Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Kalais »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Jutro wielkie święto dla AFOLi w Polsce. 27 maja 2021 otwiera się pierwszy polski oficjalny sklep LEGO. Przedpremierowo było nam dane zobaczyć go dzień przed otwarciem i poznać wszelkie jego tajemnice. Mieści się on w Centrum handlowym Arkadia w Warszawie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Późna już godzina, piszę na świeżo po dotarciu do domu, więc będzie krótko, ale treściwie ;) Moje pierwsze wrażenia - super! Sklep jest stosunkowo duży, ładnie oświetlony i robi wrażenie. Oczywiście pełny jest najnowszych zestawów ze wszystkich serii. Wiele z nich jest wyeksponowanych na obracających się półkach. Jest też cały asortyment setów wcześniej dostępnych tylko na oficjalnej stronie LEGO.

Jest też oczywiście ścianka Pick a Brick, czyli miejsce gdzie kupimy klocki luzem. To chyba budziło najwięcej emocji wśród AFOLi. Zatem mówię od razu - jest niezła, ma zupełnie nowy wygląd. Klocki znajdują się w przezroczystych pojemnikach. Zawartość oczywiście będzie cały czas w rotacji. Będą tam wpadać klocki te same, które są w Niemczech i innych europejskich krajach, więc... jest dobrze :)

Przejdę teraz do pytań, które zebrałem od Was przed wizytą w sklepie i zasypałem nimi bardzo pozytywnych pracowników LEGO:

Czy na profilu fb/ig będą zdjęcia tego co jest na ściance (i czy w ogóle będą profile fb/ig?)

Sklep firmowy LEGO nie będzie posiadał swoich oddzielnych profili. Jednak będzie można napisać wiadomość prywatną przez oficjalny polski kanał LEGO z zapytaniem o klocki w PaB i zostanie udzielona informacja co aktualnie jest na stanie.

Czy jest jakiś specjalny zestaw dostępny tylko tutaj w Warszawie?

Na tą chwilę nie, aczkolwiek z okazji otwarcia na odwiedzających czekać będą specjalne okazje. Do 5 czerwca do każdego zakupu powyżej 530 zł otrzymają oni w prezencie zestaw Otwarcie sklepu LEGO (nr 40145), a do 31 maja pierwsze 250 osób, które zrobią zakupy za kwotę powyżej 330 zł, otrzymają figurkę pracownika sklepu LEGO z limitowanej kolekcji ze specjalnym elementem z napisem „LEGO Store Warszawa".

Obrazek

Czy jest stoisko z Build a Minifigure i czy można samemu składać figurki?

Jest stoisko, ale przez Covid figurki są już złożone w blistrach bez możliwości zmiany części. Jak się skończy pandemia będzie można składać samemu.

Obrazek Obrazek

Czy można pakować kubki z klockami samemu?

Przez Covid w tej chwili pracownicy pakują specjalną łopatką klocki. Jak się skończy pandemia będzie można oczywiście samemu upychać klocki w kubkach.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jaka jest cena za kubek?

44,99 za mały oraz 79,99 za duży

Jaka jest cena za Build a Minifigure?

3 figurki za 29,99

Czy sklep będzie chciał współpracować z AFOLami w kwestii wstawiania MOCy do gablot?

Zdecydowanie o tym myślą, i jest duże prawdopodobieństwo, że z czasem w niektórych gablotach zamiast zestawów będą MOCe, tak jak ma to miejsce w innych krajach.

Czy przychodząc z własnym kubkiem na klocki ceny kubka będą niższe?

Tak, w tej chwili jeszcze nie jest to zaprogramowane na kasie, i nie wiadomo o ile będzie taniej, ale na pewno będzie.

Czy będzie dostępny "tęczowy zestaw"?

Tak, ale nie w dniu otwarcia. Będzie na półkach od 1 czerwca.

Czy za zakupy będziemy dostawać punkty VIP i czy będą honorowane te uzbierane na stronie lego.com?

Tak, i tak.

Czy za zakupy będzie można dostać fakturę VAT?

Tak

I to by było na tyle, lecę spać, a po drodze jeszcze zapraszam do obejrzenia zdjęć, oczywiście najwięcej ze ścianki :)

Link do albumu (poległem na dodawaniu całej galerii zdjęć bezpośrednio do posta, więc są na google drive):
https://drive.google.com/drive/folders/1UOcKaBLMFZJ-Yo9A79P8Nic6Q8IPon4s?usp=sharing
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Sariel »

No to jeszcze materiał video:

Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Panowie!
Kalais bardzo fajnie się czytało Twoją relacje, jest zwarta, treściwa i odpowiada w wyczerpujący sposób na nasze pytania. Oczywiście duży plus za dokładne zdjęcia ścianki. :)
Video od Sariela również obejrzane z wielką przyjemnością.
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Benny80 »

Dzięki, Panowie ;)

Cena P&B dobra w porównaniu do DE/DK - jestem mile zaskoczony. Tylko ta nowa ścianka.. jakaś taka ciasna (w obsłudze) się wydaje.
To od kiedy możemy składać zamówienia na elementy na ściance? ;p
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Jaskier »

Ceny PaB i BAM pozytywnie zaskoczyły!
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2538
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Toltomeja »

Dzięki za relacje!

Sklep faktycznie wygląda na dość spory. Bardzo mnie cieszy perspektywa wystawiania MOCy, mam nadzieję że to dojdzie do skutku.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: jetboy »

Kubki pakuje obsługa. Kubek musi się zamknąć, potem taki kubek wkładają do torebki i dorzucają garść klocków. W przypadku liści PLANT, W/PLATE 1X1, NO. 1
(ELEMENT ID 618226 | DESIGN ID 32607) wychodzi dokładnie tyle ile we własnoręcznie spakowanym kubku (porównywałem z kubkiem kupionym w Berlinie jeszcze przed pandemią). W przypadku cegiełek, dało by się pewnie spakować kilka klocków więcej, gdyby je zestackować, ale niewiele. Biorąc pod uwagę niższą cenę niż w galmoku, i punkty VIP, mega się opłaca. A jak się skończy pandemia, będzie można pakować samemu.
Obsługa jest sympatyczna i bardzo miła. Polecam odwiedzić sklep jak już się przewali pierwsza fala i nie trzeba będzie stać 3 godziny w kolejce :)
Jak wychodziłem około 13, to jedyne co się skończyło to blistery Spider Man Vs Venom (AAAA!!!!!!), gratisy jeszcze były.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Benny80 »

Gdy bywałem w sklepie w Copenhadze w czasie pandemii, to po zapakowaniu kubka pytano mnie, jaki jeszcze element bym chciał. Po wskazaniu pani dorzucała szufelkę owego elementu bezpośrednio do papierzanej torby, gratis ;)
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: pit »

Rzeczywiście trzeba przyznać, że cena tych figurek jest atrakcyjna.
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oficjalny LEGO Store w Warszawie!

Post autor: Sariel »

No to jeszcze rzut oka na zestaw limitowany z okazji otwarcia sklepu. Zaskoczyło mnie ile jest w nim części unikalnych:

ODPOWIEDZ