Lego Technic 42039 modele C moje wersje

Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Lego Technic 42039 modele C moje wersje

Post autor: Plotek88 »

Obrazek

Witam wszystkich.

Posiadany przeze mnie od niedawna (styczeń 2017) model 42039 daje niezmiernie duże możliwości jak na jeden zestaw, dlatego chciałem się wam pochwalić co z niego można wycisnąć, co zbudowałem z instrukcji, co z pomysłów z neta a co sam wymyśliłem.
Posługując się jedynie klockami z tego zestawu!

Spis treści:
1. Model podstawowy (oryginalny producenta) - 24h sport car
2. Model alternatywny B (oryginalny producenta) - off-road sport car
3. Model C pomysł z internetu (nie dokładnie odzwierciedlony, budowany bez instrukcji) - Formuła 1
4. Model własny C (inspirowany jedynie wyglądem oryginału 42052) - Helikopter No.1 + film
5. Model własny C (inspirowany projektem oryginału 42064) - Statek badawczy
6. Model własny C (inspiracja prawdziwy Quad ATV Hunter) - Quad
7. Model własny C (inspirowany Volvo A25E oraz na bazie projektu oryginalnego 42030 modelu B) - Wozidło przegubowe Volvo A25E
8. model własny C (inspiracja, postacie z "Transformers") - Transformer

W miarę nowych pomysłów postaram sie je tu dodawać.
Piszcie i chwalcie się swoimi dziełami jeżeli macie też ten sam zestaw i/lub jak macie jakieś uwagi lub lepsze pomysły dotyczące poprawy aktualnie stworzonych modeli :) A nawet jeżeli macie pomysły to piszcie co za pojazd zbudować jako następny, może mnie to jakoś zainspiruje ;)

1. Model podstawowy (oryginalny producenta) - 24h sport car
ObrazekObrazek


2. Model alternatywny B (oryginalny producenta) - off-road sport car

ObrazekObrazek

3. Model "C" pomysł z internetu (nie dokładnie odzwierciedlony, budowany bez instrukcji) - Formuła 1

ObrazekObrazekObrazek

4. Model własny "C" (inspirowany jedynie wyglądem oryginału 42052) - Helikopter No.1

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek



Nie widziałem nigdzie na necie żeby ktoś z tego zestawu zrobił helikopter więc wrzucam tutaj mój autorski pomysł.
Helikopter posiada:
- system przekładni które poprzez koła jezdne przekazują jednocześnie napęd na tylny rotor, górny wirnik i silnik V8.
- Otwierany spód z "liną" i kotwicą
- Otwierany tylny luk transportowy
- Otwierana górna klapa od silnika

5. Model własny "C" (inspirowany projektem oryginału 42064) - Statek badawczy

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Model posiada niemal wszystkie funkcje (cały statek nie jeździ) oryginalnego zestawu:
- lądowisko na helikopter
- przestrzeń na dodatkowy statek badawczy (mini łódź podwodną)
- obrotowy żuraw góra/dół lewo/prawo
- helikopter z przekładnią jednoczesnego obrotu śmigła górnego jak i ogonowego
- mini łódź z funkcją obrotu dwóch wirników jednocześnie jak i poruszaniem ramion góra/dół

6. Model własny C (inspiracja prawdziwy Quad ATV Hunter) - Quad
- Układ kierowniczy
- Wysoki skok amortyzacji

ObrazekObrazekObrazekObrazek


7. Model własny C (inspirowany Volvo A25E oraz na bazie projektu oryginalnego 42030 modelu B) - Wozidło przegubowe Volvo A25E
- Skręt przegubowy
- Wywrotka
- Funkcjonalny silnik z tłokami
- Napęd 4x4

ObrazekObrazekObrazekObrazek

8. model własny C (inspiracja, postacie z "Transformers") - Transformer
- ruchome ramiona
- ruchome nogi
- ruchoma głowa

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022 11:31 przez Plotek88, łącznie zmieniany 19 razy.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Lego Technic 42039 model C moja wersja

Post autor: SERVATOR »

Całkiem fajnie to wygląda. Sylwetkę wymodelowałeś fantastycznie. Jedynie koła z zębatek jakoś mnie nie przekonują... już chyba wolałbym "płozy".
W przypadku modeli Technic zawsze warto wrzucić film, który pokazuje jak działają mechanizmy o których piszesz.
Pytasz o inne modyfikacje/inspiracje związane z tym setem.
Widziałeś to: http://rebrickable.com/sets/42039-1/24- ... alt_builds" target="_blank ?
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Lego Technic 42039 model C moja wersja

Post autor: Plotek88 »

Wiem, z tymi kołami to mocno przekombinowane, ale to tylko dlatego że chciałem użyć tylko i wyłącznie części z tego jednego zestawu, nie dużo ich zostało, ale może uda mi się wymyślić jakieś płozy :)
Film faktycznie dobra sprawa, też wrzucę przy okazji.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Lego Technic 42039 model C moja wersja

Post autor: Loghan »

Uwielbiam przebudowy jednego zestawu na milion sposobów - już tylko z tego powodu dla mnie na plus :) Mnie właśnie z tego powodu kółka zębate nie rażą, bo użyte właśnie tylko i wyłącznie z tego zestawu. Dobra robota!
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Lego Technic 42039 model C moja wersja

Post autor: Plotek88 »

Loghan pisze:Uwielbiam przebudowy jednego zestawu na milion sposobów - już tylko z tego powodu dla mnie na plus :) Mnie właśnie z tego powodu kółka zębate nie rażą, bo użyte właśnie tylko i wyłącznie z tego zestawu. Dobra robota!

To mamy podobne upodobania :D
Będę go przebudowywał aż mi się pomysły skończą, lub do znudzenia hehe
taki transformers.
Na opakowaniu jest napisane 2 in 1 a ja zrobie 20 in 1 :D

ps. gdzie radzicie wrzucić filmik? na YT standardowo? Czy cos polecacie innego
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Lego Technic 42039 model C moja wersja

Post autor: SERVATOR »

Filmik najlepiej wrzuć na YT.
A jakbyś szukał kolejnych inspiracji, to spojrzyj na TO. Kilka fajnych supercarów już z tego zestawu powstało.

I jeszcze jedno. Wrzuć zdjęcie swojego helikoptera na górę swojego postu bo w miniaturce Twojego MOCa na "Nasza twórczość" jest model A tego zestawu.
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Lego Technic 42039 model C moja wersja

Post autor: Plotek88 »

SERVATOR pisze:Filmik najlepiej wrzuć na YT.
A jakbyś szukał kolejnych inspiracji, to spojrzyj na TO. Kilka fajnych supercarów już z tego zestawu powstało.

I jeszcze jedno. Wrzuć zdjęcie swojego helikoptera na górę swojego postu bo w miniaturce Twojego MOCa na "Nasza twórczość" jest model A tego zestawu.

Niech będzie ten standardowy i tak będę edytował posta i dodawał nowe modele w przyszłości, jak coś zrobie, więc nie tylko chodzi o heli :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Lego Technic 42039 model C moja wersja

Post autor: SERVATOR »

Zrobisz jak uważasz ale ja bym wolał żeby każdy Twój MOD był w oddzielnym wątku. Potem łatwiej to oglądać i komentować.
Tym samym zmieniłbym nazwę wątku na uwzględniającą słowo "Helikopter" i w pierwszej fotce dał fotkę Twojej pracy.
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Lego Technic 42039 model C moje wersje

Post autor: Plotek88 »

a jakieś pomysły (prócz tego co jest na necie) do zbudowania z tego zestawu?

Ja tak pomyślałem sobie, samolot lub statek, tego jeszcze nie widziałem przy tym zestawie :D
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Lego Technic 42039 model C moje wersje

Post autor: Loghan »

Ja bym pewnie zbudował mecha/robota bojowego, może być na kółkach nawet (chociaż zapewne z dużych kół da się zrobić stopy, a z pozostałych dwóch jakąś tarczę/broń), ale to tylko ja :D
Swoją drogą, są i elementy do zrobienia małej lufy (patrz: Twoje wirniki, te białe elementy nakładane) - może jakiś czołg/pojazd opancerzony...? Kolory może średnio, ale umówmy się że to bardzo leśne maskowanie :D
*****
The "h" is silent.
***
ODPOWIEDZ