[MOD] Dodge Charger Bigfoot

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOD] Dodge Charger Bigfoot

Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 49s / szer. 33s / wys. 27s
Waga: 2.03 kg
Napęd: 4x4 silnikami PF XL wsadzonymi bezpośrednio w koła
Zawieszenie: tatrowe

Takie tam weekendowe lenistwo. 2 lata temu mieliśmy trochę śniegu i żeby w nim pośmigać cały dzień motałem toto. W tym roku też chciałem pośmigać po śniegu, ale teraz jestem już tatą i zamiast dnia budowania było pół godziny, dlatego też efekt jest ordynarnie wręcz prosty. Mamy tu 4 silniki PF XL wstawione bezpośrednio do kół, zasilane przez dwa SBricki z dwóch batboxów mieszczących baterie Ni-Zn, a więc całość lata na conajmniej 10.5V. Zawieszenie jak w Tatrach, z silnikami robiącymi za wahacze, bo opony są prawie okrągłe w profilu to i po co się bawić w jakieś finezje typu podwójny wahacz. Skrętu nie ma w ogóle, bo pojazd ma mnóstwo momentu obrotowego i był przewidziany na śnieg, więc skręca się jak w czołgu, zmieniając prędkość prawych i lewych kół. Na to wszystko buda z 42111 za której użyczenie serdecznie dziękuję M_longerowi. Efekt jeździ jak na filmie poniżej, nie jest to jakieś porażająco szybkie no bo tylko PF XL, ale ma solidne przyspieszenie, szarpie krzesłami po pokoju i w zasadzie dopóki się nie wklei podwoziem to jedzie po wszystkim. Mile zaskoczyło mnie zawieszenie które nie tylko ma całkiem duży skok i ładnie reaguje na przeszkody, ale jeszcze w połączeniu z ostrym przyspieszeniem zapewnia - chociaż słabo widać to w filmie - bardzo przyjemny body roll, czyli realistyczne bujanie się budy przy ruszaniu i zatrzymywaniu.
Więc jakby ktoś się zastanawiał czy baterie Ni-Zn na pewno dają radę na mrozie, to tutaj spędziłem chyba z godzinę w ok. -12 stopniach i nie było widać żadnych spadków wydajności.

Galeria: https://bricksafe.com/pages/sariel/dodg ... er-bigfoot" target="_blank
Fotek kilka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I krótki film z targania krzesłem:
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOD] Dodge Charger Bigfoot

Post autor: jetboy »

Konstrukcyjnie to dość proste, ale fajnie popyla - miły eksperyment. btw. Masz już zastępniki silników RC od BuWizz'a? Jestem ciekaw twojego zdania zanim zainwestuje.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOD] Dodge Charger Bigfoot

Post autor: Sariel »

Dość proste? Ordynarnie proste raczej :) ale chyba pasuje do firmy Dodge, której najnowszy koncept to wsadzenie 700-konnego silnika do minivana :D
Mam jeden, wypada raczej podobnie do normalnego silnika RC. BuWizz twierdzi że ich silnik daje circa 10% więcej powera i nie odcina zasilania termistorem przy byle obciążeniu, ale szczerze nie zauważyłem jakiejś drastycznej różnicy. Prędkościowo zależnie od źródła zasilania wypadał mi do 14% szybciej niż silnik RC, ale nie wiem jak to się przekłada na moment, plus kwestia tego że nowe silniki RC w zasadzie nie istnieją, porównać można tylko z używkami o różnym stopniu zajeżdżenia. Zrobiłem trochę testów ale głównie skończyło się na tłumaczeniu że nie, to jest silnik od Chińczyków: https://www.youtube.com/watch?v=KInV9sw ... cks%26Pets" target="_blank
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOD] Dodge Charger Bigfoot

Post autor: jetboy »

Sariel pisze:Dość proste? Ordynarnie proste raczej :) ale chyba pasuje do firmy Dodge, której najnowszy koncept to wsadzenie 700-konnego silnika do minivana :D
Mam jeden, wypada raczej podobnie do normalnego silnika RC. BuWizz twierdzi że ich silnik daje circa 10% więcej powera i nie odcina zasilania termistorem przy byle obciążeniu, ale szczerze nie zauważyłem jakiejś drastycznej różnicy. Prędkościowo zależnie od źródła zasilania wypadał mi do 14% szybciej niż silnik RC, ale nie wiem jak to się przekłada na moment, plus kwestia tego że nowe silniki RC w zasadzie nie istnieją, porównać można tylko z używkami o różnym stopniu zajeżdżenia. Zrobiłem trochę testów ale głównie skończyło się na tłumaczeniu że nie, to jest silnik od Chińczyków: https://www.youtube.com/watch?v=KInV9sw ... cks%26Pets" target="_blank

Dzięki! Teraz sobie przypominam że już widziałem ten filmik. Natomiast jestem ciekaw jak się sprawuje finalna wersja. Z doświadczenia w pracy wiem, że wersje które dostaje prasa, i wersje które kupuje finalny użytkownik mogą się od siebie sporo różnić.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOD] Dodge Charger Bigfoot

Post autor: Sariel »

Finalnej jeszcze w rękach nie miałem bo ponoć dopiero wyjeżdża z fabryki przez jakieś poślizgi, jak dostanę natychmiast przetestuję.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOD] Dodge Charger Bigfoot

Post autor: jetboy »

Sariel pisze:Finalnej jeszcze w rękach nie miałem bo ponoć dopiero wyjeżdża z fabryki przez jakieś poślizgi, jak dostanę natychmiast przetestuję.
No to czekam z niecierpliwością.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: [MOD] Dodge Charger Bigfoot

Post autor: M_longer »

Fajnie, że się mój półkownik przydał :)

Jak myślisz, na C+ miałby chociaż porównywalną moc?
ODPOWIEDZ