Gondola

Awatar użytkownika
Sebabricks
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021 21:27
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Gondola

Post autor: Sebabricks »

Cześć

Przedstawiam Wam mój pierwszy poważny MOC, póki co w wersji cyfrowej niestety.
Z tego co wygooglowałem, tego typu projekt na taką skalę jeszcze nie powstał, więc przecieram niejako szlaki :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kilka zdjęć do porównania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gondolę wystawiłem na Lego Ideas
https://ideas.lego.com/projects/7ce817c ... 4bf879c5b3" target="_blank
każdy głos się liczy! ;)

Dajcie znać jak Wam się podoba, co by można zmienić, ulepszyć.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Gondola

Post autor: Jaskier »

Co prawda nie rozumiem tego parcia na Ideas, ale model jest bardzo ciekawy i estetyczny. Sporo ładnych detali i zdobień, aż szkoda, że te dodatki do hełmów z Castle nie są wciąż produkowane. :(
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gondola

Post autor: tybort »

Gondola wygląda pięknie, i to pomimo, że nie lubię minilandowej skali.

W rzeczywistości jednak te fleksy raczej nie będą ci tak ładnie trzymać kształtu. No i kilka części jest już od lat nieprodukowanych i/lub nigdy nie wystąpiły w takich kolorach, więc w przypadku sukcesu na Ideas tu od razu musiałaby być jakaś zmiana.
Awatar użytkownika
Sebabricks
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021 21:27
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Gondola

Post autor: Sebabricks »

No jak można coś wrzucić na Ideas to czemu nie :) Podobnego modelu jeszcze nie było, bardzo ciężko wymyślić coś czego ktoś jeszcze wcześniej nie zbudował lub zaprojektował.

Te castlowe smoczki, próbowałem ze wszystkim i żadne inne klocki nie pasują tak jak te, ciekawe czy nie produkują już bo formę wmurowali w fundament czy po prostu uznali że nie będą potrzebne i czekają na lepsze czasy, a szkoda bo IMO są mega fajne.
Próbowałem z tymi flexami, jak się je powygina w rękach to pamiętają mniej więcej nadany kształt, może to co zaproponowałem by się trzymało ale nie jestem w 100% pewien.

Co do minilandowej skali, nie uderzałem w tę skalę celowo, po prostu tak jakoś wyszło, mniejszego modelu nie da się stworzyć żeby zachować kluczowe detale, a sam Gondolier to taki mały smaczek, sama łódź bez człowieczka wyglądałaby łyso.
ODPOWIEDZ