One wcale nie musza być szare - Imperium na czerwono!

Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

One wcale nie musza być szare - Imperium na czerwono!

Post autor: Jerac »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Parę lat temu zbudowałem dla brickvaultów TIE Fightera i TIE Interceptora, co dało początek dłuższej współpracy. Było też pretekstem do zbudowania paru MOCy których sam z własnej woli bym się nie podjął. Na przykład Razor Crest mi się pierwotnie zupełnie nie podobał i go zlałem. Ale marudzili tak długo że się poddałem i go zbudowałem, no i, warto było.

Te dwa pierwsze "taje" się z czasem dość brzydko zestarzały. Nie miałem zbyt dobrych źródeł, jednak biorąc ujęcia z filmów nigdy nie jest to zbyt dokładne, i też nie wszystko mogłem zrobić jak chciałem, bo a to jakieś klocki były za drogie, a to czegoś nie umiałem.

Trzy lata postępu jednak robią swoje, i dzięki temu udało mi się zrobić - w moim mniemaniu całkiem niezłe - poprawki do tych dwóch statków, i przy okazji zrobić dodatkowe warianty kolorystyczne.

TIE Fighter doczekał się wariantu z Inferno Squad:

Obrazek Obrazek

...i klasycznej wersji:

Obrazek Obrazek

A co do interceptora, to okazuje się że jego strażnicy paradujący w czerwonych płaszczach mieli również czerwone myśliwce, na dodatek nieźle stuningowane. Fajnie to wygląda i dlatego też takowe zrobiłem:

Obrazek Obrazek

Oraz, oczywiście, klasyczny wariant

Obrazek Obrazek
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: One wcale nie musza być szare - Imperium na czerwono!

Post autor: Janek »

Cudowne, zwłaszcza Ferrari Intercettore. Nowe panele wyglądają też super. Kurde aż szkoda, że nie ma grill bricków o takim samym układzie faktury z obu stron... :D
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: One wcale nie musza być szare - Imperium na czerwono!

Post autor: Mateusz92 »

Do mnie ten czerwony Interceptor w ogóle nie przemawia. Oczywiście te wszystkie krzywizny, skrzydełka itd. są świetne oddane, ale nadal kolor jest taki sobie. W standardowym Tie czerwona wstawka już o wiele lepiej wygląda bo jest taka nienachalna. Natomiast jeśli mam być szczery to czerwień bardziej mi się podoba w statkach First Order (może przez to, że tam w Tie kolory są odwrócone i czerwień lepiej wybrzmiewa na czarnym).
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: One wcale nie musza być szare - Imperium na czerwono!

Post autor: Jellyeater »

Czerwony wydaje się być szybszy. I tego się trzymajmy.

Lepiej z LEGO nie da się tego zbudować i to jeszcze tak by dało się z tego zrobić instrukcję.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ