Panzerkampfwagen 38(t)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Panzerkampfwagen 38(t)

Post autor: Jakeof »

Obrazek

Panzerkampfwagen 38(t) to niemiecki czołg lekki, skonstruowany na bazie czechosłowackiego czołgu LT vz. 38. Pojazd był produkowany w latach 1939-1942. Główne uzbrojenie czołgu stanowiła armata 37 MM KwK 38(t) L/47. W sumie wyprodukowano 1414 pojazdów dla niemieckiej armii.

Chciałem zbudować coś w miarę małego i coś co nie pochłonie dużej ilości klocków. Zawsze podobał mi się ten czołg, i z tego co przeglądałem w sieci, nie ma ich zbyt wiele zbudowanych z klocków, więc postanowiłem spróbować zbudować swojego. Jest to jeden z niewielu niemieckich pojazdów pancernych, który był w rzeczywistości ciemnoszary, więc nie było też problemu z dobieraniem kolorów czy kamuflażu :)

Największym wyzwaniem dla mnie były pochyłe błotniki, ale jestem zadowolony z rezultatu. Jestem też zadowolony z tego w jaki sposób udało mi się zbudować właz/wieżyczkę dowódcy, ponieważ można włożyć do niej całą figurkę dowódcy. Właz nie jest zamykany, zbudowałem go w sposób czysto wystawowy, tj. ma po prostu być otwarty i ładnie wyglądać.

Jeżeli chodzi o funkcje, to gąsienice się ruszają więc można jeździć czołgiem, wieżyczka się obraca.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Przygotowałem też film, jest to moje pierwsze podejście do filmowania modeli więc jakość nie jest powalająca, ale mam nadzieję że czołg jest w miarę widoczny. ;)

Film

Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

To wszystko, dajcie znać co myślicie ;)
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Panzerkampfwagen 38(t)

Post autor: pit »

Muszę przyznać, że całkiem zgrabny.
Rzeczywiście chyba niezbyt dużo modeli tego czołgu widziałem zbudowanych z lego. W przeciwieństwie do innych pojazdów zbudowanych na podwoziu tego czołgu. :)
Jaka skala mniej więcej Ci wyszła?

A, jakieś dziwne zdjęcia Ci wyszły. Nie wiem, czy to kwestia jakiegoś filtru, czy czegoś innego. W każdym razie niby są duże, ale szczegóły są niewyraźne i np. nie widać z jakich klocków jest zbudowany przód czołgu.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Panzerkampfwagen 38(t)

Post autor: Jaskier »

Bardzo ładny Panzerkampfwagen. :D

Takie maszyny to ciężki temat, za każdym razem, gdy widzę jakąś z klocków zbudowaną na tak wysokim poziomie, jestem pod wielkim wrażeniem.
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Panzerkampfwagen 38(t)

Post autor: Jakeof »

pit - skala to mniej więcej 1/34; ogólnie staram się budować wszystkie modele w skali około 1/35, wiadomo że w klockach nie da się zawsze trafić idealnie w skalę, gdyż czasem minimalna różnica jest wymuszana wymiarami studów czy plateów.

Jeśli chodzi o zdjęcia, nie mam profesjonalnego studia czy sprzętu, jestem raczej fotografem-amatorem, robię co mogę :)


Jaskier - dzięki wielkie ;)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Panzerkampfwagen 38(t)

Post autor: Thietmaier »

Świetny jest! Koła z dwóch rozmiarów dishów idealnie pasują. Wszelkie detale, jak karabiny z różdżek są super :)

EDIT
A co to za podstawka obrotowa? Gdzie kupiłeś i jaki rozmiar ma?
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Panzerkampfwagen 38(t)

Post autor: Jakeof »

Dzięki ;)

Karabiny miały być pierwotnie ze śrubokrętów, ale jak zobaczyłem te różdżki, od razu pomyślałem - to jest to! :D

Podstawka ma średnicę 20 cm, kupiłem na allegro, wpisujesz podstawka obrotowa i wybierasz kategorię 'Fotografia 360 stopni'.
ODPOWIEDZ