[IDEA] Subtraktor płaski

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[IDEA] Subtraktor płaski

Post autor: Sariel »

Obrazek

Te trzy osoby na forum które kiedykolwiek używały subtraktora ;) ucieszą się pewnie z nowej, bardziej kompaktowej wersji. Naprodukowałem tych wersji kilka, ale wszystkie miały minus w postaci conajmniej 2 warstw zębatek, co przekładało się na wysokość całego mechanizmu i trudności w jego upchnięciu. Podjudzony przez Dmaca trochę pokombinowałem i wyszła mi nieco mniejsza, prostsza i płaska wersja.

Instrukcję budowy można pobrać bezpośrednio tutaj: http://sariel.pl/down/flat-subtractor.pdf" target="_blank

A jak ktoś nie wie z czym to jeść, polecam film:

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [IDEA] Subtraktor płaski

Post autor: jetboy »

Fajne. W czym robisz animacje?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IDEA] Subtraktor płaski

Post autor: Sariel »

W niczym, nagrywam okno z podglądu w LDView.
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: [IDEA] Subtraktor płaski

Post autor: Skowronek »

Sariel pisze: Te trzy osoby na forum które kiedykolwiek używały subtraktora ;) ucieszą się pewnie z nowej, bardziej kompaktowej wersji.
+1 do ucieszonych, w (niedalekiej) przyszłości +1 do osób na forum, które kiedykolwiek używały subtraktora :) Tylko w wersji poprzecznej studless (mam Twoją książkę, a w niej instrukcję), chociaż ta nowa wzdłużna jest też super, ale brak mi części (jednego starego dyferencjału i dużej ramki studded). Zasadniczo planuję zbudować zmodyfikowany MOC @M_Longer - C model do 42095, czyli ciągnik gąsienicowy, do którego kupiłem kiedyś instrukcję, a potem zarzuciłem pomysł budowania go, a silniki poszły na co innego. W samym 42095 bardzo przeszkadzało mi to, że był niesterowalny w oryginale, teraz problem się rozwiąże :D
ODPOWIEDZ