Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: Jaskier »

Hej!
Przedstawiam moją pracę zbudowaną na konkurs organizowany na LEGO IDEAS. Tematem przewodnim jest system RPG Dungeons and Dragons

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scenka przedstawia moment sesji RPG, w którym drużyna zostaje zaskoczona przez mistrza gry nowym przeciwnikiem - Czarnoksiężnik przyzywa na pomoc w walce z bohaterskimi śmiałkami Kamiennego Golema.
Czy bohaterowie dadzą radę go pokonać?
Czy ich czyny będą sławione w pieśniach?
A może wcześniej mama zawoła wszystkich na kolację?

W pracy chciałem uwypuklić przenikanie się świata rzeczywistego, z którego gracze dzięki RPGom przenoszą się do świata fantazji. Taka scenka chodziła mi po głowie już od dość dawna (figurki graczy miałem już nawet naszykowane i schowane w szufladzie), konkurs okazał się dobrym motywatorem, by w końcu przystąpić do budowania.

Jeżeli scenka się Wam podoba, to zapraszam na stronę zgłoszenie na LEGO IDEAS. Jeśli zostawicie tam komenatrz, to będzie mi bardzo miło. ;)
Gofer
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2022 14:11
Rok urodzenia: 2010
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: Gofer »

Bardzo fajne . choć ten golem taki troche kwadratowy ale jest ok.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2548
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: Toltomeja »

Pomysłowe i jak zwykle świetnie zbudowane. Od razu widać o co chodzi.

Przeszkadza mi trochę amerykańskość tej piwnicy, ale może w konkursie to właśnie pomoże.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: Jaskier »

Gofer pisze: 11 lis 2022 09:12 Bardzo fajne . choć ten golem taki troche kwadratowy ale jest ok.
No niestety, trochę mi zabrakło czasu. Nie miałem też niestetyt ninjagowego "wiru", dzięki któremu móglbym zrobić golema w trakcie stwarzania. Będę musiał zapamiętać ten pomysł i wykorzystać go w przyszłości.
Toltomeja pisze: 11 lis 2022 17:24 Pomysłowe i jak zwykle świetnie zbudowane. Od razu widać o co chodzi.

Przeszkadza mi trochę amerykańskość tej piwnicy, ale może w konkursie to właśnie pomoże.
Ja mam wrażenie, że wszystkie scenki "wnętrz", które do tej pory zrobiłem miały taki amerykański klimat.
No i tutaj jednak nie umiałem sobie tego inaczej wyobrazić, DnD jest bardzo amerykańskim produktem.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: Kalais »

Mega fajny MOCyk jak już gdzieś pisałem. Od razu widać o co chodzi, i pięknie zbudowane.

P.S. Ale jak na zestaw (zgłoszenie do Ideas) zbyt dużo technik co by nie przeszły w secie (łuk bramy, rączki maga). No i sama konstrukcja do oglądania tylko z 1 strony to też tak mało zestawowo.
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: Skowronek »

Jaskier pisze: 14 lis 2022 10:26 No i tutaj jednak nie umiałem sobie tego inaczej wyobrazić, DnD jest bardzo amerykańskim produktem.
nie bez powodu mówi się na takie (DnD) gry "ameritrash" :D w przeciwieństwie do gier typu europejskiego, czyli "eurosucharów", bo nie mają klimatu, tylko mechanikę xD
Pracka świetna, ja tam lubię tę amerykańskość w Twoich pracach :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: SERVATOR »

Pomysłowe i świetnie zbudowane. Nie ma się co dziwić, że lata po sieci. Jak dla mnie murowany kandydat do ścisłego finału konkursu
Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2023 16:46
Rok urodzenia: 1981

Re: Wtem! Czarnoksiężnik przyzywa Kamiennego Golema!

Post autor: darksavant »

Świetna Praca ("P" nie jest przypadkowe). Rewelacyjny pomysł i pierwszorzędne wykonanie. A samo przejście ze świata realnego w świat wyobraźni pierwsza klasa!
ODPOWIEDZ