5002812 Classic Spaceman Minifigure

Moderator: nori

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

5002812 Classic Spaceman Minifigure

Post autor: jetboy »

Obrazek

Zestaw: 5002812
Seria: Space Classic ?
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 17(18)
Figurki: 2
Oficjalna cena: 0 zł (zestaw promocyjny)
Cena Bricklink: 82zł

Bricklink

Classic Space ma wielu miłośników. Wszyscy którzy zaczynali swoja przygodę z LEGO od serii Space darzą białego kosmonautę szczególnym sentymentem. Wprawdzie dla mnie zestawy Space nie były pierwszymi klockami jakie miałem, jednak z tą serią wiąże się najwięcej pozytywnych wspomnień. Och, zanim pojawiły się licencjonowane Starwars, to właśnie czarny ludzik Space był moim Vaderem! Właśnie dlatego nie mogłem przejść obojętnie obok wydanego w tym roku wspominkowego zestawu 5002812: Classic Spaceman Minifigure, który był dostępny dla VIPów w Shop.Lego.com od 1 do 7 lipca 2014 roku.

Pudełko
Zwykle takie małe zestawy sa pakowane w polybagi, tu jednak dostajemy pudełko, które sprawia że tym bardziej czujemy się że trzymamy w rękach produkt wyjątkowy. Pudełko przywodzi wspomnienia starych dobrych pudełek z lat 80tych, kiedy to otwarcie pudełka nie wiązało się z jego zniszczeniem. Tutaj też pudełko otwiera się ukazując drogocenną zawartość. Nie jest to coś co od razu wyrzucimy, bo znakomicie nadaje się do trzymania skarbu.

Obrazek

Instrukcja
W pudełku oprócz klocków, znajdziemy instrukcje. Tak jak reszta tego zestawu, instrukcja jest wyjątkowa. Oprócz pokazania jak zbudować ludzika i towarzyszącego mu robota, w kilkustronicowej książeczce znajdziemy przekrój przez historię serii space.

Obrazek

Klocki
W jedynym woreczku znajdziemy 17 klocków (18 jeśli liczyć rozłożony zawias), w sam raz tyle żeby zbudować robota i klasycznego kosmonautę. Biały torisk z logo statku kosmicznego odlatującego z planety sprawia że starzy miłośnicy klocków zaczynają się ślinić i byli by się utopili, gdyby kask był taki sam jak w zestawach z lat siedemdziesiątych. Niestety, kask kosmonauty jest nowego typu. Nie jest to taka straszna wada, bo do tego kasku można dołożyć osłonę, która jednak nie jest częścią zestawu.

Oprócz tego dostajemy jeszcze części do zbudowania robota. Nie są to w dzisiejszych czasach części wyjątkowe, ale robocik znakomicie dotrzymuje towarzystwa kosmonaucie.

Obrazek

Obrazek

A tak to wygląda w całości. Moim zdaniem zestaw dla każdego fana Classic Space to pozycja obowiązkowa.

Obrazek

W chwili kiedy to piszę jest jeszcze jeden dzień kiedy można ten zestaw zakupić, więc jeśli czytacie to zaraz po przeczytaniu, polecam zakupy, tym bardziej że otrzymacie jeszcze drugi gratis, Feniksa z serii Chima.
Moim zdaniem najlepiej opłaca się te gratisy zdobyć kupując Ecto-1 z Ghostbusters. Sklep trochę szwankuje i nie pokaże wam zestawu jeśli będziecie go szukać, dlatego podaje link http://shop.lego.com/en-PL/Ghostbusters ... ng=listing" target="_blank 230 zł za exclusive i dwa gratisy to dobry interes.

Zalety:
-ludzik Classic Space
-instrukcja/broszurka
-pudełko
-cena (dla tych którzy dostali zestaw w promocji)

Wady:
-kask nowego typu
-cena (dla tych którzy kupią go na bricklinku)

Ocena: MUSISZ GO MIEĆ!
Ostatnio zmieniony 09 lip 2014 09:43 przez jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 5002812: Classic Spaceman Minifigure

Post autor: Amal »

No pewnie, że muszę go mieć !!! ale w tej chwili nie mam możliwości go zakupić, tam gdzie wskazałeś :(( Najbardziej zaciekawiła mnie książeczka. Zgadzam się, że z TYM kaskiem to "pojechali równo" (jak mawia mój syn. Wspaniała recenzja tak małego zestawu !! Przeczytałem z prawdziwą przyjemnością.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 5002812: Classic Spaceman Minifigure

Post autor: crises »

Kaski niestety już od dawna robią nowego typu. Tak jak rzadko narzekam na nowe części, tak w tym przypadku to duża strata.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 5002812: Classic Spaceman Minifigure

Post autor: Havoc »

Kurde, szkoda, że trzeba będzie zabulić i wziąć z BL. Ale zestaw to must have.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 5002812 Classic Spaceman Minifigure

Post autor: Lordofdragonss »

Przepiękny, ale domagam się castlowego. :)
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 5002812 Classic Spaceman Minifigure

Post autor: Allemov »

Lordofdragonss pisze:Przepiękny, ale domagam się castlowego. :)
Otóż to!

Czekałem na przesyłkę z przeczytaniem recenzji i jestem oczarowany. Najbardziej klimatyczny zestaw jaki miałem w rękach od dawna.
jetboy pisze:W jedynym woreczku znajdziemy 16 klocków (18 jeśli liczyć zapasowy groszek i rozłożony zawias)
Jaki zapasowy groszek? Sam zrobiłeś przecie zdjęcie instrukcji na której pokazano, że drugie świecidełko trzeba wczepić z tyłu głowy robota. ;)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 5002812 Classic Spaceman Minifigure

Post autor: jetboy »

Dzięki poprawiłem!

Mam smutną wiadomość:
Mark Stafford pisze:(The promo set featuring a white spaceman is a China production from our mini-figure line factory and it's in a different production loop. But it's nice it comes out at this time for those who prefer the white spaceman! http://brickset.com/sets/5002812-1/Clas ... Minifigure" target="_blank)
Biały kosmonauta to chińczyk :(
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 5002812 Classic Spaceman Minifigure

Post autor: SERVATOR »

jetboy pisze:Biały kosmonauta to chińczyk
Nic dziwnego. Teraz to oni mają największe parcie na podbój kosmosu.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 5002812 Classic Spaceman Minifigure

Post autor: Havoc »

Na fotce od razu widać, że to chińczyk. Biały tors ma inny odcień (niska jakość jak w colletible minifigach)
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 5002812 Classic Spaceman Minifigure

Post autor: Amal »

Havoc pisze:Na fotce od razu widać, że to chińczyk.
Matko Afolska ! komuniści w Lego !!!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
ODPOWIEDZ