Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Post autor: Sariel »

Sorry, ale to chyba jedyny dział do którego to pasuje :) Na pewno znajdzie się ktoś jeszcze oprócz mnie kto nigdy nie ma dość zdalnie sterowanych łódek ;) I z myślą o tych osobach pozwoliłem sobie zrobić porównawczy test wydajności 11 różnych śrub LEGO.

Minus takiego testu jest taki, że dla uproszczenia wszystkie śruby testuję na tej samej prędkości silnika, bo w ten sposób wyraźnie widać różnice dla tych samych warunków. W praktyce wielkość tych śrub jest bardzo różna i te mniejsze generują znacznie mniej oporu niż te większe, co pozwala kręcić nimi znacznie szybciej przy użyciu tego samego silnika. Wszystko to jest kwestią zabawy przełożeniami. Teoretycznie mógłbym siedzieć w wannie przez tydzień i dobierać optymalne przełożenie dla każdej jednej śruby, tylko okazałoby się że znowu ten jeden silnik nie dla każdej śruby jest najlepszy, są osoby które chcą użyć innego silnika i wtedy cały test jest do bani, no i wreszcie z mojego doświadczenia są istotne różnice między wydajnością śrub w czystej wodzie z kranu a w zamulonej w jeziorze.

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Post autor: jetboy »

Mnie bardziej intersuje jak się sprawdzają w powietrzu, ale i ten test jest dlamnie ciekawy. Potrzebowałem pare razy zrobić nawiew, i efekty były żenujące. Jest jeszcze kilka śrub które pominołeś. Tak że jest szansa na część drugą :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Post autor: Sariel »

Do nawiewu najlepsze aktualnie jest chyba to ale jeszcze nie mam i nie testowałem: https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =18592#T=C" target="_blank
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Post autor: jetboy »

Sariel pisze:Do nawiewu najlepsze aktualnie jest chyba to ale jeszcze nie mam i nie testowałem: https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =18592#T=C" target="_blank
Też mi się wydaje że to jest najlepsze. Prawdopodobnie lepsze niż śmigła z LEGO Education. Ale wydaje mi się że najlepszy efekt się uzyska budując śmigła ze ściętych paneli technicowych ustawionych pod odpowiednim kątem. Trochę kiedyś to "testowałem" chociaż moje metody były niemiarodajne więc trudno to uznać za poważny test.

btw. Chętnie udostępnię do testu jeśli chcesz.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Post autor: Sariel »

Mam takie panele, ale biorąc pod uwagę jak bardzo różnią się profilem od łopatek śruby, jakoś nie chce mi się wierzyć w ich wydajność.
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Post autor: Sariel »

No to na drugą nóżkę. Pogrzebałem w szufladach, po Bricklinku i doszło jeszcze 6 nietypowych śrub do kolejnego testu:

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Śruby LEGO: test i ranking wydajności w wodzie

Post autor: jetboy »

Sariel pisze:No to na drugą nóżkę. Pogrzebałem w szufladach, po Bricklinku i doszło jeszcze 6 nietypowych śrub do kolejnego testu:

Thumbs up!
No i te budowane śruby wcale nie wypadają wcale tak źle.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ