wieży) są lekko przerysowane, ale gdybym ich tak nie zbudował, nie miałbym możliwości np. zrobienia włazów i miejsca na figurki. W teście zmrużeniowym wypada dobrze, więc już tak zostanie ;P
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: T-34-85

Post autor: Kalais »

Rozpoznawalny od razu, to najważniejsze. Podoba mi się.
Jedynie ten przód, po bokach, wieży taki "poschodkowany" jakoś mnie kłuje w oczy. Chyba bym poszedł w mniej zgodne z rzeczywistością, ale bardziej gładkie rozwiązanie.
johnesy123456
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2022 16:47
Rok urodzenia: 2001

Re: T-34-85

Post autor: johnesy123456 »

Hmm, bardzo ciekawy czołg jednak jak i skąd masz te gąsielnice poniewaz juz od dluzszego czasu robie tego typu czolg ale kazdy przypomina IS-7 co mi sie nie podoba
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: T-34-85

Post autor: glaz_pimpur »

johnesy123456 pisze: 30 gru 2022 16:48 Hmm, bardzo ciekawy czołg jednak jak i skąd masz te gąsielnice poniewaz juz od dluzszego czasu robie tego typu czolg ale kazdy przypomina IS-7 co mi sie nie podoba
Ponieważ Antek podaj cepy więc młócimy
Duplo Users Poland Assosiation
bart_ilo
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2021 20:48
Rok urodzenia: 1994
Lokalizacja: Iłowa

Re: T-34-85

Post autor: bart_ilo »

Dłuższy czas chodzi za mną T-34, taki który by pasował do mojej makiety. Twój model bardzo mi się podoba i na plus, że jest solidnie zrobiony. Nie będę się czepiał wykonania bo sam lepiej bym nie zrobił. Pytanie mam o gąsienice. Model jest statyczny czy można nim jeździć oraz czy gąsienice nie rozjeżdżają się?
ODPOWIEDZ