Kombajn do zboża [MOC na bazie 42102]

Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Kombajn do zboża [MOC na bazie 42102]

Post autor: Skowronek »

A oto mój MOC na bazie zestawu 42102 – kombajn do zboża – podwozie z niewielkimi zmianami, za to przód całkowicie mój.

Obrazek42102 MOD Harvester 1 by Jakub Skowronek, on Flickr
Obrazek42102 MOD Harvester 2 by Jakub Skowronek, on Flickr
Obrazek42102 MOD Harvester 3 by Jakub Skowronek, on Flickr
Obrazek42102 MOD Harvester 4 by Jakub Skowronek, on Flickr

Historia powstania: Pokazałem żonie model B 42102 i powiedziałem, że to (chyba) kombajn. Na co ona, że kombajn tak nie wygląda. Cóż, nie sposób się nie zgodzić. Stwierdziłem, że w takim razie zrobię go tak, żeby wyglądał. No i (prawie) jest ;)

Po drodze raz się poddałem, ale wtedy przyszły mi do głowy rozwiązania problemów, które miałem (mocowanie i napęd) i już poszło z górki. Ramę wykorzystałem z oryginału, niewielkie przeróbki, dodałem światła tylne, koguta na dachu i oświetlenie przednie. Przy kołach przednich dodałem zębatki do napędu, tylne koła przesunąłem troszkę do przodu (przełożyłem z tylnych otworów na przednie tych części, na których są zamontowane). Dodałem rurę do wysypywania zboża na przyczepę. Natomiast sama konstrukcja przodu jest całkowicie moja. Długo się męczyłem, nie jestem doświadczonym budowniczym, więc może dlatego, ale koniec końców osiągnąłem zadowalający mnie efekt. Jest nagarniacz, nie ma zespołu tnącego, co już zostało mi wytknięte, ale nie mam też za bardzo miejsca, żeby go zrobić – musiałbym podnieść nagarniacz o 1-2 study, a mam wrażenie, że to zaburzy proporcje i ogólny wygląd modelu. Nie mam też za bardzo pomysłu, z czego zrobić zespół tnący, zęby bionicle wydają mi się za duże do skali. Pomyślę jeszcze nad tym, jestem otwarty na Wasze pomysły. Enjoy!

W planach mam poprawienie kolorystyki modelu, żeby nie był taki wielobarwny, ale nie wiem, kiedy to zrobię, bo mam bardzo mało czasu na klocki teraz i szkoda mi go na takie drobiazgi, wolę coś budować coś nowego.

Podziękowania dla mojej żony Katarzyny Skowronek https://www.facebook.com/design.skdesign za zdjęcia i Krzysztofa Kwiatkowskiego https://rebrickable.com/users/KAKwiatkowski/mocs/ za konsultacje.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Kombajn do zboża [MOC na bazie 42102]

Post autor: Jaskier »

Fajne, dużo lepsze od motocykla z wątku obok.
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Kombajn do zboża [MOC na bazie 42102]

Post autor: Skowronek »

Jaskier pisze:Fajne, dużo lepsze od motocykla z wątku obok.
Motocykl to model C, pierwszy własny projekt po +15 latach bez styczności z klockami :P powstał w 2 godziny, ma dla mnie znaczenie sentymentalne, ale kombajn zdecydowanie lepiej mi wyszedł i jest jeszcze ważniejszy. Kolejny duży projekt jest już duuużo większy, wrzucę coś do WIP w tym temacie niedługo ;) a pomiędzy też było sporo, tylko są nieskończone / zarzucone / w trakcie i nie ma jeszcze co publikować. Ale rozwój jest.
ODPOWIEDZ