Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

JoMurarz
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2022 12:39
Rok urodzenia: 2000

Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: JoMurarz »

Witam wszystkich fanów klocków LEGO! Chciałbym przedstawić państwu moją najnowszą pracę, jest to kamienica, z 1911 roku. Pozdrawiam, dajcie znać co sądzicie. Link do galerii poniżej.

https://imgur.com/a/CYGmjgC
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: tybort »

Ok. To już kolejna twoja praca, której kompletnie nie rozumiem.
Generalnie ogromna większość z nas nie modyfikuje klocków w żaden sposób, a przynajmniej nie stanowi to głównego elementu pracy. U ciebie widzę... gips? papier? No właśnie nie wiem, co widzę. Mógłbyś to trochę opisać. Pokazać choć jedno zdjęcie w kolorze - poglądowo, żebyśmy wiedzieli, na co patrzymy. Również wyjaśnić, dlaczego korzystasz z takich materiałów i po co w takim razie mieszać to z klockami - czy nie łatwiej i taniej byłoby użyć sklejki albo jakichś plastikowych formatek z fakturą ceglanej ściany?
Kamienica nie ma okien, nie widać żadnego życia - czy to zamierzone? Ma przywoływać obrazy związane np. z wojną?
Dodatkowo określenie, że kamienica jest z 1911 roku w sumie nic nie mówi. Jeśli chcesz żebyśmy to odnieśli do jakiegoś istniejącego obiektu, czy stylu, to chyba potrzeba więcej informacji. Ale, oczywiście, jeśli to po prostu tytuł to w porządku :)

I przy okazji, polecam wklejać zdjęcia do posta za pomocą taga img:

Kod: Zaznacz cały

[img]url do obrazka[/img]
np tak:

Obrazek
JoMurarz
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2022 12:39
Rok urodzenia: 2000

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: JoMurarz »

Dziękuję za odpowiedź! :) Te zdobienia pod oknami na 4 i 5 kondygnacji, są wykonane z masy do rzeźbienia (Czy czegoś w tym stylu, nie pamiętam niestety dokładnie nazwy) Gzymsy nad oknami od 2 - 5 kondygnacji zostały wykonane z patyczków do czyszczenia uszu. Dziwne, ale wg mnie pomysłowe, i pasuje tutaj. :D
Dlaczego mieszam klocki z taką masą? Otóż klocki posiadam już kilkanaście lat, kilka lat temu postanowiłem pójść o krok dalej, był pomysł - było działanie. Kupiłem masę rzeźbiarską by nadać trudniejszym do rekonstrukcji budynkom jak najbardziej realistyczny kształt. Okien nie ma, ponieważ, szczerze mówiąc nie wiem jak je zrobić? Może ktoś stąd pomoże, i napisze jak uzyskać fajne okno niekoniecznie dużym nakładem pracy :) (Po takiej budowli, która sięga do kolana, sił do pracy już raczej nie ma :D)
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: goldsun »

Gzymsy nad oknami, spokojnie da się zrobić z klocków. I dałoby się je zrobić białe, bardziej pasujące (ale to model sprzed 8 lat).
Przykład:
ObrazekWiezaBiala01Porownanie by Grzegorz Ludwiczek, on Flickr

I przy okazji, na tym samym zdjęciu jest porównanie z prawdziwym budynkiem, to pozwala ocenić "co autor miał na myśli".

Zdobienia pod oknami, spokojnie są również o zrobienia z klocków.
Na tym polega nasza zabawa, że w miarę możliwości, staramy się wszystko/jak najwięcej wykonać przy pomocy klocków.
Często wymaga to wymyślenia jakiego klocka i jak użyć, ale to właśnie najlepsza w tym zabawa.

Okna również są spokojnie do zrobienia z klocków i to o wiele bardziej skomplikowane niż w tej kamienicy ... tylko trzeba ich wcześniej nie zachlapać masą rzeźbiarską.
ObrazekSwierklaniec - Mały Wersal by Grzegorz Ludwiczek, on Flickr
ObrazekKamienica - WIP by Grzegorz Ludwiczek, on Flickr
ObrazekSzybKrystyna by Sikorka by Grzegorz Ludwiczek, on Flickr
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
JoMurarz
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2022 12:39
Rok urodzenia: 2000

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: JoMurarz »

Co do zdjęć Pana wyżej, to jednak wolę robić takie rzeczy we własnym zakresie, więcej frajdy, i można to dostosować pod siebie. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: JK »

Myślę, że autor pracy znalazł dla siebie pewien styl oraz zestaw technik i materiałów, które stosuje w określony sposób i nie ma sensu Kolegi "nawracać" na budowanie z klocków "po bożemu". Oczywiście pytanie (po trochu retoryczne), czy taki jest zamysł tego forum. Klocki w tych pracach są w sumie dosyć przypadkowym elementem (jak przyznaje sam autor, miał je po prostu w swoich zasobach) i łączone są także "nie tak jak się powinno". Ale z drugiej strony abstrahując od klocków w ogóle, twórcza pasja jest, efekt całkiem klimatyczny, a my, miłośnicy czystej formy, mamy przynajmniej podgląd na to "co też to ludzie wyczyniają z klockami", choć oczywiście na samą myśl o zrobieniu czegoś podobnego, przez większość z nas przeszłyby dreszcze. 😁
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: goldsun »

Jestem pewnie na tym forum ostatnią osobą, która by kogoś ścigała za używanie nie tylko klocków Lego do budowania. Tym bardziej, że sam i malowałem klocki i łączyłem klocki z modelarstwem (w inny sposób) i takie połączenie mam w tej chwili nawet kolejne zaczęte.
Tylko widzę dwa problemy:
1. Przy braku zdjęć/rysunków "co autor chce stworzyć", trudno coś podpowiadać/komentować.
2. Na tym forum jednak na pytanie "jak zrobić okna" (czy cokolwiek innego), raczej wszyscy będą próbowali odpowiedzieć jak to zrobić z klocków. A klocki mają to do siebie, że raczej pasują dość dobrze ze sobą. Jak je pokryjemy jakąś szpachlą, albo nawet farbą, to przestają pasować i te nasze podpowiedzi po prostu nie mają szans zadziałania.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
mari8546
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2022 13:00
Rok urodzenia: 1996

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: mari8546 »

To ja zapytam jeszcze o tą szpachlę właśnie. Czy rekomendujecie jakąś konkretną, aby odpowiednio zespalała plastik klocków?
__________________
https://lavaro.pl/pl/p/-Posciel-bawelniana-160x200-3929-a-Holland-na-prezent-kon-gniady/4913
Ostatnio zmieniony 18 paź 2022 08:18 przez mari8546, łącznie zmieniany 1 raz.
JoMurarz
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2022 12:39
Rok urodzenia: 2000

Re: Kamienica z LEGO - Kamienica z 1911 roku.

Post autor: JoMurarz »

To dokładnie to samo, co ja zakupiłem.
https://allegro.pl/oferta/plastelina-te ... C1EALw_wcB
ODPOWIEDZ