"Oferta"

Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

"Oferta"

Post autor: Combo »

Oto mój nowy MOC pt. "Oferta".
Jak widać na załączonych zdjęciach, akcja odbywa się w feudalnej Japonii (jednak osadzonej w przyszłości :D). Źli samurajowie przylecieli na miejsce swoimi speederami i składają ofertę nie do odrzucenia mieszkańcom wioski, którzy są dość bojowo nastawieni względem przybyszów. Inspiracją była nie tyle co sama feudalna Japonia, ale różnego rodzaju filmy typu "Blade Runner" czy manga/anime - np. Dragon Ball. Tak mnie wciągnął ten motyw, że na pewno będzie jednym z głównych jakimi chcę się zająć - zaraz obok MOCy superbohaterskich czy Star Wars. Bardzo spodobało mi się studiowanie japońskiej architektury (tutaj chata czy torii). Mało kto chyba sobie zdaje sprawę ile zajmuje samo przygotowanie konceptu. Dzięki lockdownowi byłem w stanie bardzo mocno poświęcić się projektowi, bo siedziałem nad tym praktycznie codziennie po kilka godzin.
Czas wolny pozwolił mi też na przygotowanie zdjęć i grzebanie w Photoshopie celem polepszenia efektu. Idąc za waszymi radami staram się coraz lepiej ujmować moje prace.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dokładkę jeden z dwóch speederów z maskami Bionicle :)

Obrazek
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: "Oferta"

Post autor: jetboy »

Przesadziłeś z kontrastem na zdjęciach. Ciemne fragmenty nikną zupełnie w czarności. Pojazd mi się podoba, reszta wydaje się być zbyt chaotyczna. Tło ma zupełnie inną temperature barw niż praca - przez co źle się na to patrzy. Dodatkowo okrągły gradient ciemny w środku sprawia wrażenie że to cień, tylko ten cień nie pasuje do tego co widać na pierwszym planie, przez co jest kolejny mindfuck.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: "Oferta"

Post autor: Jaskier »

Fajne to czerwone latadło.

Zgłoś na Flickrze na konkurs na grupce LEGO Spider Bikes. ;)
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Oferta"

Post autor: Combo »

Co to zdjęć - mój aparat w telefonie - normalny, tradycyjny aparat jest jeszcze w sferze marzeń i zbierania funduszy :) łapie albo kontrastowe zdjęcia, albo strasznie płaskie i denne. Próbowałem doświetlać prace, bawić się różnym ustawieniem itd. i powiem, że jest ciężko. Jednolite tło byłoby lepsze?
Bałagan w pracy - i tutaj to samo odczuwam (już nie pierwszy raz) patrząc na moje zdjęcia. W rzeczywistości praca jest jasna i przejrzysta, a zdjęcia wychodzą tak jakby ściskało całość w jedną wielką kupę. Może na to też macie jakiś patent?
Dzięki za krytykę. Może kiedyś uda mi się dojść do względnej "perfekcji" :) Przedstawianie prac to dla mnie bolączka :D W zdjęciach jestem laikiem totalnym. Czytam o tym dużo, ale za cholerę nie da się do tego podejść dobrze bez aparatu, ponieważ telefon ma za mało opcji modyfikacji ustawień aparatu, właściwie poza naświetleniem.

A z tą grupą o speederach to pogrzebię sobie w weekend :)
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: "Oferta"

Post autor: Jaskier »

To się śpiesz, bo termin się zaraz kończy.

A jeśli chodzi o zdjęcia, to witaj w piekle. :P
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: "Oferta"

Post autor: jetboy »

Combo pisze:Przedstawianie prac to dla mnie bolączka :D
Witaj w klubie :) Mało kto z budujących lubi fotografowanie mocy. Niestety, to konieczność żeby ja jakoś w internecine pokazać.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ