Legendy Polskie: Bazyliszek

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: Jaskier »

Druga praca z serii Legendy Polskie - Bazyliszek.

Obrazek

Według legendy stwór przypominający w połowie węża, a w połowie koguta zamieszkiwał piwnicę pod jedną z kamienic przy ulicy Krzywe Koło w Warszawie. Jego wzrok zamieniał nieszczęśników w kamień i przez wiele lat nikt nie potrafił sobie poradzić z niebezpieczną poczwarą. Dopiero uzbrojenie się w lustro, które odbiło zabójczy wzrok stwora, pozwoliło pokonać bazyliszka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najwięcej czasu zajęło mi zbudowanie bazyliszka. Siedziałem nad nim kilka wieczorów i musiałem zamówić brakujące elementy - skrzydła, ogon.
Sama piwnica śmignęła szybko w dwa wieczory, bo to głównie bricki z teksturą cegiełki. Jedyny mniej standardowy element to wielki łuk po prawej stronie. Trochę się sypał podczas montowania, ale jak już został przyczepiony, to siedzi zaskakująco solidnie. Monotonię i nudę ścian przysłoniłem kręconymi schodami oraz regałem na beczki z winem.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2538
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: Toltomeja »

Wyszło cudnie. Bardzo mi się podoba kształt bestii i różne smaczki, np. rozrzucone po podłodze cegły i wylewające się z beczki czerwone wino.

Jak się trzymają stopy? Widzę tam round plate'a (albo tile'a) do góry nogami, na nim jest coś, co wygląda jak plate 1x1, a na tym tile 1x1 z clipem. Nie wiem czym jest to coś w środku - chyba nie zwykły plate, bo musiałby mieć study z obu stron.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: Jaskier »

Toltomeja pisze:Wyszło cudnie. Bardzo mi się podoba kształt bestii i różne smaczki, np. rozrzucone po podłodze cegły i wylewające się z beczki czerwone wino.

Jak się trzymają stopy? Widzę tam round plate'a (albo tile'a) do góry nogami, na nim jest coś, co wygląda jak plate 1x1, a na tym tile 1x1 z clipem. Nie wiem czym jest to coś w środku - chyba nie zwykły plate, bo musiałby mieć study z obu stron.
Dzięki! ;)

Stopy są zrobione w oparciu o round tile 2x2 starego typu - z krzyżykiem zamiast kółeczka na środku. Można w ten krzyżyk wpiąć studem do góry plate'a 1x1.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2538
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: Toltomeja »

Jaskier pisze:Można w ten krzyżyk wpiąć studem do góry plate'a 1x1.
Moje życie już nigdy nie będzie takie samo. :O

Aż musiałem sprawdzić. To faktycznie działa!
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 75
Rejestracja: 20 paź 2020 14:09
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: bigfig2000 »

Nie idzie nachwalić. Doskonała praca. Szkoda jedynie ogona, bo ledwo go widać, a i jak piszesz - musiałeś go specjalnie dokupić :)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2021 20:13 przez bigfig2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Konto na Flickr: https://www.flickr.com/photos/191902850@N06" target="_blank
Instagram: https://www.instagram.com/bigfig2000/" target="_blank
Kamillos
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2021 19:38
Rok urodzenia: 2005

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: Kamillos »

Bardzo ładnie się cała praca prezentuje, no ale Bazyliszek to cudo :)
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: tybort »

Całość wygląda świetnie, więc się przyczepię :P No bo i Bazyliszek, i lampa, i regał, i pajęczyna, i podłoga, i odmiana życia Toltomeji są super.

- Minifigi wydają się być sporo za małe na tle regału z baryłkami i generalnie kubatury pomieszczenia. Pająki, choć innych niż te ptaszniki nie mamy, potęgują wrażenie.
- Strasznie wysokie piwnice mają w tej stolicy! Zwłaszcza z tym sklepieniem łukowym przywodzi na myśl nie tyle piwnicę, co kanał burzowy.
- Ciekawe, że wzrok Bazyliszka zamienił w kamień też lampę trzymaną przez jednego z pechowców. Chociaż w sumie zaklęcia niewidzialności, jak powszechnie wiadomo, też działają na twój ekwipunek, więc ok ;)
- To półokrągłe okienko wychodzi na zewnątrz, tak? To w takim razie do tej piwnicy się wchodzi z ulicy? Taka bardziej suterena.
- Na czym się te schody trzymają?! Bez jakiegoś filaru w środku to słabo widzę poruszanie się po takiej konstrukcji. Zwłaszcza z beczułką. Albo lustrem większym ode mnie o połowę.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: Jaskier »

Dzięki Tybort za komentarz, odniosę się po kolei do uwag:
tybort pisze:- Minifigi wydają się być sporo za małe na tle regału z baryłkami i generalnie kubatury pomieszczenia. Pająki, choć innych niż te ptaszniki nie mamy, potęgują wrażenie.
- Strasznie wysokie piwnice mają w tej stolicy! Zwłaszcza z tym sklepieniem łukowym przywodzi na myśl nie tyle piwnicę, co kanał burzowy.
Chyba nie będzie tajemnicą, jeśli powiem, że główną gwiazdą i atrakcją tej pracy miał być bazyliszek. On też powstał jako pierwszy i później cała scenka była budowana "wokół" niego. Rozmiar stwora narzucił wysokość piwnicy i ten wielki łuk.
No i też więcej przestrzeni pozwala lepiej wyeksponować akcję, więc mimo dziwacznej skali, to i tak jestem zadowolony.
tybort pisze:- Ciekawe, że wzrok Bazyliszka zamienił w kamień też lampę trzymaną przez jednego z pechowców. Chociaż w sumie zaklęcia niewidzialności, jak powszechnie wiadomo, też działają na twój ekwipunek, więc ok ;)
:D
Wzrok bazyliszka nie ma litości!
tybort pisze:- To półokrągłe okienko wychodzi na zewnątrz, tak? To w takim razie do tej piwnicy się wchodzi z ulicy? Taka bardziej suterena.
Trochę tak, może bazyliszkowi się znudziło w zwykłej piwnicy? :P
tybort pisze:- Na czym się te schody trzymają?! Bez jakiegoś filaru w środku to słabo widzę poruszanie się po takiej konstrukcji. Zwłaszcza z beczułką. Albo lustrem większym ode mnie o połowę.
Stopnie są współosiowe, więc z dokładnością do studa kwadratowego trzymają się na wspólnym filarze. Ale Martyna też mi zwróciła uwagę na ich wygląd, więc może coś jest na rzeczy. :D
Awatar użytkownika
Riventer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2020 22:32
Rok urodzenia: 2005
Lokalizacja: Zgierz, Łódzkie

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

Post autor: Riventer »

To chyba moja ulubiona część z całego collabu. Zdecydowanie kolorystyka wyróżnia tą pracę i nadaje jej bardzo ciekawego smaku. Uwielbiam bazyliszka, gość z lustrem fantastycznie wygląda w parze z potworem. Prócz tego wszystkie pomniejsze detale jak skamieniałe figurki, cały regał z beczkami i schody na duży plus, Mimo bardzo monotonnej budowy ścian nie czuć tego aż tak bardzo dzięki dodatkom. Świetna praca!
ODPOWIEDZ