Karton używanych klocków

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
sabi

Karton używanych klocków

Post autor: sabi »

Witam :)

Podczas porządków znalazłam sporo klocków LEGO, jak na zdjęciach. Są one najprawdopodobniej z końcówki lat 90? Tak obstawiam ze względu na datę urodzenia brata ;) Widziałam w innych wątkach, że istnieje strona bricklink, gdzie można zweryfikować między innymi wartość danych elementów.
Do rzeczy.
Lepiej sprawdzić czy są warte coś takie specyficzne elementy jak na zdjęciu pierwszym czy może lepiej spróbować złożyć zestawy i je sprzedać bez kilku klocków? A może najlepiej wrzucić na allegro za kilka dyszek?
Bardzo proszę o radę :)

https://i.postimg.cc/DfYgPT2P/IMG-20220328-214745.jpg" target="_blank
https://i.postimg.cc/fLqxCchR/IMG-20220328-214738.jpg" target="_blank
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Karton używanych klocków

Post autor: goldsun »

Nie jestem pewien, czy da się z tych klocków skompletować pierwotne zestawy.
Pierwsze co się rzuca w oczy, to brak minifigów.
Ale brakuje raczej więcej klocków.
Za kilka dyszek raczej spokojnie powinno się dać te klocki sprzedać luzem. Możliwe nawet, że bez bawienia się w allegro - może tu się koś odezwie.
Możliwe, że na allegro da się wyciągnąć nawet powyżej 100pln, ale nie znam aktualnych cen, więc to tylko strzelanie.

Hinty:
- widzę minimum 4 białe konie i 1 czarny. Według BL średnia cena za 1 konia, to jakieś 10pln, więc z samych koni robi się 50pln.
- armata średnio 7pln
- szybki na moje oko są trans-neon-green, a nie trans yellow - te "łamane" po 2.50/szt
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Karton używanych klocków

Post autor: Jaskier »

Tak jak Goldsun napisał, skompletować będzie ciężko, chyba że znajdziesz drugie pudło z resztą elementów.

Tak, szybki są transparent neon green, zapewne z UFO lub Insectoids, żeby okres się zgadzał.
Pterodaktyl jest z Advwnturers: Dino Island, wczesne lata dwutysięczne.

Zestaw najłatwiej namierzyć po nietypowych elementach, na Bricklinku masz spis wszystkich zestawów, ich listy części oraz ceny (no i ceny za poszczególne elementy).
Awatar użytkownika
sabi

Re: Karton używanych klocków

Post autor: sabi »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

Posprawdzam jeszcze, na przykład figurki na pewno też jakieś mam, ale muszę zweryfikować, które są z Lego.
W takim razie wstawię zdjęcie tutaj z wszystkim w tym tygodniu, jak ktoś byłby chętny to możemy się dogadać, w innym przypadku wystawie na Allegro i już.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karton używanych klocków

Post autor: Kalais »

Najwięcej wyciągniesz kompletując zestawy, ale zajmie to dużo czasu i pewnie trzeba będzie dokupować brakujące klocki.

Najszybciej i najwygodniej sprzedasz całość zmieszaną, ale mniej wtedy to będzie warte.

P.S. A skąd jesteś? Jak Warszawa/okolice to bym był zainteresowany całością. Tylko bym musiał na żywo obejrzeć przed decyzją.
Awatar użytkownika
sabi

Re: Karton używanych klocków

Post autor: sabi »

Jestem ze Śląska, w Warszawie zbyt często nie bywam, więc raczej nie dam rady :(
ODPOWIEDZ