Ferrari 250 GTO

Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ferrari 250 GTO

Post autor: barneius »

Kolejne autko zbudowane w skali i w stylu Speed Champions, które od dawna czekało na prezentację w sieci. Ferrari 250 GTO to prawdopodobnie najbardziej pożądane na świecie auto wśród kolekcjonerów. Wyprodukowano zaledwie 36 sztuk, z czego o dziwo wszystkie do dzisiaj istnieją.
Zabierając się do budowy miałem spore obawy czy uda się uchwycić jego charakterystyczne obłości, co w tej skali jest z reguły niemałym wyzwaniem, ale ostatecznie osiągnąłem bardzo zadowalający mnie rezultat. Model składa się z 314 elementów. Naklejki przygotowane zostały wraz z Brick Sticker Shop.

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO vs LEGO MOC by barneius, on Flickr
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022 18:13 przez barneius, łącznie zmieniany 1 raz.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
_M_W_
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2022 12:54
Rok urodzenia: 1972

Re: Ferrari 250 GTO

Post autor: _M_W_ »

Bardzo ładnie tobie wyszedł ten model. Jestem pod wielkim wrażeniem tyłu, dosłownie majstersztyk - chciał bym napisać co mi się w nim podoba naj bardziej ale podoba mi się wszystko od wlewu paliwa do wlotu powietrza :) SUPER
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ferrari 250 GTO

Post autor: barneius »

_M_W_ pisze: 16 wrz 2022 08:14 Bardzo ładnie tobie wyszedł ten model. Jestem pod wielkim wrażeniem tyłu, dosłownie majstersztyk - chciał bym napisać co mi się w nim podoba naj bardziej ale podoba mi się wszystko od wlewu paliwa do wlotu powietrza :) SUPER
Bardzo dziękuję. Takie opinie to mnóstwo satysfakcji i weryfikacja trafności moich wyborów przy projektowaniu. Cieszę się tym bardziej, że to ostatnio ulubiony model w mojej kolekcji autek SC.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Ferrari 250 GTO

Post autor: Thietmaier »

Wyborny model! Nie przeszło jednak Ci przez myśl żeby tylne światła zrobić z barów wychodzących z openstudow? Mogłyby być jeszcze bliższe oryginałowi, aczkolwiek z głowy nie powiem czy są dostępne w tych kolorach jakieś krótkie bary np 3L.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Ferrari 250 GTO

Post autor: Jaskier »

Są bary 3l w trans-red, ale chyba byłyby za szeroko rozstawione, gdyby je włożyć w pralki. No i chyba nie ma miejsca w modelu na schowanie "reszty" bara.

Autko piękne, jak każde.
Dodatkowym zaletem Twoich pojazdów jest to, że są niesamowicie solidne. Miałem przyjemność rozkładać je podczas Święta Kwiatów, więc się trochę im przyjrzałem - świetna robota. :D
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Ferrari 250 GTO

Post autor: Thietmaier »

Jeśli bary to bym użył płytki 1x2 zaokrąglonej z dziurawymi studami. Ale słusznie - może w środku nie być miejsca na resztę bara.
Co na to powie barneius? :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ferrari 250 GTO

Post autor: barneius »

Thietmaier pisze: 04 paź 2022 08:58 Jeśli bary to bym użył płytki 1x2 zaokrąglonej z dziurawymi studami. Ale słusznie - może w środku nie być miejsca na resztę bara.
Co na to powie barneius? :D
A ja powiem, że nie ma szans wcisnąć tam bara, bo dwa study długości za lampami jest wielgachny klocek-błotnik. Rzeczywiście bez przeróbek można byłoby dać tam tę zaokrągloną płytkę 1x2 z dziurami i ewentualnie wcisnąć do niej pocięte kawałki flexa (nie wiem czy są kolory). Niemniej taki wariant z góry odrzuciłem, bo zależy mi bardziej na zwartej i spójnej konstrukcji niż na idealnym odwzorowaniu detali. Ta płytka powodowałaby, że na jej rogach powstałyby dziury a tego unikam przy tych autkach jak ognia. Teraz tylne lampy są oczywiście zdecydowanie za duże, ale mimo to wciąż zachowane są pewne charakterystyczne linie tyłu jako całości. Wolę tak przy zachowaniu pełnych powłok blacharskich ;)
Jaskier pisze: 04 paź 2022 08:07 Są bary 3l w trans-red, ale chyba byłyby za szeroko rozstawione, gdyby je włożyć w pralki. No i chyba nie ma miejsca w modelu na schowanie "reszty" bara.

Autko piękne, jak każde.
Dodatkowym zaletem Twoich pojazdów jest to, że są niesamowicie solidne. Miałem przyjemność rozkładać je podczas Święta Kwiatów, więc się trochę im przyjrzałem - świetna robota. :D
No właśnie - staram się budować solidnie i w sposób jaki robią to projektanci serii Speed Champions, czyli koniecznie szybka, solidna zestawowa konstrukcja oraz zwarty i spójny design bez flexów, rączek minifigów i innych tego typu wariackich rozwiązań. Jeśli już uciekam się do jakiejś nielegalnej techniki to tak żeby tego nie było widać ;)

Dzięki Panowie!
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Ferrari 250 GTO

Post autor: Thietmaier »

I wszystko jasne :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ