Hiding place in the middle of nowhere

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: lechkulina »

Cześć,

Co prawda była już dyskusja na discordzie, ale w ramach archiwalnych to wspomnę również i na forum.

Zatem w ramach odskoczni od ciągle jednego projektu postanowiłem wziąć udział w tegorocznej edycji Brickscalibur w kategorii Rogues and Outlaws. Postanowiłem zbudować stary magazyn przejęty przez bandytów spod szyldu Wolfpack.

Całość powstała jak dla mnie super szybko bo w trochę ponad 2 miesiące i wielu nieprzespanych nocy. Ale pomimo tego nie poszedłem na skróty jeżeli chodzi o konstrukcję, ponieważ mam planach użyć ponownie tego budynku do znacznie większego MOCa. Całość jest super mocna ponieważ wykorzystuję podejście, które mi się już sprawdziło w boju, tj. poszczególne sekcje ścian/okna/drzwi etc. podłączone adapterami do sztywnej konstrukcji.

Sama koncepcja budynku jest bardzo mocno inspirowana wspaniałymi modelami z Tabletop World.

ObrazekHiding place in the middle of nowhere by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - side view by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - side close-up by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - main doors by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - auxiliary door for crane by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - wooden beams supporting roof from the front by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - wooden beams supporting roof from the back by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - roof by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekHiding place in the middle of nowhere - additional view without the vines by Lech Kulina, on Flickr

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: Toltomeja »

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak dobrze wszystko do siebie pasuje. Jedno z najlepszych wykonań pruskiego muru (albo szachulca, to zależy co jest w środku klocków), jakie widziałem.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: Jaskier »

Mało Wolfpackowe, ale zbudowane FE-NO-ME-NAL-NIE.
Kamillos
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2021 19:38
Rok urodzenia: 2005

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: Kamillos »

Niesamowite, nie wiem nawet co mogę więcej napisać :D
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: pit »

Nawet komina nie potrafisz zbudować normalnie, tylko musi być nakombinowany. :)
Budynek wydaje się troch za duży dla minifigurek, ale te wszystkie spasowania muru pruskiego, a może nawet bardziej te na dachu, rekompensują to z nawiązką.
Tylko ta podstawka mi nie pasuje, bo tworzy bardzo gładką, niemal lustrzaną powierzchnię. No chyba, ze to jest woda?!
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: lechkulina »

Toltomeja pisze:Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak dobrze wszystko do siebie pasuje. Jedno z najlepszych wykonań pruskiego muru (albo szachulca, to zależy co jest w środku klocków), jakie widziałem.
Dzięki wielkie Toltomeja. Ten mur pruski był podstawą tego budynku, od niego zacząłem i wokół niego wszystko budowałem. Największym problem były rogi aby zrobić je jak najmniejszymi. Gdyby nie konieczność umieszczenia brązowych paneli (aby pionowa belka umieszczona w rogu miała w obu płaszczyznach szerokość 3 płytek) to dało by się je jeszcze bardziej ścisnąć.

Nazwy szachulec nie znałem, zapamiętam, dzięki :)
Jaskier pisze:Mało Wolfpackowe, ale zbudowane FE-NO-ME-NAL-NIE.
Dzięki Jaskier :) Tak przyznaje, że w tej wersji jest mało Wolfpackowe, ale niestety musiałem uciąć 50% MOCa (gdzie większa zgraja bandytów by siedziała) ostatniego dni, bo po prostu brakowało mi już czasu aby dopracować całość. O początkowych planach nawet nie wspomnę, tylko wrzucę zdjęcie brygady jaką przygotowałem oryginalnie pod kątem tej pracy :)
Kamillos pisze:Niesamowite, nie wiem nawet co mogę więcej napisać :D
Dzięki Kamillos!
pit pisze:Nawet komina nie potrafisz zbudować normalnie, tylko musi być nakombinowany. :)
Budynek wydaje się troch za duży dla minifigurek, ale te wszystkie spasowania muru pruskiego, a może nawet bardziej te na dachu, rekompensują to z nawiązką.
Tylko ta podstawka mi nie pasuje, bo tworzy bardzo gładką, niemal lustrzaną powierzchnię. No chyba, ze to jest woda?!
Dzięki wielkie pit, miło mi, że ktoś zwrócił uwagę na komin :) Jeżeli chodzi o skalę to tak jest odrobinę większa niż dla figurek, ale jest to zamierzony i świadomy zabieg. Od jakiegoś czasu już nie robię budynku pod kątem figurek tylko tak aby proporcje budynku były odpowiednie (przynajmniej dla mojego oka) i jeżeli figurka nie wygląda całkowicie od czapy do jak dla mnie jest ok. Faktycznie to skala to taka figurka + 1 płytka, mniej więcej.

Ta podstawka to była na szybko złożona na 1h przed zrobieniem zdjęć, tylko aby jakoś sensownie zaprezentować budynek. Niestety tutaj brakowało mi już po prostu czasu i postanowiłem zamiast robić słaby teren to zrobić czystą podstawkę. Nie mniej ten budynek doczeka się właściwego terenu ponieważ planuję użyć go w większym średniowiecznym mocu.

Pozdrawiam

lech
Załączniki
20220118_042848_2.jpg
Awatar użytkownika
Cubeous
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2019 17:31
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: Cubeous »

Jedyna rzecz, która mnie tu lekko drażni to skala, która jest większa od figurek. Wg mnie lepiej prezentowałoby się sam budynek, bez nich.
Po za tym to techniczne mistrzostwo :)
Cube Brick: YouTube / Flickr / Facebook / Instagram
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: lechkulina »

Cubeous pisze:Jedyna rzecz, która mnie tu lekko drażni to skala, która jest większa od figurek. Wg mnie lepiej prezentowałoby się sam budynek, bez nich.
Po za tym to techniczne mistrzostwo :)
Dzięki Cubeous za komentarz! Z tymi figurkami to ja zawsze mam ból głowy :) Skala tak, jest trochę większa, ale co raz zacznę budować budynek to przy skali patrzę na stolarkę otworową. Zawsze jak zrobię niższe drzwi czy okna to mi budynek przypomina niską norkę Hobbita i całość po prostu wydaje mi się spłaszczona. Pewnie to kwestia indywidualnego podejścia do tematu skali figurek, które same w sobie są za niskie (w porównaniu do szerokości). Z budynkami modułowymi też mam taki problem, że z figurami wygląda ok, ale jak patrzę na sam budynek bez nich to zawsze brakuje mi kilku studów wysokość :) Ostatnio nawet chodziło mi po głowie czy by nie dodać po płytce 1x1 do każdej figurki.

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: pit »

Minifigurka, żeby miała dobre proporcje, to musiałaby być wyższa o jakieś dwa bricki. I wtedy np. większość moich militariów pasowałaby skalą do minifigów.

Ale masz rację z tą stolarką otworową (jak to ładnie ująłeś). Rzeczywiście nie raz się łapałem na tym, że gdybym chciał zrobić model jakiegoś istniejącego budynku, używając przy tym legowych okien, to musiałby ten budynek być znacznie większy, niż mi pasuje do minifigów.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Hiding place in the middle of nowhere

Post autor: jetboy »

Wygląda fajnie, ale minifigi wydaja sie przy nim karzełkami. W środku jest przekombinowany jak na moje standardy, ale taki jest twój styl budowania. Nie zmieniaj go!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ