Warhammer - Mamut bitewny

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7067
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Warhammer - Mamut bitewny

Post autor: Jaskier »

Cześć!

Przedstawiam kolejną pracę inspirowaną uniwersum Warhammera - tym razem jest to niewielki oddział piechoty z Norski w towarzystwie górującego nad żołnierzami mamuta.

Obrazek

Norsca w świecie Warhammera to kraje skandynawskie w wersji fantasy - a zatem satanistyczni wikingowie z całym dobrodziejstwem inwentarza. Jako że na "biegunach" tego świata najsilniej widoczne są wpływy sił Chaosu, to ludzie mieszkający na północnych rubieżach Starego Świata mieli tylko trzy opcje - umrzeć, emigrować na południe lub zacząć oddawać cześć demonom. Ci ostatni funkcjonują jako wyznawcy Chaosu, stanowiąc forpocztę demonicznych armii, dokonując łupieżczych napadów i rajdów na tereny Imperium, Kislevu i Bretonnii.

W skład armii Norsci wchodzą nie tylko ludzie z barbarzyńskich plemion skupieni wokół swoich watażków, ale również najróżniejsze bestie z pokrytej śniegiem i skutej lodem północy, które wypaczone przez Chaos stanowią wielkie zagrożenie dla każdego przeciwnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do komentowania. ;)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: SERVATOR »

Solidne słonisko. Na pierwszy rzut oka miał dla mnie za małe uszy ale faktycznie na wizualizacjach mamutów tak to wygląda.
Na klatę dodałbym mu trochę 27261 Plate, Modified 1 x 2 with 3 Claws / Rock Fingers, bo ździebko płaską ma klatę.
Całość cacy. Zwłaszcza ta banda mi się podoba. Wrzuć też tu ten obrazek figbarfa, który lata po sieci.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: Toltomeja »

Praca jak zwykle na wysokim poziomie. Podziwiam jak dobrze wymodelowałeś kształt mamuta.

Przyczepię się do dwóch rzeczy, choć nie są to poważne zarzuty:
Po pierwsze, drzewo wydaje się trochę łyse od boku przez poziomy układ liści. Jest za to huba!
Po drugie, lód wygląda trochę nudno w porównaniu do reszty i przejście między jasnym a ciemnym jest dość kanciaste. Myślę, że można by się pobawić różnymi kolorami studów pod kaflami. Inna opcja to zbudować lód SNOTem, tak żeby granica jasnego i ciemnego miała ciekawszy kształt.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: Kalais »

Mega dobre!

Jedynie lód, zgadzam się z Tolto, trochę za słaby, szczególnie że zajmuje procentowo największą powierzchnię.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7067
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: Jaskier »

@Servator
Dzięki, dodam zdjęcie w głównym poście. ;)
Tak, te "kosmate" plate modified by się przydały i bardzo by tu pasowały, ale problem jest taki, że nie mam już więcej reddish brown, a na BL są dość drogie.

@Tolto
To nie liście, bo to sosna. :P
Jak już ustaliliśmy na discordzie, problemem są raczej proporcje pnia - jest za szeroki lub za niski. Natomiast wciąż uważam, że to całkiem fajna technika. I do tego dość solidna.

@Kalais
Nie chciałem się za bardzo doktoryzować z podstawki, żeby nie odwracała uwagi od mamuta.
Wcześniej już mi LL wypunktował, że lód nie jest najlepszy i w zasadzie się z nim zgadzam, na tych dużych jasnolawendowych płytkach, które posłużyły mi za podstawę do zbudowania rzeki, powinna być warstwa plate'ów trans-clear i jakiś ciekawszy gradient. Może w kolejnej iteracji, gdy dokupię elementów na wodę, bo nie ukrywam, że mi się pokończyły.
Awatar użytkownika
zago
Posty: 65
Rejestracja: 09 gru 2020 12:31
Rok urodzenia: 2008
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: zago »

Bardzo fajna praca. Mega podobają mi się te huby na drzewach jak i sam mamut.
_______________________________________________________________________
"Bez pracy nie ma kołaczy"
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 75
Rejestracja: 20 paź 2020 14:09
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: bigfig2000 »

A mi się tam wszystko podoba w tej pracy... Mamut jest świetnie oddany, ale też nie jest kształtami i proporcjami odwzorowany z modelarską dokłądnością 1:1, dlatego woda i drzewo wręcz idealnie mi się komponują w całość :) Huba drzewna i wszelkie ochraniacze na mamucie najbardziej mi się podobają. Postaci spokojnie bronią się jako samodzielny figbarf. Gratki i tyle ;)
Konto na Flickr: https://www.flickr.com/photos/191902850@N06" target="_blank
Instagram: https://www.instagram.com/bigfig2000/" target="_blank
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: Szczepan »

Miałem się przyczepić, że huba na sośnie nie rośnie, ale doczytałem i jednak czasem rośnie.
Za to przyczepię się do pisowni "Norski". Musi być przez "k", bo inaczej wychodzi "ć" (tak jak, np. w "Casablance").
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 75
Rejestracja: 20 paź 2020 14:09
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mamut bitewny

Post autor: bigfig2000 »

Szczepan pisze: 23 gru 2022 22:05 Miałem się przyczepić, że huba na sośnie nie rośnie, ale doczytałem i jednak czasem rośnie.
Czyli jest praca, w której DZICY jadą na MAMUCIE uzbrojonym jak FORTECA, a tobie najbardziej nierealnym elementem wydała się "huba na sośnie"?? xD
Konto na Flickr: https://www.flickr.com/photos/191902850@N06" target="_blank
Instagram: https://www.instagram.com/bigfig2000/" target="_blank
Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2023 16:46
Rok urodzenia: 1981

Re: Warhammer - Mamut bitewny

Post autor: darksavant »

Wielki PLUS za Warhammera. Moje ulubione uniwersum fantasy. Sama praca jest przepiękna. Jest na czym oko zawiesić. Mamut robi ogromne wrażenie, tak swoimi rozmiarami jak i poziomem wykonania. Osobiście ozdobiłbym go tylko nieco większą ilością czaszek (w końcu to Warhammer). "Horda" Norsmenów także robi robotę. Z ich twarzy aż wylewa się żądza mordu i grabieży - czyli codzienny dzień w "biurze" :)
ODPOWIEDZ