Wioska Wikingów

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Wioska Wikingów

Post autor: Jaskier »

Hej!
W końcu po pół roku spędzonym na Śląsku (dzięki, Rasch i Thiet) i kolejnym pół roku w kartonie u mnie w mieszkaniu, moje części makiety Wioski Wikingów zostały poddane poprawkom, remontowi i sesji zdjęciowej.

Zbudowałem w sumie szesnaście płyt bazowych, z czego większość w ciągu miesiąca od otrzymania klocków z Project Supportu, co było dla mnie niemałym osiągnięciem i jednocześnie dało mi nauczkę na przyszłość, by nie deklarować się na tak wielkie powierzchnie we wspólnych projektach, bo jednak taki maraton budowania potrafi być dość męczący.
Jak widać na zdjęciach, całość jest dość mocno kompaktowa, poszczególne fragmenty, które są na fotkach, można jeszcze rozłożyć na pojedyncze płyty bazowe w celu wygodniejszego transportowania lub składowania. Budynki są demontowalne i starałem się je budować na tyle solidnie, by jedynie jakieś zdobienia dachów trzeba było poprawiać podczas montażu. Co się zasadniczo udało osiągnąć. Zobaczymy, jak będzie w tym roku w Poznaniu, ale w Warszawie było niemalże bezstratnie.

Makieta w swoim założeniu miała zaczynać się morzem, później przechodzić w plażę i wspinać na klif. Ambitnie wymyśliłem sobie, żeby dorzucić u siebie jeszcze jedno "piętro" skał i dopiero na nim umieścić dom jarla, ale wyszło na tyle ładnie, że jestem naprawdę zadowolony z poświęconego na to czasu. Fajnie by było częściej robić takie wielopoziomowe, niepłaskie makiety. Zajmuje to co prawda masę roboczogodzin i budulca, wymaga dokładniejszego planowania, grozi katastrofą w przypadku gdy ktoś się wykruszy z projektu, ale wygląda o wiele ciekawiej.

Zapraszam do oglądania i komentowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebabricks
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021 21:27
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Wioska Wikingów

Post autor: Sebabricks »

Wow!

Pierwsze zdjęcie, prawie jak Edoras :P Ładne szare drzewo, poroże jelenia nad wejściem bardzo pomysłowe, no i łódź wikingów bardzo ładna i zgrabna, głowa smoka na dziobie jest ekstra. Nie zamieściłeś przypadkiem takiej łodzi na Ideas?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Wioska Wikingów

Post autor: Jaskier »

Sebabricks pisze:Wow!

Pierwsze zdjęcie, prawie jak Edoras :P Ładne szare drzewo, poroże jelenia nad wejściem bardzo pomysłowe, no i łódź wikingów bardzo ładna i zgrabna, głowa smoka na dziobie jest ekstra. Nie zamieściłeś przypadkiem takiej łodzi na Ideas?
Dzięki! ;)
Ozdoba na dziobie łodzi jest z jednego ze zgłoszeń na Ideas, ale nie mojego. Uznałem, że tam wygląda to na tyle dobrze, że nie ma sensu tego poprawiać. Reszta łodzi jest mojego autorstwa.
ODPOWIEDZ