Claas Dominator VX 88

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Claas Dominator VX 88

Post autor: Thietmaier »

Na zakończenie roku mam Wam do pokazania mój najnowszy model, a mianowicie kombajn zbożowy Claas Dominator VX 88 z przystawką do zbierania kukurydzy Claas Consped

Zachciało mi się zbudować jeszcze jeden kombajn do mojej kolekcji maszyn rolniczych, a że Claasy mają najpiękniejszą kolorystykę to tym razem wybór padł na ten model. Wybrałem coś starszego, żeby nie mieć problemów z wszelkimi krzywiznami. Model całkowicie powstał w LDD a następnie został przeniesiony na klocki, co jak zawsze poniosło ze sobą parę kłopotów konstrukcyjnych - szczególnie przystawka jest zbyt wrażliwa na przestawianie i sypie się rękach. Muszę pomyśleć nad wzmocnieniem. Nie ma niestety naklejek bo nie zdążyłem załatwić druku w przerwie świątecznej i chciałem się podzielić nim przed nowym rokiem :)

Tak to się prezentuje:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po więcej zdjęć zapraszam do GALERII
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: LePrzemo »

Fajny :)
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Bricksley
Posty: 78
Rejestracja: 24 lip 2013 18:49
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: Bricksley »

Thietmaier pisze: Wybrałem coś starszego, żeby nie mieć problemów z wszelkimi krzywiznami.
Taktyczne zagranie ;) Fajnie Ci ten modelik wyszedł :) Jedyne co bym zmienił (porównując z oryginałem) to zamienić tą skośną białą płytkę z tyłu (na ścianie bocznej) na kafla/płytkę 1x4 ;)
Pozdrawiam, Bricksley :)
Facebook Flickr YouTube
Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: Kocur »

Bardzo dobrze wyszło, od razu rozpoznawalny. No i całkiem nieźle się trzyma oryginału :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: Lusiojad »

Naprawdę dobrze odwzorowany jak na taką skalę. Bardzo podoba mi się drabinka:)
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: Jakeof »

Fantastyczny, jestem ciekaw jak prezentowałby się z moim Xerionem ;)

Mnie też podoba się drabinka, tzn. w tej skali nie da się jej raczej zbudować inaczej, lepiej. Przednie koła też fajne, ładnie wyglądają te opony z dishami 3 x 3 w środku, nadają się też do traktorów, ale nie wymyśliłem jeszcze co wsadzać z drugiej strony, bo okrągła płytka 4 x 4 ma z tego co pamiętam za małą średnicę, może Ty wpadłeś na jakiś pomysł? ;]

Claas ogólnie ma fajną kolorystykę, połączenie limonkowego, białego i czerwonego daje bardzo ładny efekt, tylko żeby jeszcze te maszyny trochę mniej krzywizn miały...
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: jetboy »

Wygląda świetnie, tylko czy te białe cony nie są za duże? W sumie to mi nie przeszkadza bo nie jestem zwolennikiem budowania od linijki, ale wiem że wiele osób jest ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: Thietmaier »

Dzięki wszystkim za komentarze!
Bricksley pisze:Jedyne co bym zmienił (porównując z oryginałem) to zamienić tą skośną białą płytkę z tyłu (na ścianie bocznej) na kafla/płytkę 1x4 ;)
Ale ten wedge z tego co pamiętam maskuje lukę która tam powstaje :)
Jakeof pisze:Fantastyczny, jestem ciekaw jak prezentowałby się z moim Xerionem ;)
Przyjedź na jakąś wystawę ZT z nim i resztą swoich gratów to ustawimy je razem i porównamy :D
Ogólnie planuję do niego jeszcze jakaś podstawkę z polem kukurydzy (tylko nie wiem jeszcze jak zrobić kukurydzę, która nie będzie zielon-żółta i nie zeżre mi to budżetu) oraz postawić Zetora Forterrę (czeka na zdjęcia i lekkie poprawki bo coś mi zgrzyta jeszcze) z przyczepą tandem.
Jakeof pisze:Przednie koła też fajne, ładnie wyglądają te opony z dishami 3 x 3 w środku, nadają się też do traktorów, ale nie wymyśliłem jeszcze co wsadzać z drugiej strony, bo okrągła płytka 4 x 4 ma z tego co pamiętam za małą średnicę, może Ty wpadłeś na jakiś pomysł? ;]
U mnie są tylko dishe, które się jakoś trzymaja w tych oponach. Kluczem jest dorwać te opony z twardszej gumy, w Claasie mam jedną miekką i ciągle wyskakuje mi dish przez ciężar modelu. Ale myślałem żeby właśnie to jakoś wypełnić ale już nie było czasu przysiąść i wykombinować coś.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: Mateusz92 »

Na początku jak go opublikowałeś miałem mieszane uczucia ponieważ Bizon wywarł na mnie większe wrażenie. Natomiast im dłużej patrze tym bardziej mi się podoba :) Porównując z oryginałem widać jednak brak naklejek. Ta czerwień z napisów przełamuję trochę tą dyktaturę limonki przez całość jest "lżejsza". Przednie koła bardzo mi się podobają. Niby nic niezwykłego, ale w traktorze Classa który zbudowałeś już mi się to podobało.
Thietmaier pisze:Wybrałem coś starszego, żeby nie mieć problemów z wszelkimi krzywiznami.
Jak najbardziej rozumiem o czym mówisz, ale tego Lexiona 760 co zrobił Eric myślę, że dałoby radę zrobić w skali minifig tak żeby nie wyglądał jak kaleka :D
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Claas Dominator VX 88

Post autor: Thietmaier »

Naklejki będą. Mam narysowane, muszę tylko w końcu namierzyć dobra drukarnie w Krakowie. Potem obowiązkowo druga sesja i podmiana zdjęć na Flickr :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ