MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2013 22:48
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: Mrosik »

Michał_M pisze:- co w nim waży aż 7kg?
No właśnie, też zadałem sobie to pytanie. Rama, kabina i zabudowa z bricków oraz elektryka swoje ważą.
Michał_M pisze:- jak odbywa się sterowanie?
Podczerwień.
rASch pisze:jesli tak to moze dalo by sie im skrocinc skok by troche ta d..a sie podniosla.
Z tyłu są 4 zółte amortyzatory. Chyba musiałbym przesunąć ich mocowanie.
Dejw pisze:Szkoda, że nie ma zdjęć bebechów
Postaram się wrzucić w drugiej połowie tygodnia.

Dzięki za opinie.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: rASch »

Jeśli miałbyś mocno kombinować z nowym ustawieniem amortyzatorów to na początek sugerowałbym ci zrobić eksperyment i skrócić ich skok za pomocą busha. Nie umiem znaleźć na szybko zdjęcia ale chodzi o to że rozbierasz amorka i wkładasz busha połówkę pod sprężynkę i składasz z powrotem. Przy 2 takich dupka powinna podskoczyć, a przy 4 podskoczy optycznie na pewno.

Druga sprawa, to to o czym wspomniał dejw.
W pracy nie mogę oglądać YT więc po przeczytaniu komentarza dejwa nadrobiłem zaległości w domu i faktycznie kółka się rozjeżdżają, z tego co widzę to korzystałeś ze zwolnic z unimoga, na pewno da się tu dołożyć kilka klocków, bo rolki by się przydały ;), podpatrz na galerie trialowców, podejrzysz kilka patentów ;) któryś na pewno się zmieści bez konieczności grubszej przebudowy.

Jak dla mnie to naprawdę bardzo dobry model. Zobaczymy go na pyrkonie ??
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: Ciehoo »

Mrosik pisze:MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA:

Warto zwrócić uwagę na jednolitą podwójną kabinę. Mimo, że nie występuje ona w ofercie MANa (oferowane są tylko podwójne kabiny dla TGL i TGM) to prezentuje się bardzo ładnie. Plastisol oferuje dwie wersje: krótką (4 osoby) i długą (8 osób) dla MANa TGA (podejrzewam, że też dla TGS, który jest jego następca).
Zanim to wszystko przeczytałem to pomyślałem, że to miał być jednak TGM szczególnie, że ma polskie oznaczenia. Faktycznie taka kabina w TGS to rzadkość.
Mrosik pisze: 349 F 25 - infiks F - województwo lubuskie, prefiks 349 - OSP Stary Kisielin, sufiks 25 - pierwszy ciężki gaśniczy
A tu już nie do końca się zgodzę... 349[F]25 jest przypisany wprawdzie do jednostki o której piszesz, lecz znaczenie kodu jest nieco inne.
Na przykład tutaj mamy 349F84. To nie jest samochód z OSP Stary Kisielin i nie jest to oznaczenie pierwszowyjazdowego GBA stosowane w PSP.

Dokładnie TU jest wszystko wyjaśnione. Prefiks 349 oznacza jednostki OSP podległe pod KM PSP w Zielonej Górze. Sufiks 25 w tym przypadku oznacza po prostu jakiś tam kolejny numer i nie ma związku (wzorem PSP) z funkcją pojazdu.
BTW niezgodności numerów wywoławczych zdarzają się także sporadycznie w PSP i nikt nie jest w stanie wytłumaczyć tego logicznie. Generalnie w OSP nie stosuje się oznaczeń rodzaju samochodu poprzez kody.


Jeżeli chodzi o stronę techniczno-wizualną to oczywiście jest to bardzo ładny, wiernie oddany samochód, którym chętnie bym się pobawił :)
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
Krzosu
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2013 20:13
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: Krzosu »

Przepiękny. Jakby nie z LEGO... Oświetlenie powala. Przy tej wielkości koła od unimoga wydają się malutkie.
Dopiero podczas jazdy widać z czego został zrobiony :) Zanim dojedzie na miejsce pożaru, to już wszystko zdąży dawno spłonąć. No ale przy tej wadze ciężko zrobić coś szybkiego. Myślałem, że będzie koło 4kg... Zniechęciłeś mnie do budowania Mana 8x8 w tej skali :P
Widać, że w napędzie są duże luzy, albo knobów nie nasmarowałeś (nie wiem jak wygląda układ napędowy), bo mocno nim szarpie. Przednie koła, jak już zostało zauważone, wymagają usztywnienia.
Nie odpada mu coś podczas jazdy? Bo przy takiej ilości bricków to trudne do uniknięcia.
Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2013 22:48
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: Mrosik »

Krzosu pisze:Zniechęciłeś mnie do budowania Mana 8x8
Eee, nie ma co się zniechęcać. Trzeba spróbować. W tej skali buduje się trochę inaczej niż w np. dla kół 62.40. Ja postaram się jeszcze coś zbudować w skali kół uminoga, ale nie ukrywam, że preferuję skalę kół 62.40.
Krzosu pisze:Nie odpada mu coś podczas jazdy?
Nie, grunt to solidna rama. No i w końcu to wersja czwarta tego MOCa, więc większość problemów została wyeliminowana (poza rozjazdem kół przednich, itp.).
Ciehoo pisze:A tu już nie do końca się zgodzę... 349[F]25 jest przypisany wprawdzie do jednostki o której piszesz, lecz znaczenie kodu jest nieco inne.
Wydawało mi się, że oznaczenia PSP są też ważne dla OSP, ale jak widać nie są. W każdym razie 349 F oznacza pojazdy w ramach Gminy/Powiatu Zielona Góra (Przylep i Stary Kisielin do nich należą).
rASch pisze:skrócić ich skok za pomocą busha
Znam to rozwiązanie, chyba ATR ją stosował. Chyba rzeczywiście zacznę od tego zamiast przebudowania zawieszenia.
rASch pisze:Zobaczymy go na pyrkonie ??
Mieszkam w Poznaniu, więc nawet jak mi się zepsuje samochód to jakoś dotrę do MTP.

Do pierwszego postu wrzuciłem zdjęcia podwozia oraz instalacji wodnej.
Dzięki za komentarze.
Awatar użytkownika
Dejw
Posty: 254
Rejestracja: 17 lip 2013 19:53
Rok urodzenia: 1994

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: Dejw »

Nie da się włożyć busha do żółtych sprężyn.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: rASch »

Dejw pisze:Nie da się włożyć busha do żółtych sprężyn.
Od kiedy??
Awatar użytkownika
Dejw
Posty: 254
Rejestracja: 17 lip 2013 19:53
Rok urodzenia: 1994

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: Dejw »

Jeśli skok 2mm zamiast ośmiu nie robi róźnicy, to tak, da się.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: rASch »

Tu chodzi o to by dupka podskoczyła o kilka mm do góry i bush tutaj może załatwić sprawę ;)
Bibi_Vrs
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2021 09:24
Rok urodzenia: 2006

Re: MAN TGS Plastisol 18.440 Straż Pożarna GCBA

Post autor: Bibi_Vrs »

Jest Do tego ins, bo ten wóz jest suuuuuuuuuuupppppppeeeeerrrr
ODPOWIEDZ