MAZ - 537

fik
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2023 21:30
Rok urodzenia: 2002

MAZ - 537

Post autor: fik »

Witam,
Chciałbym wam zaprezentować jeden z moich "udanych" prac które wykonałem.
Dość długo już stoi na półce i się kurzy, a ja nie za bardzo mam jak zrobić nowe zdjęcia, więc muszę się posłużyć moimi starymi zdjęciami z Reddita .


Obrazek


Kratki wentylacyjne wzorowałem na czymś w stylu tego, co zrobił Sariel. Jakoś najlepiej pasują :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pomimo, że próbowałem się jak najbardziej wzorować na schematach pojazdu, wydaje mi się że pojazd naprawdę wyszedł za długi i za wąski.


Obrazek

a to jest model wykonany w stud.io w kolorze w którym jak dobrze pamiętam część elementów nie istnieje?

miałem zrobić instrukcję i wrzucić ją na bricklinka, ale chyba zgubiłem plik.... no cóż, będę musiał raz kolejny rozebrać ten ciekawy dość pojazd.
"wiem, że nic nie wiem"
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MAZ - 537

Post autor: Sariel »

Nie wiem czy za wąski, na pewno za wysoki.
fik
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2023 21:30
Rok urodzenia: 2002

Re: MAZ - 537

Post autor: fik »

Sariel pisze: 21 sty 2023 22:58 Nie wiem czy za wąski, na pewno za wysoki.
W sumie, o tym nie pomyślałem
"wiem, że nic nie wiem"
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: MAZ - 537

Post autor: Jaskier »

Ja się nie za bardzo znam na samochodach, ale jak na pierwsze próby budowania MOCów, to jest nawet okej.
To jest jakieś ruski sprzęt, nie?

Ciemnozielony byłby lepszy, ale tam faktycznie może brakować jakichś elementów. Dlatego ja nigdy nie polecam zaczynania przygody z budowaniem od cyfrowych modeli - można się naciąć na różne rzeczy, których bez doświadczenia w budowaniu z fizycznych klocków nie idzie przewidzieć - brak elementu w danym kolorze, wpływ grawitacji na model, wytrzymałość połączeń etc.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAZ - 537

Post autor: LePrzemo »

Całkiem fajnie to wyszło :)
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
fik
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2023 21:30
Rok urodzenia: 2002

Re: MAZ - 537

Post autor: fik »

Jaskier pisze: 21 sty 2023 23:39 Ja się nie za bardzo znam na samochodach, ale jak na pierwsze próby budowania MOCów, to jest nawet okej.
To jest jakieś ruski sprzęt, nie?

Ciemnozielony byłby lepszy, ale tam faktycznie może brakować jakichś elementów. Dlatego ja nigdy nie polecam zaczynania przygody z budowaniem od cyfrowych modeli - można się naciąć na różne rzeczy, których bez doświadczenia w budowaniu z fizycznych klocków nie idzie przewidzieć - brak elementu w danym kolorze, wpływ grawitacji na model, wytrzymałość połączeń etc.
ostatnio wprowadzili tam w stud.io zmianę więc bez zmieniania ustawień nie wyświetlają się niedozwolone kolory już. A że nie mogę znaleźć mojej starej pracy to jestem zmuszony wykonać ją od początku - rozbierając mój model kawałek po kawałku i przenosząc do programu

A sprzęt tak - jest to ruski pojazd z lat 70, głównie używany w wojsku.
Bardzo mi się spodobał, gdy jeździłem sobie w SpinTires :)
"wiem, że nic nie wiem"
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MAZ - 537

Post autor: Sariel »

Jaskier pisze: 21 sty 2023 23:39 Ciemnozielony byłby lepszy, ale tam faktycznie może brakować jakichś elementów.
E, z tymi brakującymi elementami bym nie przesadzał ;)

Obrazek
ODPOWIEDZ