Batman vs Superman MOC

Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Batman vs Superman MOC

Post autor: Combo »

Czołem!
Dzisiaj dorzucam do projektów DC Comics nowy MOC obrazujący walkę Batmana z Supermanem. Motyw często obrazowany w komiksach, animacjach czy filmach. Myślałem nad tym długo - a bo często pojawia się scena, że Superman ląduje w ścianie, w rusztowaniach itd. Ostatecznie wybrałem krater, w który wbity jest Clark Kent :D
Jeśli ktoś oglądał film "Batman vs Superman" lub animację "Dark Knight" wie, że Batman jako stary cwaniak użył kryptonitu, żeby sprowadzić Supermana do gleby i tak jest tutaj. Wbił go w ziemię i próbuje dobić dzidą z kryptonitem.

Największym wyzwaniem był sam krater. Jak budować w dół? Miałem opcję budowania "klocka" w którym umieszczony był krater, lub wywiercenia dziury w stoliku. Wybrałem pierwszą opcję i było to o tyle ciężkie, że im głębszy krater, tym wyższa całość budowli. Finalnie udało mi się znaleźć pewien kompromis. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 mar 2021 10:53 przez Combo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: Jaskier »

Krater po upadku Supermana bardzo fajny. Scenka od razu rozpoznawalna. ;)
Jedyne, co bym zmienił, to ułożenie figurki - wypiąłbym jej ramiona i ułożył je na boki, bo z wygiętymi do tyłu wygląda bardzo nienaturalnie.

Dobrze Ci zrobiło przejście do mniejszego formatu. Czekam na kolejne prace.
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: Combo »

Dzięki! Też uważam, że pokora i zmniejszenie formatu spowodowało polepszenie odbioru prac i jakość. Bardziej skupiam się na tym co ważne :) No właśnie myślałem nad tymi ramionami, aczkolwiek podchodzę coś "ortodoksyjnie" do ułożenia figurek :D
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: jetboy »

Świetna praca! Aż szkoda że zdjęcia słabe :( Z wypiętymi rączkami wyglądał by faktycznie lepiej. Krater doskonały.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: Combo »

Dzięki wielkie :) No właśnie następny etap całego mojego AFOLstwa, to kupno aparatu i jakiejś lampy, bo telefon już nie daje rady.
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: Thietmaier »

Bardzo fajna rzecz - jak koledzy słusznie wskazali - krater świetnie wymodelowany.

Co do zdjęć, to na sam początek naprawdę wystarczy zwykła lampka biurkowa (najlepiej na wysięgniku) i żarówka o barwie światła dziennego. Ja np korzystam z lampki z małą świetlówką i do takich rozmiarów prac w zupełności wystarcza. Do tego faktycznie aparat jakiś, statyw (wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych) i będzie super. Jak masz miejsce to zawsze możesz kupić jakiś mniejszy box z własnym oświetleniem. No i najważniejsze - jednolite tło w postaci arkusza białego papieru :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
X-Rey
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2021 09:10
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Polska, Lębork, Pomorskie

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: X-Rey »

fenomenalny krater. mam nadzieje że zobaczymy taki w 2068 roku. Ja bym tam jeszcze dodał jakiś kawałek pękniętej rury ale i tak świetna robota.
| Klocki LEGO? Dobry pomysł! |
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: Combo »

@Thietmaier kombinuję od dłuższego czasu z tymi lampkami, tłami itd. :D Dopiero się uczę robić zdjęcia w skali mikro. No właśnie kwestia aparatu... wszystko robiłem telefonem, ale tutaj sypie się jakość przy zbliżeniach i nie łapie detali tak dobrze. Tylko teraz dylemat - wydać na Lego czy na aparat? haha

@X-Rey dzięki :) Z rur zrezygnowałem, bo był za duży bałagan i całość była nieczytelna.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2021 11:57 przez Combo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: Thietmaier »

Aparat Ci się przyda nie tylko do klocków, więc inwestycja warta zachodu :D No ale wiadomo, wydatek to jest dość spory więc trzeba podejść rozważnie :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Batman vs Superman MOC

Post autor: Insomnia »

Ja większość fotek robię telefonem. Da się zrobić dobre fotki jak się pokombinuje. Można też zawsze podkręcić co nieco w jakimś photoshopie na kompie albo w jakiejś mobilnej apce typu Snapseed. Co do oświetlenia to ono tu kuleje najbardziej i moim zdaniem dlatego, że świecisz bezpośrednio na model. Może świeć w przeciwnym kierunku i odbij światło od białej kartki albo zrób blendę z papieru śniadaniowego. Serio da się robić przyzwoite fotki bez używania wyszukanego sprzętu. Z wyszukanym sprzętem problem jest taki, że trzeba go jeszcze umieć używać :) Ja osobiście dostaję szału jak biorę aparat do ręki i po kilku fotkach mam ochotę go rozwalić o glebę :D
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
ODPOWIEDZ