[WIP] Casa Della Tires

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

[WIP] Casa Della Tires

Post autor: glaz_pimpur »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Tego zestawu brakowało mi jak powstawała seria "CARS". A ponieważ Lego wypuściło w innym miejscu ludziTFU! autka, to w końcu mnie naszło i dosłownie w 2 dni zrobiłem Luigiemu i Guido ich serwis opon, czyli tytułowe Casa Della Tires.

Obrazek

Założeniem było zbudowanie całości na podstawie jednego baseplate'a, tak jak to kiedyś bywało w zestawach i tak jak czasami ustalamy przy budowie K-Z lub innych miasteczek. Z tego powodu nie wszystkie proporcje są zachowane. Wejście i ściany od strony ulic są węższe, z prawej strony brakuje nawet jednego słupka i okna. Zastanawiałem się też, czy nie przemalować czymś opon na dachu na biało. Nie znalazłem jednak barwnika, który z jednej strony trzymał się i się nie kruszył, a z drugiej łatwo dał się usunąć.

Obrazek

Oczywiście publikuję jako WIP a nie MOC, bo jeszcze paru rzeczy brakuje. A znając mnie nie wiem, czy kiedykolwiek znajdę wenę i czas, i jeszcze wydłubię jakieś zaskórniaki, żeby go dokończyć. Poza tym model miał już swoją premierę LIVE na Brwikonie i muszę przyznać, że spotkał się z miłym przyjęciem, zwłaszcza najmłodszej publiczności.
Czego brakuje?
Po pierwsze naklejek: szyldu nad wejściem i na bocznej ścianie. Próbowałem wyszukać oryginalnych napisów w necie, ale nie znalazłem nic co by mnie zadowoliło.
Po drugie ten boczny szyld mógłby być biały, a mam tylko czerwony
Po trzecie chciałem poprowadzić lampiony od wieży do oponek na dachu. Zabrakło mi tych czarnych linek z plastikowymi wstawkami pasującymi na clipy.
Po czwarte nie miałem pomysłu na wnętrze, a przy najmniej tą część którą widać przez drzwi wewnątrz. Nie miałem zupełnie pomysłu jak ją wykończyć.

Poza tym całość powstawała w expresowym tempie jednego weekendu. Później były tylko kosmetyczne poprawki.

Z dedykacją dla Sorrow, bo nie lubi firmowych ludzików w MOCach.

Więcej zdjęć nie daję, bo i nie ma po co.

Dziękuję zgrredkowi za pożyczenie baseplate'a
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Nexus 7
Posty: 2692
Rejestracja: 14 maja 2013 19:52
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow, Nottingham

Re: [WIP] Casa Della Tires

Post autor: Nexus 7 »

Świetne, wyglada jak zestaw, a o to przecież chodziło. Filmu nie znam, więc cieżko mi porównać do oryginału ale wydaje mi sie pasować do estetyki pozostałych firmowych zestawowo. Fajne te daszki nad oknami, ale najpiękniejsze bez dwóch zdań jest wykorzystanie płyty bazowej! Genialne.
Zmień sygnaturę to się pomodlę i wszystko wróci do normy.
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: [WIP] Casa Della Tires

Post autor: rutek »

Całkiem fajny "zestaw".
Filmy nawet lubię, zestawy średnio. Mam jeden, właśnie z tym niebieskim, bo był w promocji. Nie powiem nawet fajny, ale jednak ie moje klimaty.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
FJK2010
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2022 17:27
Rok urodzenia: 1981

Re: [WIP] Casa Della Tires

Post autor: FJK2010 »

świetne, uwielbiam Auta
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: [WIP] Casa Della Tires

Post autor: Jerac »

prawie 9 lat, idziemy na rekord nekropostingu :D
Szarnywirk
ODPOWIEDZ