Ofiara dla Pana Lasu

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: Jaskier »

Jakiś czas temu dzieliłem się za pośrednictwem naszego Discorda WIPami jelenia. No, to skończyłem.

Obrazek

Podstawka powstała, ponieważ tak jakoś łyso na zdjęciu wyglądał sam jeleń. W końcu miałem możliwość wykorzystania części z walających się po szufladkach elementów do figurek elfów, które systematycznie kupowałem przez ostatnie dwa lata.

Zapraszam do komentowania. ;)
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: Sirius »

Zgrabna scenka. Choinki ładnie wyszły, mimo że nie użyłeś do nich za wielu gałązek. To do której kategorii tego konkursu, co LL linkował?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: Jaskier »

Dzięki.
No właśnie się zastanawiam, czy gdzieś będzie pasować. Najbardziej chyba do Flora, chociaż też nie do końca, bo jest bardziej nacisk na Fauna położony. Ale pewnie zgłoszę.
Poolie1st
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2020 00:16
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: Poolie1st »

Poroże jelenia jest zarąbiste! Ciekaw jestem czy z innych perspektyw jest równie majestatyczne. Drzewka są ładne, ale przy czubku trochę tracą, przejście między plate'ami a liśćmi lekko kłuje w oczy.

BTW ma ktoś linka do tego konkursu? Może bym coś miał, a nie wiem czy się dokopie do wątku na discordzie.
Awatar użytkownika
Karol JR Bricks
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2021 08:55
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Toruń

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: Karol JR Bricks »

Jeleń jest wy.... borny ;)

Ciekawi mnie czy to tylko ja czy dwóch elfów "na straży" wygląda na zaniepokojonych i się atmosfera napięcia w scence wytworzyła?

Nadinterpretuje?
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: pit »

Poroże jest świetne i w ogóle cały jeleń - poza udami. Jak dla mnie są za mało masywne.

To straszne, że w dzisiejszych czasach nie można po prosu zbudować modelu, tylko trzeba mu jeszcze podstawkę zrobić.
I to nie byle podstawkę, tylko taką, że więcej czasu człowiek poświęci na nią niż na model. :D
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: romkoo »

Taka mała scenka a tyle się dzieje. Jeleń pierwsza klasa :) Teraz tylko zaadoptuj to poroże żeby zrobić scenkę z najlepszego serialu Robin Hooda - Robin z Sherwood.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: Kris Kelvin »

Jeden z lepszych jeleni z klocków. Może nawet najlepszy jakiego widziałem. Te cieniutkie nóżki zawsze mnie denerwowały w takich jelonkach, ale tutaj wygląda to o dziwo całkiem dobrze.
7.5/10
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: Jaskier »

@Poolie1st
Faktycznie, te choinki wymagają trochę dopracowania, też nie jestem z nich do końca zadowolony.
Tu link do posta na Flickr dotyczącego konkursu.

@Karol JR Bricks
Od tego są strażnicy, żeby się czujnie rozglądać. Tym bardziej, że ktoś zbeszcześcił niedawno święty las.

@Pit
Mi trochę przeszkadza chudość nóg, chętnie bym je zastąpił brązowymi świeczkami, ale nie ma takich. Jeśli się pojawią, to wymienię.
W zasadzie to więcej czasu poświęciłem jednak na sam model. Jak się ma odpowiednie klocki pod ręką i zrobiło się już trochę takich nieregularnych podstawek, to idzie w miarę szybko. Zwłaszcza w przypadku takich małych scenek. Trzeba tylko pamiętać, że pięć plate'ów to dwa study i mieć pod ręką coś do robienia przesunięć o pół plate'a.

@romkoo
Jeleń póki co zostaje cały, a na przyszłość myślę raczej o tryptyku elfickim - leśne elfy, wysokie elfy, mroczne elfy, w którym każda z nacji dostanie jakiegoś "zwierzaka".

@Kris
Teraz mogę umierać.

Dziękuje za komentarze. ;)
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ofiara dla Pana Lasu

Post autor: crises »

Jaskier pisze:@Pit
Trzeba tylko pamiętać, że pięć plate'ów to dwa study i mieć pod ręką coś do robienia przesunięć o pół plate'a.

@Kris
Teraz mogę umierać.
Zanim umrzesz, to wyjaśnij co miałeś na myśli w tym liczeniu plejtów i studów.
Jeleń fajny. Na chudych nóżkach prawdziwy nie dałby rady, ale klockowemu bardzo pasują.
ODPOWIEDZ