PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: Mateusz92 »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Mam nadzieję, że jeszcze nie znudziły wam się te pokraczne mechy. ;)

PZM-05 "Strażnik"
Na początek kilka słów wstępu odnośnie nazwy. Zasadniczo mech ten na grafikach Jakuba Różalskiego się rozrasta i ostatecznie z PZM-05 staję się PZM-09 "Mocny" którego zbudował Romkoo, w grze natomiast mech ten (również pod względem wielkości) występuje jako PZM-09 "Strażnik". Jest tu małe zawirowanie i ostatecznie zdecydowałem się zmiksować nazwy żeby nie powielać nr mecha Romkoo.

Jeśli chodzi zaś o samego moca to oczywiście można go rozbić na 2 składniki: mech i podstawka. W przypadku mecha na samym początku planowałem o wiele większego Tura, ale po analizie jak duże nakłady czasu, pracy i klocków musiałbym poświęcić postanowiłem zrobić coś mniejszego. Ostatecznie wybrałem "Strażnika" między innymi dlatego, że po zbudowaniu cysterny miałem od razu koncept ma budowę puszki. Drugi składnik to oczywiście nieregularna podstawka. Była to dla mnie nowość i muszę przyznać, że całkiem przyjemnie i przede wszystkim sprawnie się ją budowało. Całości dopełniają figurki i na początku mieli być tylko 2 żołnierze lecz po przytoczonej grafice chłopacy (szczególnie Jaskier) namówili mnie na dodanie Anny Kos i niedźwiedzia Wojtka czyli dwójki bohaterów z gry Iron Harvest.

Z opisu to chyba tyle. Zapraszam do oglądanie zdjęć i komentowania. Mam nadzieję, że będzie się podobać i nie zaniżam poziomu reszty collabu. ;)

Obrazek
PZM-05 Straznik (1) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (2) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (3) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (4) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (5) by Mateusz Waldowski, on Flickr

I na koniec jeszcze grafika z której czerpałem inspiracje:
Obrazek
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: crises »

Kolejna świetna praca. Jak na obrazie. Dużo tego jeszcze tam macie? Koniecznie muszę zobaczyć wszystkie MOCe z collabu w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: Jaskier »

Super!
Świetnie, że się zdecydowałeś na postawienie figurek Anny Kos i niedźwiedzia Wojtka.

Mech bardzo mi się podoba, wydaje się być bardzo spójny z moim, użyliśmy nawet tej samej techniki do zrobienia rurek - pistolet z Alien Conquest i lornetka. Widać, że to system opracowany przez jakiegoś inżyniera z Polanii.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Crieses. A ile prac zostało dokładnie to nie wiem czy mogę tak spoilerować, natomiast jesteśmy już na końcówce. ;)

Dzięki Jaskier. Z dzisiejszej perspektywy dodanie tych 2 postaci jest dużym plusem moim zdaniem choć na początku byłem sceptyczny i obawiałem się czy całość nie wyjdzie za ciasna ponieważ podstawka była już wtedy gotowa. Jeśli chodzi o kwestie spójności mechów to tu duża zasługa samego inżyniera Różalskiego bo w każdej frakcji te mechy mają podobny styl. W przypadku Twojego PZM-7 i mojego PZM-05 pewnie tym bardziej to widać gdyż są w podobnej wielkości.
Awatar użytkownika
kobalt
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1000
Rejestracja: 19 sty 2014 18:37
Rok urodzenia: 1977
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: kobalt »

Fajnie wyszedł ten mech - cała scenka jest rewelacyjna.

Pluje sobie w brodę, że przegapiłem ten projekt i nic nie zbudowałem :(
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: glaz_pimpur »

kobalt pisze: Pluje sobie w brodę, że przegapiłem ten projekt i nic nie zbudowałem :(
Do wystawy masz jeszcze czas:)

Co do mecha i scenki to brakuje baby z koszem grzybów:) Mech mógłby mieć cieńsze nóżki i stać na nich ciut wyżej, ale to są drobne detale. Całość prezentuje się świetnie. Podoba mi się jak droga "wylewa" się z podstawki.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
kobalt
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1000
Rejestracja: 19 sty 2014 18:37
Rok urodzenia: 1977
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: kobalt »

glaz_pimpur pisze: Do wystawy masz jeszcze czas:)
Poczekam jak opublikują wszystkie prace bo nie wiem "co" jeszcze nie zostało zbudowane.
glaz_pimpur pisze:Mech mógłby mieć cieńsze nóżki i stać na nich ciut wyżej,
Tę mi się tak wydawało - nóżki dałbym na 1 studa grubości - były by wierniejsze grafice
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

No i znowu świetna praca. Wpędzacie mnie w kompleksy tak dopracowanymi rzeczami.

Wszystko jest w tej dioramce super - mech, teren, ludziki, no i niedźwiedź! Wspaniałe to jest :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Kobalt.
glaz_pimpur pisze:
kobalt pisze: Pluje sobie w brodę, że przegapiłem ten projekt i nic nie zbudowałem :(
Do wystawy masz jeszcze czas:)
+1 :)

Dzięki Glaz.
Co do mecha to można go ustawić tak żeby nogi miał bardziej przy sobie i wtedy byłby wyższy natomiast strasznie statycznie wtedy wychodził i wyglądał jakby był dołożony na siłę na podstawkę.
Co do baby z grzybami to sam jesteś baba i każdy kto patrzy na tą scenkę (to jest oficjalna wersję, że patrzymy na całość oczami właśnie tej kobiety). A nieoficjalna wersja jest taka, że nie było już czasu tym bardziej, że wiązałoby się to z powiększeniem podstawki i dodatkowymi zakupami żeby zrobić taką postać.

Dzięki Thietmaier
Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 299
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Post autor: ctr_bricks »

Ekstra! Super, że zdążył przyjść niedźwiedź jeszcze bardziej podkreślił klimat, który starałeś się uchwycić. Kolory super, cieszę się że olive green zdominował collab. Mech... jaki ten mech jest dobry! Naprawdę, ten cylinder wyszedł genialnie, greebling i detale na swoim miejscu w odpowiedniej ilości. Lufcik od frontu i kolorowe serki, miodzio!
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
ODPOWIEDZ