[MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 299
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

[MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: ctr_bricks »

Cześć, to lecimy.

Iron Harvest w końcu skończony! O ile mnie pamięć nie myli prace nad mechem zaczęły się długo przed informacją od Jaskra, że lecimy z kolejnym wspólnym projektem. Zupełnym zbiegiem okoliczności trafił się collab, do którego dołączyłem natychmiast. Prace wydłużyły się o kilka miesięcy, bo kolejne odwoływane wystawy nie wymuszały na nas presji ze skończeniem MOCy, który dzięki temu rozrósł się do sporych rozmiarów 1,5x5 PB. Na koniec postu wstawiłem zdjęcia na których się wzorowałem, mech i cała diorama jest kompilacją tych artów plus moje wyobrażenie o uniwersum Różalskiego. Zdjęcia były mroczne i chłodne, więc stwierdziłem że postawię na olive green który odda ten klimat. Dodatkowo w głowie od dłuższego czasu kłębiło mi się sporo pomysłów, które mam nadzieję udało się spójnie połączyć w jedną prace. Sam olive strasznie przytłaczał i trzeba było "podzielić" pracę kolorystycznie i pobawić się kolorami. Przebudów było kilka, niestety nie wszystkie kolory dobrze komponują się z olive green. Tutaj dzięki dla Janka, który pożyczył mi sporo materiału na trawy i bacznie pomagał w procesie twórczym.

Nauczony poprzednimi wystawami postawiłem na dość płytką pracę, ale długą pracę - z obserwacji taką lepiej się ogląda idąc wzdłuż stołu z ekspozycją. Niestety, nie wziąłem poprawki na podwyższenie terenu, które zeżarło mnóstwo materiału, ale trudno taki był plan żeby wybudować mostek nad rzeką - spadek terenu był konieczny. Pokrycie terenu w tym kolorze pochłonęło prawie cały asortyment z polskiego BL :D

Mech...
Dużo by mówić, ale jego projektowanie zajęło mi sporo wieczorów. Pierwszy raz bawiłem się w budowanie czegoś na podstawie zdjęć i starałem się jak najlepiej odwzorować kształty. Aktualnie jest to mix 4 obrazów i kilka umownych założeń. Mech stoi sam, jest sztywny i można go podnieść i nie rozleci się nam w pył, aktualnie jestem chyba w stanie go złożyć z zamkniętymi oczami, a większość połączeń znam na pamięć. Ramiona są ruchome lecz ciężko ustawić je w jakiejś innej pozycji, zbudowane był głównie pod taki wygląd mecha. Dodatkowe fotki postaram się zrobić do końca miesiąca. Od góry mamy właz przez który możemy umieścić pilota plus mały schowek. Jest planowana instrukcja, bo mam też cały projekt w studio, ale nigdy wcześniej nie robiłem instrukcji, więc potrzebuję wgłębić się w temat w wolnej chwili :)

Dodatkowo dzięki za wspólny collab, jak zwykle super sprawa, liczę że w końcu uda się pokazać wszystkie prace razem na najbliższej wystawie :)

Bartek
ctr_bricks

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

Pozamiatałeś. Według mnie najlepsza praca z collabu. Świetne kolory, genialny mech, teren, scenki. Mech wydaje się być naturalnym krajobrazem przedstawionego swiata. Szacun!
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Sirius »

Super praca. Świetny MOC i dorównująca mu poziomem prezentacja. Kolory są bardzo fajnie dobrane. Podoba mi się, że słoneczniki przełamują te bure, dominujące barwy. Fajnie działa też żółta wstawka na mechu, która przyciąga do niego wzrok. Jestem pod wrażeniem, że tyle napracowałeś się przy podstawce, ale przez to osiągnąłeś efekt, jak na grafikach, gdzie mech ładnie wpasowuje się w scenkę i jej nie przytłacza. Na plus, że nawet strach ma kosę (scythe;) i podstawa pnia drzewa (jaki to klocek?).
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: pit »

Muszę przyznać, że praca jest tak ładna i fajnie sfotografowana, że ogląda się ją z wielką przyjemnością.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: crises »

Pora schować swoje klocki do szafy. Świetna diorama, mech rewelka, teren, kompozycja wszystko do siebie pasuje. Brawo.
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 75
Rejestracja: 20 paź 2020 14:09
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: bigfig2000 »

Ta podstawka rozwala system, choć i sam mech jest doskonały. Dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego otoczenia - pomimo ilości detali jest super przejrzyście. Wygląda to jakby były wyspy tematyczne (polana do wypasu, słoneczniki, pole itd.), które elegancko wyróżniają się, a zarazem całość tworzy spójną kompozycję :D Kolory wysp i pustki (brak roślinności) między tymi wyspami robią robotę. Brawo!!
Konto na Flickr: https://www.flickr.com/photos/191902850@N06" target="_blank
Instagram: https://www.instagram.com/bigfig2000/" target="_blank
Awatar użytkownika
Biały_Bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 368
Rejestracja: 11 gru 2015 13:41
Rok urodzenia: 1988
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Biały_Bricks »

Co tu dużo mówić - pozamiatałeś!

Teraz aż się odechciewa prezentować czegoś swojego, bo poziom wyznaczony przez Ciebie jest kosmiczny i ciężko będzie się do niego zbliżyć! :D
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: glaz_pimpur »

Ten zielony kolor to był strzał w 10! Rozumiem, że mech jest niemieckim odpowiednikiem "Mocnego". Podziwiam twoją dbałość oddania szczegółów na makiecie. Nawet ludziki wyglądają bardzo niemiecko:)
Brakuje mi zdjęcia mecha od tyłu. Jestem ciekaw, czy jest tam jakaś drabina pozwalająca na wejście na górę, tak jak jest to przedstawione na obrazie?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: goldsun »

No i pozamiatał.
Qrde, jak to dobrze, że swoje pokazałem wcześniej, bo po Twoim wyglądało by bardzo blado. ;-p
Nawet trudno mi wymienić to co mi się podoba, bo musiałbym pisać za dużo ... nawet jak na mnie. ;-)
Wszystko mi się podoba, zwłaszcza te takie szczególiki nie w samym mechu, tylko bardziej związane z ludzikami, np. cała scenka z panem z taczką i wszystko na tym koniu, z oponą na czele. Niby banalne, a jednak jaki daje efekt.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: jetboy »

Świetnie zbudowane i świetna prezentacja. Bardzo mi się podoba - wszystko jest na miejscu, klimat oddany idealnie. Skarpa i nierówny teren dodaje tej pracy realizmu. Brawo!
Panowie z kapituły Złotych Studów, zapiszcie sobie tą prace!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ