Mos Eisley Spaceport

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Mos Eisley Spaceport

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Mała scenka, która jest jedną z pierwszych z projektu LEGO Star Wars II - revisited. Projekt ten tworzą Pablo_Piccasos, CTR Bricks i ja. Nawiązuje on do kultowej gry z uniwersum SW. Naszym celem jest zbudowanie wszystkich poziomów z gry używając nowoczesnych technik budowania, ale i również zachowując styl i ikoniczne detale z gry, np. lewitujące monetki, szachownice do przesuwania obiektów, paski "Prawdziwego Jedi", blastery z megafonów i tym podobne. Mam nadzieję, że praca wzbudzi małą dozę nostalgii u części osób. :)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: jetboy »

Bardzo fajna scenka. Akurat w ta gre nie gralem , ale gralem w Lego Starwars complete Saga (była complete kiedy bylo tylko 6 części filmów). Fajnie udało się oddać elementy gry.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Biały_Bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 368
Rejestracja: 11 gru 2015 13:41
Rok urodzenia: 1988
Kontakt:

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: Biały_Bricks »

Praca jak zawsze klimatyczna, ale przede wszystkim patrząc na scenkę od razu kojarzy się z grą.

Zastanawiam się tylko, czy nie byłoby lepiej, gdyby monety lewitowały trochę wyżej.

Świetny pomysł na wspólny projekt, na pewno będę obserwował i czekam na kolejne prace.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: SERVATOR »

Bardzo ładna, estetyczna, dobrze zaprezentowana praca. Fajnie zrobiony piasek, dla mnie idealna mieszanka studów i tilesów.

Lewitujące groszki, to najbardziej charakterystyczny element gier Lego. Skoro taki mieliście pomysł na odróżnienie swoich prac od tysięcy innych prac w tematyce SW, to moim zdaniem warto byłoby zrobić scenkę, w której jest się świeżo po rozbiciu jakiejś nagrody z dziesiątkami/setkami tych groszków. Wtedy wyraźnie byłoby widać o co Wam chodziło. Gdybyś nie napisał, że te groszki to nawiązanie do gry, to nie wiem czy bym to skojarzył.

Razem z synem graliśmy w większość gier Lego i SW było u nas dopiero na trzecim miejscu (po Indiana Jones i Piratach z Karaibów) ale Wasze scenki chętnie odszukam w pamięci. :)
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: Sirius »

Dobra praca, ładnie wykonana. W grę nie grałem i nie mam porównania. Ale gdyby nie komentarze o tych groszkach, to bym ich nie zauważył ;)
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: romkoo »

Fajna praca, bardzo podoba mi się zastosowanie lornetki pod kapturem :)
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: Janek »

Sirius pisze:Dobra praca, ładnie wykonana. W grę nie grałem i nie mam porównania. Ale gdyby nie komentarze o tych groszkach, to bym ich nie zauważył ;)
jetboy pisze:Bardzo fajna scenka. Akurat w ta gre nie gralem , ale gralem w Lego Starwars complete Saga (była complete kiedy bylo tylko 6 części filmów). Fajnie udało się oddać elementy gry.
Dzięki!
bialy12344 pisze:Praca jak zawsze klimatyczna, ale przede wszystkim patrząc na scenkę od razu kojarzy się z grą.

Zastanawiam się tylko, czy nie byłoby lepiej, gdyby monety lewitowały trochę wyżej.

Świetny pomysł na wspólny projekt, na pewno będę obserwował i czekam na kolejne prace.
Dziena, w grze one były właśnie na tej wysokości, ale może doda się groszki trans clear żeby je trochę bardziej uwidocznić. :)
romkoo pisze:Fajna praca, bardzo podoba mi się zastosowanie lornetki pod kapturem :)
Pomysł na szpiega Garindana jest akurat zapożyczony od Bartka (CTR Bricks). :) Dzięki!
SERVATOR pisze:Bardzo ładna, estetyczna, dobrze zaprezentowana praca. Fajnie zrobiony piasek, dla mnie idealna mieszanka studów i tilesów.

Lewitujące groszki, to najbardziej charakterystyczny element gier Lego. Skoro taki mieliście pomysł na odróżnienie swoich prac od tysięcy innych prac w tematyce SW, to moim zdaniem warto byłoby zrobić scenkę, w której jest się świeżo po rozbiciu jakiejś nagrody z dziesiątkami/setkami tych groszków. Wtedy wyraźnie byłoby widać o co Wam chodziło. Gdybyś nie napisał, że te groszki to nawiązanie do gry, to nie wiem czy bym to skojarzył.

Razem z synem graliśmy w większość gier Lego i SW było u nas dopiero na trzecim miejscu (po Indiana Jones i Piratach z Karaibów) ale Wasze scenki chętnie odszukam w pamięci. :)
W chwili obecnej mam tylko 3 pralki trans clear, do tego nie moje. :P Jak przyjdzie LUGbulk to się o to postaram, ale dzięki za sugestię i opinie!
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: romkoo »

Janek pisze:
romkoo pisze:Fajna praca, bardzo podoba mi się zastosowanie lornetki pod kapturem :)
Pomysł na szpiega Garindana jest akurat zapożyczony od Bartka (CTR Bricks). :) Dzięki!
Wiem, widziałem również w jego pracach, niezmiennie wykorzystanie tego patentu mi się podoba i w tematyce SW super się sprawdza.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: Jaskier »

Fajne, podoba mi się faktura murów i terenu, jest bardzo elegancka, nieprzekombinowana.

Wydaje mi się natomiast, że coś jest nie tak z kompozycją scenki. Ja bym zrobił na odwrót - czarny ludek z lewej strony i bohaterowie biegnący do niego. Teraz stoją plecami do widza.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Mos Eisley Spaceport

Post autor: Insomnia »

Jaskier pisze:Teraz stoją plecami do widza.
A grałeś kiedyś w grę, w której biegnie się w stronę widza? :D
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
ODPOWIEDZ