42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: Sariel »



Fajnie że marka Ferrari powraca w końcu do LEGO Technic. Szkoda że nie jest jednak tak do końca różowo.

Za:
- duży i generalnie ładny, zgrabny zestaw, o zdecydowanie lepszych proporcjach niż poprzednik czyli 42096
- fajna bonusowa zawartość instrukcji
- sporo ciekawych nowych części i części w nowych kolorach
- dobra platforma do modyfikacji i przeróbek RC
- funkcje, choć nieliczne, działają bardzo dobrze (nie licząc może tradycyjnie kiepskiego dostępu do kierownicy)

Przeciw:
- kogoś porąbało z nalepkami. Sam nigdy nic nie miałem przeciwko nalepkom, ale teraz już mam. Jak trzeba ich nagle w jednym kroku instrukcji nałożyć kilkanaście, a wszystkie równo żeby się składały w całość, a każda ma inny format i wymiary to człowiek się zastanawia czy jeszcze składa zestaw LEGO czy coś w stylu zabawki Oklejacz-Psychopata
- dyskusyjne podobieństwo do oryginału; prześwit o wiele, wiele za duży, brzydkie i za duże koła, kurtyny boczne ustawione poziomo, opony do niczego niepodobne
- ogólna brzydota w porównaniu z oryginalnym 488 wynikająca z przerw między panelami i nalepkami; w zestawieniu z gładkimi, płynącymi liniami oryginału i jego malowaniem wygląda to jakby zestaw LEGO przeszedł przez glebogryzarkę
- cały zestaw mocno pusty i z bardzo skromną liczbą funkcji; w podłodze jest dziura wielkości basenu, a jeśli odjąć zawieszenie to dokładnie te same funkcje znajdziecie w ponad 3x tańszym McLarenie
- sporo wyższa cena niż w przypadku poprzednika czyli 42096; w przeliczeniu na klocek wychodzi 10% drożej bez wyraźnego powodu
- skoro już mowa o 42096, w 42125 nie czuć absolutnie żadnego postępu od tamtego czasu. O ile supercary 1:8 się rozwijają i widać że od Porsche do Siana poziom rośnie, funkcje się komplikują, niedoróbki są poprawiane, o tyle w przypadku tych dwóch samochodów 1:10 nie jest przesadą powiedzieć że to jest jeden i ten sam zestaw tylko wyglądający inaczej
- ogólnie biedna liczba funkcji, takie absolutne minimum, przy bardzo mocnym nacisku na wygląd nasuwa mi przykre podejrzenie że cała ta seria samochodów 1:10 jest przewidziana tak naprawdę na półkę; zaawansowane funkcje są zarezerwowane dla skali 1:8
- pustka w środku i powozie zginające się wpół; może jednak budowanie samochodu tej wielkości wokół kilku pustych ramek to nie jest tak wspaniały pomysł jak się księgowym LEGO wydawało
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: jetboy »

Masz zdjęcia bez naklejek?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: Sariel »

Nie.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: SERVATOR »

Jet tu jest fotka bez naklejek
https://www.brothers-brick.com/2020/12/ ... 51-review/" target="_blank
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: jetboy »

SERVATOR pisze:Jet tu jest fotka bez naklejek
https://www.brothers-brick.com/2020/12/ ... 51-review/" target="_blank
Dzięki!
Nie wiem który podoba mi się mniej. Łysy czy zaklejony.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: Sariel »

Mi łysy. Ale i tak dziury między panelami mogliby połatać. Poza tym osobiście wk**wia mnie już to parcie LEGO że to zawsze muszą być najnowsze możliwe samochody, a o klasycznym Fordzie GT40 czy Porsche 917K można tylko pomarzyć.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: jetboy »

Sariel pisze:Mi łysy. Ale i tak dziury między panelami mogliby połatać. Poza tym osobiście wk**wia mnie już to parcie LEGO że to zawsze muszą być najnowsze możliwe samochody, a o klasycznym Fordzie GT40 czy Porsche 917K można tylko pomarzyć.
Kto jak kto, ale Ty potrafisz zbudować co tylko chcesz.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Post autor: adijedi »

hah dzięki Jetboy, własnie przekonałeś mnie do zakupu (dzięki tym foto bez naklejek). Codziennie czekałem na premierę aż odsłonią model Ferrari (po cichu byłem za bolidem F1 ;))
Fajna recenzja Sariel (jak zwykle z resztą)
...Te koła- rzeczywiście to wygląda dla mnie jak troche limuzyna, koniecznie zmodyfikuję ten zestaw, obniżę prześwit, w porsche dałem otwierającą się przednią maskę, tutaj też tak zrobię i zmotoryzuję ;) kiedy będzie do kupna ten model w Polsce?
ODPOWIEDZ