Keep 'em movin'

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 256
Rejestracja: 19 lip 2013 21:52
Rok urodzenia: 1994
Lokalizacja: Śrem/Poznań

Keep 'em movin'

Post autor: GabryS »

Cześć i czołem.
Dziś pragnę przedstawić Wam kolejny militarny model w skali 1:40
Tym razem jest to wóz zabezpieczenia technicznego M32A1B3. Oparty na konstrukcji czołgu Sherman, był niezastąpionym wsparciem inżynierów polowych pod koniec drugiej wojny światowej i przez cały czas trwania konfliktu w Korei.
Tym razem znów umieściłem model na dioramce dla urozmaicenia.
Obrazek
Tu, maszyna towarzyszy oddziałowo inżynierów polowych usunąć wrak czołgu M24 Chaffee.

Obrazek
Model powstał na flickrowy konkurs militarny i zostanie zgłoszony w kategorii "Behind the Scenes Warfighters".

Shermana chciałem z klocków zbudować od dawna. Jednak przez długi czas pewien problem uniemożliwiał mi to. Chodziło o to, że w "mojej" skali nie dało się sensownie dobrać szerokości gąsienic - w "klasycznym" Shermanie powinny mieć one około 1,5 studa - 1 rządek gąsienic to było zdecydowanie za mało, a 2 sprawiały, że cały czołg robił się za szeroki. I któregoś dnia, przeglądając zdjęcia różnego rodzaju pojazdów wsparcia, natknąłem się na zdjęcie tego cudaka. Pierwsze co zauważyłem, to to, że jego gąsienice były wyraźnie szersze od tych najczęściej spotykanych w czołgach M4. Okazało się, później, że ich szerokość związana jest z zupełnie innym układem resorów - HVSS.

Obrazek

Ramię M32A1B3 można także ustawić w pozycji transportowej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam także na mojego flickra.

Mam nadzieję, że się podoba.
Pozdrawiam,
GabryS
Blueprinty!
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Keep 'em movin'

Post autor: rutek »

Technicznie bez zarzutu. Wizualnie trochę za pstrokaty. Chociaż z drugiej strony człowiek tak bardzo przyzwyczaja się do czarno-białych zdjęć, że każdy kolor zaczyna przeszkadzać.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Keep 'em movin'

Post autor: Amal »

Bardzo mi się podoba klęczący, gotowy do strzału żołnierz. Reszta też w porządku.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
ODPOWIEDZ