Cincity

cinek1916
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2020 18:10
Rok urodzenia: 1988

Cincity

Post autor: cinek1916 »

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich :)
Jakieś półtora roku temu powróciłem do pasji z dzieciństwa a zaraz niedługo trafiłem na to forum. Do tej pory tylko czytałem i przeglądałem. Dzisiaj postanowiłem zarejestrować się i od razu pochwalić swoim projektem.

Będąc dzieckiem najlepsza zabawką było Lego, na każdą okazję dostawałem jakieś zestawy. Najwięcej z serii Town/city a moim oczkiem w głowie były pociągi 9v z Metrolinerem na czele. Nic dziwnego, że zapragnąłem zbudować swoje własne miasto. Niestety jako dzieciak nie miałem na to szans. Teraz kilkanaście lat później odkurzyłem swoje stare zestawy i dodatkowo dokupiłem ponad 40kg Lego w różnych miksach. Nazbierało się tego trochę więc czas zostać burmistrzem albo prezydentem :D Chcę je utrzymać w klimacie lat 90-tych bo do tych setów mam największy sentyment.


Miasto jeszcze nie dostało swojej nazwy za to ma solidne fundamenty.

Stoły na których będę budował miasto
Stoły na których będę budował miasto
Stoły na których będę budował miasto
Stoły na których będę budował miasto

Praktycznie wszystkie płyty bazowe i drogowe jakie miałem, różne rozmiary, 48x48 old gray, 32x32, 16x32, 16x16 i 8x16 o różnych wymiarach. Co ciekawe stare płyty drogowe są w 2 wersjach:
Płyty
Płyty

Czym byłoby miasto bez pociągów? :)
Zbieranina torów 9v, kupeczki po 10szt i do tego 3 zwrotnice lewe i jedna prawa:
Tory
Tory


Żeby miasto nie było płaskie i żeby fajnie się oglądało zestawy i budynki ustawione dalej wymyśliłem sobie, że część będzie podniesiona.
Podbudowa
Podbudowa
Podbudowy
Podbudowy

W dodatku pociągi nie zabiorą cennego miejsca a sceneria miejska wzbogaci się o tunele.
Kawałki płyt meblowych dociąłem na szerokość 50cm (dwie płyty bazowe mają 51cm jeżeli dobrze pamiętam), pod każdą zamontowałem 6 nóg z kantówek z wkręconymi śrubami 5.8. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę ustawić sobie podwyższenie idealnie w poziomie a w dodatku górne płyty bazowe zgrają się z brickami ściany.
Wysokość narzucił mi wspomniany na początku Metroliner. Przymierzyłem czy się zmieści, pamiętałem też o łuku przyszłego tunelu, stąd zapas wysokości. Nie chciałem też żeby było za wysoko bo szkoda klocków, które swoje kosztują...
Metroliner
Metroliner

Całość ma wysokość 17 bricków a wypoziomowanie zajęło mi dobre 45 minut. Żeby ustawić jaśniejszą podbudowę musiałem położyć się na stole... Wytrzymał a swoje ważę :D
Przy okazji widoczne na zdjęciach konstrukcje z bricków pozwoliły mi ustawić w linii płyty górne z dolnymi. Żeby póżniej nie było niespodzianki, że mam przesunięcie o pół studa...
Bricki, teraz zauważyłem, że wyszła ohydna flaga... Mogłem użyć białych i czerwonych ;)
Bricki, teraz zauważyłem, że wyszła ohydna flaga... Mogłem użyć białych i czerwonych ;)
Bricki
Bricki
Nie patrzcie na paproch i włos ;)
Nie patrzcie na paproch i włos ;)

W tym poście to wszystko bo osiągnąłem limit załączników. Dalsza część niżej.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020 19:37 przez cinek1916, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cincity

Post autor: LePrzemo »

Wow ale super :)

Ja też zaplanowałem zbudowanie makliety....Jutro zamawiam płyty 48x48.....

Trzymam kciuki za powodzenie planu :)
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
cinek1916
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2020 18:10
Rok urodzenia: 1988

Re: Cincity

Post autor: cinek1916 »

Dalszy ciąg dzisiejszych zmagań:

Pierwsza przymiarka płyt.
Na górze drogowe zostaną mniej więcej tak jak są. Wielkiego pola do popisu nie ma. Pewnie domyślacie się co będzie stało w wolnych polach :)
Za to na dole wolna amerykanka i pierwsze przymiarki.
Żeby mieć pewność, że nic mi się nie przesunęło pod podbudowy włożyłem mniejsze płyty.
Pierwsza przymiarka
Pierwsza przymiarka

Tak, wszystko jest równo.
12_Easy-Resize.com.jpg
13_Easy-Resize.com.jpg
14_Easy-Resize.com.jpg

Po przemyśleniu przesunąłem dolne drogi bezpośrednio do podwyższenia a na środku jako punkt odniesienia wylądował żółty dworzec 4554 z moc-owymi peronami.
Drugie ustawienie.
Drugie ustawienie.

I niestety skończył się dzisiejszy czas na budowanie, 4 godziny minęły nie wiadomo kiedy...

Kolejne aktualizacje z placu budowy jak tylko znajdę czas co przy półrocznej córeczce nie jest łatwe :)
cinek1916
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2020 18:10
Rok urodzenia: 1988

Re: Cincity

Post autor: cinek1916 »

LePrzemo pisze:Wow ale super :)

Ja też zaplanowałem zbudowanie makliety....Jutro zamawiam płyty 48x48.....

Trzymam kciuki za powodzenie planu :)
Też będę musiał dokupić z 8 sztuk bo przed dworcem ma być zwrotnice przeładunkowe i... port na który zabrakło miejsca :(
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Cincity

Post autor: pit »

Patrząc na przygotowanie infrastruktury, widać że to duże przedsięwzięcie. :)
Zatem czekamy.

W międzyczasie sugeruję użycie zewnętrznej strony do przechowywania zdjęć - przeważnie używamy flickr.com i stamtąd linkować zdjęcia na forum.
Chodzi o to, żeby nie obciążać strony naszego forum. :)
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cincity

Post autor: LePrzemo »

Ja to planuje zbudować coś ala ośrodek wypoczynkowy z budunkami na 3 kondygnacje :)
Całość miała by 6 x 3 płyty bazowe 48x48 :)

Czerwone to budynki, Zielone to trawa .....
Załączniki
MakCity.png
MakCity.png (2.37 KiB) Przejrzano 3234 razy
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Cincity

Post autor: Sirius »

Zgodnie z ustaleniami przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu.
Świetnie się zapowiada. Zgredek będzie miał konkurencję w konstruowaniu miasteczka ;) Przy okazji, może chciałbyś przyłączyć się z jakimś budynkiem do tworzenia wspólnego miasteczka? Zajrzyj do działu "Wspólne projekty" ;)
ODPOWIEDZ