"long time no see" - 1920+ Collab Project

Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

"long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: pit »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

To jeszcze ja dołączam do collabu.

Obrazek

Inspirowałem się głównie tym obrazem Różalskiego: https://www.artstation.com/artwork/L8o1w

Na obrazie jest PZM -7 Śmiały w znacznie innej (większej) wersji niż znana choćby z Iron Harvest, która z kolei jest dużo lepiej udokumentowana. W związku z tym poszedłem na łatwiznę i zbudowałem tą mniejszą wersję. Mój Śmiały jest chyba również mniejszy od Jaskrowego. A na pewno nie zmieści się w nim pilot. Jest w miarę pozowalny i potrafi stać samodzielnie - w sumie te mixelowe zawiasy są całkiem niezłe.

Chciałem również uzyskać efekt opadającego terenu i z tego wynikła konieczność podniesienia przodu makiety. No i z tym terenem okazała się niezła zabawa. Ostatecznie mocno zainspirowałem się podstawką ctr-a. :)

Widok z dołu:

Obrazek

I parę innych ujęć:

Obrazek   Obrazek   Obrazek   Obrazek

Zdjęcia wyszły mi trochę za ciepłe i radosne; również w odniesieniu do innych prac z collabu, ale niech będzie tak, jak sam Różalski zaznaczył w opisie swojego obrazu: "this time in a more positive and spring atmosphere". :)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: Mateusz92 »

Jak już pisałem wcześniej bardzo podoba mi się zabawa z perspektywą, na pierwszym zdjęciu naprawdę widać, że ta maszyneria/pompa do wydobycia znajduje się gdzieś daleko. Jako całość bardziej podoba mi się Śmiały Jaskra, ale u Ciebie można znaleźć też kilka fajnych rozwiązań w mechu (te nadkola z city na dachu kabiny mi się szczególnie podobają). Podstawka też jest niczego sobie. Jeśli chodzi o wady moca to wydaje mi się, że łąka jest za bardzo zarośnięta (ten pilot mecha to chyba w maczetę musi się zaopatrzyć żeby przedostać się przez łąkę do swojej wybranki zanim skończy mu się przepustką ;) ).
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: Sirius »

Na pierwszym zdjęciu trochę słabo widać, co tam się dzieje. Drugie ujęcie bardziej mi się podoba. Sama praca ładna, mech wyszedł zgrabnie.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: Jaskier »

Fajnie, że się zdecydowałeś coś w tej tematyce zbudować. ;)
Praca udana i po minifigurce stojącej tyłem od razu można rozpoznać, że wzorowana była na obrazie Różalskiego.

Latawiec jest bardzo fajnym detalem. Nie dałoby się go zamocować np. do drzewa? Albo do tej pompy z tyłu, żeby ten bar trans clear trochę bardziej schować?
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: pit »

Mateusz92 pisze:... łąka jest za bardzo zarośnięta (ten pilot mecha to chyba w maczetę musi się zaopatrzyć żeby przedostać się przez łąkę do swojej wybranki zanim skończy mu się przepustką ;) ).
Dobre :D
Sam nie jestem przekonany do tej trawy. Może lepiej byłoby pokombinować z kolorystyką podłoża na łące. Ale też nie chciałem, żeby było za dużo olive green, żeby nie zlewało się z ubraniem pilota.
Sirius pisze:Na pierwszym zdjęciu trochę słabo widać, co tam się dzieje. Drugie ujęcie bardziej mi się podoba. Sama praca ładna, mech wyszedł zgrabnie.
Ale tam już się niewiele dzieje; ot, baby pielą ziemniaki, z przerwą na oglądanie wojska. :)
Wszystko, co ważne, dzieje się w pierwszym planie.

A na poważnie, w dużym stopniu wynika to z tego, o czy pisałem: chciałem uzyskać efekt opadającego terenu. Niestety wiąże się to z tym, że makieta może być niedobrze widoczna od przodu, ale na szczęście tylko z perspektywy małego dziecka. Stary popatrzy sobie z góry. :)
Jaskier pisze:Fajnie, że się zdecydowałeś coś w tej tematyce zbudować. ;)
Praca udana i po minifigurce stojącej tyłem od razu można rozpoznać, że wzorowana była na obrazie Różalskiego.
Latawiec jest bardzo fajnym detalem. Nie dałoby się go zamocować np. do drzewa? Albo do tej pompy z tyłu, żeby ten bar trans clear trochę bardziej schować?
W sumie zacząłem zaraz po tym, jak opublikowałeś swoją pracę z collabu. :)
Z latawcem można spróbować zmienić kierunek wiatru. :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

Bardzo mi się podoba. Najfajniejszym elementem krajobrazu jest szyb naftowy, ale grządki też niczego sobie. Ładnie prezentują się te skałki.
Mech też niczego sobie, pasuje do reszty pokazanych.
Naprawdę świetna diorama.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to ten ptak coś mi nie gra. Ale to detal :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: pit »

Dzięki!
Co do ptaka - chodzi Ci o latawiec?
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

To latawiec? To dlatego mi nie pasuje na ptaka :D Faktycznie w opisie jest, że to latawiec. To pardon, ale no i tak mi tu nie pasuje :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: jetboy »

Latwiec pasuje, tylko jest mało latawcowy. Niestety ie mam pomysłu jak go zrobić lepiej.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: "long time no see" - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

Można by pokombinować z samymi flagami tymi trójkątnymi albo tarczą, żeby był mniejszy i cieńszy. I kolory jakieś żywsze użyć - przez to że jest biały z czerwonymi wstęgami mi się skojarzył z ptakiem :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ