Chevrolet Chevelle SS 1970

Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: syzygy »

Przez moment miałem pomysł na czerwone El Camino (mój poprzedni model), ale przecież to byłoby strasznie nudne ;) A że Chevelle ma ten sam przód...

Usprawnienia w stosunku do El Camino:
- lepsza kolorystyka;
- dodanie zawieszenia (przy modelu tej wielkości raczej trochę wtyd, że wcześniej go nie było :)
- przednie słupki są trochę szerzej;
- otwiera się klapa silnika;
- (poza modelem) film jest faktycznie filmem (choć nadal b. amatorskim) a nie pokazem slajdów. Wytrzymajcie te 2 zdjęcia na początku (+2 prawdziwego Chevella) :)

Zawieszenie wymusiło przeróbkę całego podwozia, więc mimo kopii przodu i tak musiałem sporo kombinować. Auto jest dosyć ciężkie, ale zawieszenie działa w miarę sprawnie. Drugi bieg się przymulił, na szczęście nadal jest minimalnie szybszy od jedynki.

Z tyłu zastosowałem skośny technic panel (natchnął mnie Ducati stojący na biurku) - myślę, że to dało bardzo dobry efekt, szczególnie to ścięcie na końcu mi wpadło w oko (zbliżone do oryginału) :)

Nie ma co gadać - pytajcie, jeśli coś Was interesuje. Będę wdzięczny za każdy komentarz.

https://www.youtube.com/watch?v=Jd-9he01FF8" target="_blank

Obrazek8 by Jakub Marcisz, on Flickr

Obrazek2 by Jakub Marcisz, on Flickr

Obrazek8,5 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazek9 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazek10 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekIMG_20210409_105656 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekIMG_20210409_105749 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekIMG_20210409_110332 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekIMG_20210409_110417 by Jakub Marcisz, on Flickr
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: Janek »

Bardzo ładny model! Nie jestem ekspertem od kształtów i skali pojazdów, ale bardzo mi się podoba.
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: Jaskier »

Ja też się nie znam i również mi się podoba.
Może tylko wymieniłbym nadkola na czerwone, o ile są te duże tile macaroni w tym kolorze dostępne.

Dobrze kojarzę, że poprzednie Twoje autka były czarne? Tutaj ten żywy czerwony kolor naprawdę dużo daje. ;)

Ej! To jeździ! :D
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: syzygy »

Dzięki!

Tak, wcześniejsze były czarne (i też jeździły, ale nie miały zawieszenia) ;) Jednak nie ma co oszczędzać na klockach, bo wszyscy widzą efekt.
Nadkola miały być czerwone - przyjąłem za pewnik, że ten kolor jest popularny i przez to kolorystycznie bezpieczny, ale właśnie nie ma tego macaroni w czerwonym. Jest jedynie w dark red, ale nie używam tego koloru nigdzie indziej, więc uznałem, że wrzucę nadkola na szaro. Pocieszałem się, że oryginał ma szare chromy na nadkolach.... tak wiem - z 10x subtelniejsze ;)
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: staz »

Proporcje chyba są ok, od razu rozpoznałem co to za model :) Ekspertem nie jestem ale mysle ze z przodu mozna bylo za lampami zrobic czerwoną zabudowe, chevelle ma lampy osadzone tak jakby w karoserii a nie jak beemki w "grillu", ponadto srodkowe wedge z grilla moznaby zastapic czerwonymi - jak w oryginale. Zderzak z przodu jest przekombinowany - to był po prostu kawałek pochromowanej szyny bez grilli etc, tylko bodaj z kierunkowskazami. Z tylu panele na bokach pasują bardzo dobrze - tez wygrzebalem je ostatnio z pudla i juz widze do nich pare zastosowań. Jesli chodzi o klape sprobowalbym zakonczyc ja curved slope 2x2 i 2x1 - w oryginale bardzo późno schodzi na dół. Troche gryzą mnie też te wedge szare na srodku z tylu, oryginał ma to bardzo delikatnie zarysowane, mozna by tu pokombinowac z plate with rail 1 x 2 (nie znam dokladnej nazwy). C-pillar probowałeś zrobić z inverted slope i pochylić? Wnetrze bardzo ladne, super ze jezdzi skreca etc :)

Ogólnie niech nie zniechęcą Cie moje uwagi. Model bardzo mi sie podoba! Po prostu tak na 1 i 2 rzut oka te rzeczy patrząc na chłodno można by lekko poprawić
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2021 17:18 przez staz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: syzygy »

staz pisze:Ogólnie niech nie zniechęcą Cie moje uwagi. Model bardzo mi sie podoba!
Spokojnie, nie zniechęcają - gdyby nie uwagi na forach afolskich, to pewnie nie wyciągnąłbym wszystkich wniosków, które pozwoliły mi zbudować ten model. Na pewno coś w nim można poprawić, dziękuję za wszystkie rady :) Jakbym chciał tylko pochwał słuchać, to wrzucałbym MOCe na grupy facebookowe i rebrickable - jakoś tam rzadko ktoś coś podpowie, tylko same lajki lecą... ;)
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: pit »

Ten zdecydowanie lepszy od poprzednich. :)
Już tylko specjaliści (staz) mogą się przyczepić. :D
Panel z tyłu rzeczywiście robi dobrą robotę.
Awatar użytkownika
Cubeous
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2019 17:31
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: Cubeous »

Ale sztos! Świetnie odwzorowany kształt i detale. Brawo!
Cube Brick: YouTube / Flickr / Facebook / Instagram
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: syzygy »

Ponownie bardzo dziękuję! :) Pochwalę się Wam, bo to mój "pierwszy raz":

https://thelegocarblog.com/2021/04/18/s ... s-stripes/" target="_blank
Awatar użytkownika
X-Rey
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2021 09:10
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Polska, Lębork, Pomorskie

Re: Chevrolet Chevelle SS 1970

Post autor: X-Rey »

Mega! Środek super. A sam kształt pojazdu bardzo mi się podoba
| Klocki LEGO? Dobry pomysł! |
ODPOWIEDZ