42122 Trophy Truck

Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

42122 Trophy Truck

Post autor: M_longer »

Obrazek

Model alternatywny dla zestawu 42122 Jeep Wrangler.

Wzorowany na wyścigowych pickupach;

Obrazek

Posiada zawieszenie na obu osiach, oś wleczona z tyłu oraz kolebka na dodatkowym amortyzatorze z przodu. Skręt jest zrealizowany jak w większości zestawów Technic, czyli pokrętłem na dachu.
Model ma aż dwa koła zębate, z12 i z16, więc trzeba było kombinować z małymi obrotnicami, żeby uzyskać kąt 90 stopni ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamiast siedzenia pasażera w kabinie znajduje się schowek na dwa kanistry:

Obrazek

Obrazek

Drzwi można otworzyć i zobaczyć co się dzieje w środku ;)

Obrazek

Obrazek

A działa tak:

https://www.youtube.com/watch?v=H8s_xAnKc1I" target="_blank

Do modelu powstała oczywiście instrukcja, dostępna na Rebrickable:

https://rebrickable.com/mocs/MOC-62805/ ... phy-truck/" target="_blank

Przykładowe strony;

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 42122 Trophy Truck

Post autor: SERVATOR »

Świetny model. A jako model B to już w ogóle bajka.
Przemyślany, świetnie zbudowany i zaprezentowany. Póki co najlepsza alternatywa dla zestawowego modelu jaką widziałem.
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: 42122 Trophy Truck

Post autor: Skowronek »

Świetny! Na pewno zbuduję jak dostanę 42122 (zapewne czerwiec na imieniny). Z uwag krytycznych: kanistry dałbym na pakę, jakoś nie pasują mi w kabinie, ale może tak się w Trophy truck wozi, żeby nie były narażone na uszkodzenia czy temperaturę. BTW konstrukcja kanistrów mega, uwielbiam takie szczegóły. Natomiast rażą mnie trochę te half piny w górnej belce na dachu kabiny, moim zdaniem lepiej wyglądałaby bez nich, ewentualnie przyczepić do nich coś, co je zasłoni. Wiaodomo, model C, więc nie dorzucasz klocków, ale jak będę budował to zrobię tam coś, np. tile 1x2 transclear. I pewnie będę próbował zmotoryzować z PF, ale nie wiem jak się ma skala silników i baterii do skali modelu? Mam zarówno normalne battery box, jak i te mniejsze, z pociągów, na paluszki AAA.
ODPOWIEDZ