Nexo Knights 5/2017

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Nexo Knights 5/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Nexo Knights
Wydawca: Media Sernice Zawada
Cena: 10, 99 zł
Numer: 5/2017
Dodatek: Gargulec + Combo Moc – Brokułowy Ostrzał + saszetka naklejek

Po magazynowych dodatkach w postaci Lawowych Potworów, wielu użytkowników zbudujmy.to (włącznie ze mną) miało nadzieję, że taki sam los czeka Potwory Elektryczne. Nie myliliśmy się.

Zanim jednak zacznę:
glaz_pimpur pisze:Wiesz dlaczego wolę recki pisane od video? Bo szybciej omijam w nich to co mnie interesuje i dłużej mogę się skupić na tym co mnie kręci
No wiec, drodzy antyfani serii – jeśli któraś część was nie ciekawi, to po prostu przewińcie! A jak ktoś jest ciekawy, co tym razem magazyn zaoferował – zapraszam! :)

Gazetka

Komiks nie odbiega w sprawie kreski, od poprzednich – nadal jest bardzo dynamiczny i wyrazisty, a do tego w bitwach jest sporo należytego chaosu. Dodatkowo, podobnie jak w poprzednim numerze częstuje nas informacjami co do naklejek Nexo Knights. Opisuje też, że saszetka naklejek jest dodatkiem.

Informacja o nowych książkach Lego zawiera w sobie takie pozycje jak np. Akademia Rycerski: Zakazane Księgi i Księgę Monstrooxa. Te pierwsze to kolejny krok w sprawie powieści Lego (czemu taką w nich pokładam nadzieję, wydłubiecie z stąd ;)), gdyż zatrudnili do ich znanego pisarza, a sama powieść jest dłuższa od poprzednich. O fabule, może kiedy indziej. Jeśli zaś chodzi o Księgę Monstrooxa, to jest ona na zasadzie bestsellerowej Księgi potworów, lecz dotyczy najnowszego rzutu. Znajdziemy tam np. informacje, jak na charakter stwora wpływa typ skały (granit, bazalt itd.)

Obrazek

No i co ciekawe: Combo Moc – Brokułowi Ostrzał.

Obrazek

Jej substraty stanowią: Tornado Brokułów, Uderzenie Młota oraz Ogniste Muchy.

Pierwsza i najważniejsza potwierdza wypowiedź TLG, w której mówią, że do konfliktu wprowadzają humor. Moc pozwala na przyzwanie brokułowego tornada, które jest duże i całkiem mocne. Przypomniał mi się pewien cytat Jestro z gry: Wiesz czego nie cierpię (oprócz brokułów) ?. Tych przeklętych Nexo Knights! Kto wie może ta moc jest przeciw niemu skuteczna? Może się to przydać w walce z nim. Jeśli ktoś twierdzi, że ta gra jest łatwa to niech spróbuje walczyć z Jestro w Cotygodniowym Bossie Lavalandu. Zmieni zdanie…

Obrazek

Ogniste Muchy były już [url-https://www.lego.com/pl-pl/nexoknights/ ... f7a42bed81]dostępne wcześniej, na oficjalnej stronie Nexo Knights[/url]. Przyzywa ona świetliki, atakujące wrogów z góry.

Obrazek

Uderzenie Młotem tworzy zaś (jak sama nazwa mówi) młot walący wrogów.

Obrazek

Combo Moc – Brokułowi Ostrzał składa się z trzech faz. Pierwsza chwyta wrogów w piaskowe tornado, druga wywołuje wielki młot grzmocący ich, a ostatnia przyzywa deszcz meteorów. Moc jest dość wolna muszę przyznać, że były już lepsze kombinacje.

Obrazek

Saszetka naklejek

Magazyn dostał dodatkowy dodatek w postaci saszetki naklejek Nexo Knights. Trafiły mi się następujące naklejki:

Obrazek

Zepsuty ser,Robin i Macy to powtórki, ale reszta nawet, nawet. Część mapy Knightonu, Clay uchylający się przed pociskami!

Minifigurka

Obrazek
Rok wydania: 2017
Numer: 271716
Liczba części: 9
Tytuł: Gargulec
Seria: Nexo Knights
Licencjowany: Nie
Figurki: Gargulec
Bricklink

Jak we wstępie – jest stwór! Posiadam podobnego, recenzowanego już kiedyś, lecz ten jest nieco inny. Główną różnicą są skrzydła, ale o tym zaraz. Podobnego stwora będzie można dostać w przyszłej książeczce, ale tam będzie nowy element, przypominający średniowieczną korbę do tortur.

Obrazek

Fotka od Kobalta.

Najbardziej się rzuca w oczy powiew świeżości. Jeśli zbierasz od dawna Nexo Knights, to pewnie masz już nieco Stworów Lawowych. Elektryczne… nie, kamienne… a niech będzie… Elektryczno-Kamienne to coś nowego w serii.

Obrazek

Ten oto Kamienny Gargulec, może przypominać pod względem głowy Gargulca z Minifigures 14, lecz jest to złudzenie - element górny jest nieco inny.

Obrazek

To co tak dobrze tu wygląda, to kolorystyka oraz torsik. Piękne czarne detale, oraz imitacje błyskawic – git! Główka dwustronna – szyderczy uśmiech, oraz mina typu foch.

Obrazek

Największą gratką są skrzydła - fioletowe, wysoko ustawione i rozłożyste – monumentalny efekt!

Broń to sztylet-błyskawica. Sam piorun jest elementem ciekawym.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Komiks
+ Combo Moc
+ Info o naklejkach
+ Plakaty
+ Jeśli będziesz miał farta, trafią ci się w saszetce żadkie naklejki
+ Elektryczny potwór...
+ …w wersji ze skrzydłami!

Minusy
- Jak będziesz miał pecha, trafią ci się w saszetce powtórki.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2017 21:42 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

"Tytuł: Bucko"

Wyjaśnisz co to oznacza?
Czyżbyś użył kopiuj i wklej z jednej ze swoich poprzednich recenzji?

Kolejny (który to?) już raz gdzie lecisz z tymi recenzjami bez należytej uwagi!
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Będzie jedno pod drugim aby nie umknęło autorowi.

Fajnie że czytasz i że poprawiasz. Nie fajne że jest to kolejny już raz. Moderacja pewnie ma inne rzeczy do robienia, ale może już czas coś zmienić?
Wolę żebyś uczył się na błędach, wtedy będzie przyjemniej.

Nie lubię się czepiać, ale też nie lubię jak inni mają potem okazję aby "wbijać" Tobie słabe "pociski".
Znowu bez tego będzie przyjemniej, po prostu.

Fajnie będzie jak jednak coś napiszesz, ale najpierw przemyśl temat.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017 12:41 przez Olaf RagnaFoL, łącznie zmieniany 1 raz.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: glaz_pimpur »

Olaf RagnaFoL pisze: Fajnie że czytasz i że poprawiasz. Nie fajne że jest to kolejny już raz. Moderacja pewnie ma inne rzeczy do robienia, ale może już czas coś zmienić?
Wolę żebyś uczył się na błędach, wtedy będzie przyjemniej.
Moderacja jak widzi recenzję Silvera to albo jej wcale nie czyta, albo jak już niechcący w nią wdepnie z miejsca całą wycina:D
Duplo Users Poland Assosiation
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

O, wpisanie wyrażenia moderacja przyniosło efekt. Prawie jak zaklęcie. :)

No i co to wnosi do dyskusji, chciałbym aby coś to dało skoro już się nad tym pochylamy.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: Silverbrick »

Olaf RagnaFoL pisze:chciałbym aby coś to dało skoro już się nad tym pochylamy.
Dokładnie wiem co się stało z tym błędnym Bucko. Szablon dotyczący "danych podstawowych" trudno jest robić za każdym razem oddzielnie, więc kopiuje i zmieniam dane - stąd problem.
Zamierzam zrobić nowy szablon, który zapiszę w Wordzie i będzie zawierał niewypełnione pola.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: SERVATOR »

Silverbrick pisze:Zamierzam zrobić nowy szablon, który zapiszę w Wordzie i będzie zawierał niewypełnione pola.
I wtedy nikt już nawet nie zajrzy do Twojego opisu bo to niewiele będzie się różniło od danych z BL.
Tylko ciekawy/indywidualny opis może zachęcić do czytania tego co napisałeś.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

No i super. Tyle że przy Twoim stylu pisania, walniesz babola gdzie indziej.

Moim zdaniem w recenzji to już nie ma przebacz, to nie jest luźne pisanie tylko coś poważniejszego.
Myląc numer zestawu, dając skopane linki, i pewnie jeszcze coś nie ma przebacz.

Pisząc coś luźno możesz po napisaniu to przeczytać i coś wyłapać.
Popełniając recenzję wypada przez wysłaniem przeczytać to nawet ze trzy razy.

Szablon to lepiej abyś sprawdził 10 razy bo potem walisz byka 1000 razy.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: Allemov »

Silverbrick - posłuchaj mnie uważnie: nie dogadacie się za cholerę.

Nie mówię tu bynajmniej o tej konkretnej sprawie, tylko o całokształcie.

Ten bezsensowny konflikt będzie się toczył w nieskończoność. Już przecież trwa latami. Człowieku - LATAMI.

Nie wiem dlaczego chce Ci się próbować zawracać Wisłę kijem, ale to nie zadziała.

Nie będzie momentu w którym zaczniesz być lubiany na tym forum.

Nie będzie momentu w którym ludzie przestaną z pogardą patrzeć na każdy kolejny wydany zestaw.

Nie będzie zmian. Marnujesz swój czas.

Znajdź miejsce gdzie cię docenią, chłopie.

Masa ludzi robi materiały na YT które byłyby tu wyśmiane, i jest z nich zadowolona. Ocena ludzi z ZT nie jest wyrocznią.

Nie potrzebujesz w życiu uznania jakichś gości z jakiegoś forum. Jak Cię nie lubią to idź sobie gdzieś gdzie Cię polubią. A jeśli tego jeszcze nie załapałeś, to uwierz mi na słowo: Bardzo Cię tu nie lubią.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 5/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Ja tu żadnego konfliktu nie widzę. Na pewno mam na myśli siebie.

Na forum powinno spełniać się pewne normy i standardy. Jeżeli ktoś robi coś wbrew temu to należy mu zwrócić uwagę i należy oczekiwać że zmieni to co jest złe.

Silver zawitał na forum jak miał ileś lat, teraz jest o kilka lat starszy i można chyba oczekiwać że coś to znaczy?

Inaczej pójdzie gdzie indziej i co? Może robić te same błędy? To jest wychowawcze, tędy droga?

Allemov pomieszałeś tutaj wiele rzeczy.
A "jeśli tego jeszcze nie załapałeś, to uwierz mi na słowo: Bardzo Cię tu nie lubią." brzmi bardzo dosadnie.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ