Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: Janek »

Jerac pisze:Konkurujesz z najlepszymi pracami z całego roku, i to jeszcze na forum gdzie space nie jest jakoś szczególnie rozchwytywane. Żeby coś wygrać trzeba mieć bardzo dobry pomysł, wykonanie, skale, a najlepiej wszystkiego po trochu. To nie jest łatwe!
a Fuku tego nie ma? Osobiście uważam, że powinien on być nominowany w choć jednej kategorii.
Kilka prac moim (subiektywnym) zdaniem nie pasuje do kategorii, w których są nominowane lub tez... a co ja będę mówił. To wybór kapituły. :)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: Fuku »

Jerac pisze:Konkurujesz z najlepszymi pracami z całego roku, i to jeszcze na forum gdzie space nie jest jakoś szczególnie rozchwytywane. Żeby coś wygrać trzeba mieć bardzo dobry pomysł, wykonanie, skale, a najlepiej wszystkiego po trochu. To nie jest łatwe!
Szczerze mówiąc, nie wiem czego z powyższych np. mojej makiecie Hoth brakuje. Nie mówiąc już o innych modelach, choć są wykonane jak największą dbałością o wierność odwzorowania i uważam, że są niewiele gorsze nawet od Twoich, to ok, nie każdy lubi space, nie są duże, nie mają super zdjęć, jednak spodziewałem się nominacji w modelarskiej kategorii. Nie uważam, żeby moje modele były gorsze niż nominowane, ale pewnie było tego sporo i wybór mógł być ciężki. Jednak taka kategoria innowator nie została nawet zapełniona, a na przykład mój TIE i panele z grilli, raz że nie widziałem wcześniej, żeby ktoś to w ten sposób zrobił, dwa to był naprawdę skomplikowany element. Podłoża z tili na siatkach też, przynajmniej u nas, nie widziałem. I nie pisałem o wygranej, jestem realistą i nie spodziewałem się wygranej w żadnej kategorii, ale mam wrażenie, że moje zgłoszenia zostały częściowo pominięte/sprawdzone pobieżnie albo w ogóle nie doszły, albo po prostu ciężko się przebić nowej osobie. Nie mam tu żadnych pretensji czy coś, po prostu wydawało mi się, że mam szanse na jakieś nominacje, istnieje możliwość że zgłoszenie nie doszło?
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: eric trax »

Fuku pisze: Szczerze mówiąc, nie wiem czego z powyższych np. mojej makiecie Hoth brakuje.
Masz talent trzeba przyznać ale brak Ci pokory. Nie piszę tego złośliwie ale to szczypie po oczach.
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: Fuku »

eric trax pisze:
Fuku pisze: Szczerze mówiąc, nie wiem czego z powyższych np. mojej makiecie Hoth brakuje.
Masz talent trzeba przyznać ale brak Ci pokory. Nie piszę tego złośliwie ale to szczypie po oczach.
Jak tak to wygląda, to przepraszam, choć to wynika z tego, że po prostu czuję się częściowo niedoceniony w jednym z nielicznych aspektów, który mi jakoś wychodzi ;P
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: eric trax »

Fuku pisze:Jak tak to wygląda, to przepraszam, choć to wynika z tego, że po prostu czuję się częściowo niedoceniony w jednym z nielicznych aspektów, który mi jakoś wychodzi ;P
Wymuszone uznanie szczęścia nie daje. Cierpliwym być musisz ;)
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: Jerac »

Wszystkie zgłoszenia doszły. Kilka Twoich modeli było w nominacjach.

Dla większości z osób tutaj innowacyjność to nie jest użycie innego klocka w modelu budowanym wielokrotnie w ciągu roku. Już nawet pomijając to że nie jesteś pierwszym kto zrobił panele z grilli w tie fighterze, to wciąż jest to po prostu pasiata tekstura w tym samym statku którego wszyscy już widzieli. Obojętnie jak skomplikowana struktura by za tym w środku nie stała. Myślę że realną innowacją byłoby zrobienie faktycznie pustej w środku kuli z ładnym, dopracowanym wnętrzem (co zrobił już inthert), albo zrobienie faktycznie cienkich paneli, bo aktualne są o wiele za grube (tego nie zrobił jeszcze nikt i możliwe że się nie da). Nawet to jednak byłoby dostrzeżone tylko przez entuzjastów star wars, których tutaj jest po prostu zbyt mało. Na Eurobricks byłoby to dostrzeżone, ale tam samych MOCy star wars robi się więcej niż u nas wszystkich razem wziętych - i trudno żeby tak nie było, w końcu to ogromna społeczność.

No a co do pokory, tak, jest to dla mnie też zauważalne. Bardziej promuj swoje mocne strony niż cudze słabe, rób swoje i w końcu się uda!

Na Lugpolu za pierwszym razem jak miałem dwie prace zgłoszone do MOCa Roku wygrałem.... dwa ostatnie miejsca :D
Ale już rok później wygrałem.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: barneius »

Fuku pisze: ale mam wrażenie, że moje zgłoszenia zostały częściowo pominięte/sprawdzone pobieżnie albo w ogóle nie doszły, albo po prostu ciężko się przebić nowej osobie.
Kaman! Przecież nie ma żadnych podstaw aby twierdzić, że zostałeś przez Kapitułę zlekceważony. Wyboru dokonuje bardzo wąska grupa osób i tym samym zawsze będzie on mocno subiektywny. Taka jest formuła konkursu.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Złote Study 2020 - Formularz Zgłoszeniowy

Post autor: Kris Kelvin »

Fuku pisze: Raczej ja, nie liczyłem na żadną wygraną ale brak nawet jednej nominacji jest dla mnie niezrozumiały, czuję jakby cała moja zeszłoroczna praca była w ogóle niezauważona i niedoceniona...
No ja jako jeden z jurorów mogę powiedzieć, że bardzo sumiennie przejrzałem prace i tak głosowałem.
Na pocieszenie dodam, że głosowanie w niewielkim i specyficznym gronie niesie ze sobą bardzo ciekawe wyniki.
Nie będę tutaj przedwcześnie zdradzał, ale w jednym przypadku postawiłbym w ciemno solidną sumę i przegrał :D
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
ODPOWIEDZ